Hlavní obrázek

Ski Dubai aneb lyžování v poušti

Lyžování v poušti? Ne nezbláznili jsme se. V Dubaji musí mít všechno nej a tak, když šejk zatoužil po vlastní sjezdovce, jednu si uprostřed obchodního centra Mall of the Emirates postavil. Nevěříte? Věřte!

Jak se dostat do Ski Dubai?

Sjezdovka je umístěna v obchodním domě Mall of the Emirates, kde staví metro červené linky, zastávka se jmenuje podle obchodního domu – Mall of the Emirates. 

Z metra projdete spojovacím tunelem do obchodního domu, sjedete do přízemí a na úplném konci obchodního domu narazíte na hlavní vstup do Ski Dubai.

Otevírací doba a vstupné

Ski Dubai je otevřeno od pondělí do pátku mezi 10:00 a 00:00 a o víkendu mezi 9:00 a 00:00.

Na výběr je z několika vstupenek:

  • 2 hodinové lyžování za 220 AED
  • celodenní lyžování za 320 AED
  • celodenní lyžování plus snowpark za 275 AED
  • ranní výšlap na sjezdovku bez lyžování za 100 AED
  • vstup pouze do snowparku za 175 AED
  • návštěva tučňáků (40 minut) za 230 AED
  • snídaně s tučňáky za 175 AED

V ceně vstupenky je půjčení lyží (na místě vám je seřídí dle vaší hmotnosti), zapůjčení hůlek, bot, helmy a oblečení (oblečení je dostupné ve všech obvyklých velikostech, dostanete jej v igelitovém pytli vyprané) a jednorázové teplé ponožky. Rukavice jsme si vezli svoje z domova, v ceně dvouhodinového lyžování nebyly.

Jak to ve Ski Dubai vypadá?

Ski Dubai je areál o rozloze 22 500 m2. Na zasněžené ploše najdeme pět sjezdovek různých obtížností (modré sjezdovky, místy červené – ideální pro začínající lyžaře). Hlavní sjezdovka je dlouhá 400 metrů.

Hala, kde je areál vybudován je 80 metrů široká a 85 metrů vysoká. Tak trochu si zde připadáte jako v obří lednici 🙂 přeci jen je tady 0 °C.

Sněhová pokrývka dosahuje výšky 50 cm a jde samozřejmě o technický sníh, který je pravidelně udržován. Celkem zde najdeme více jak 6 000 tun sněhu.

My lyžovali hned od otvírací doby a tak byl sníh po celou dobu ve skvělé kondici.

Uvnitř jezdí čtyřsedačková lanovka a dvě pomy. Uprostřed areálu je mezistanice, kde si můžete dát třeba horkou čokoládu.

Na své si přijdou i snowboardový nadšenci a to ve freestylové části.

Jak to ve Ski Dubai probíhá?

Vstupenku můžete zakoupit na místě, nebo jako my online na přesný datum. U vstupu vám vstupenku zkontrolují, dostanete na ruku pásek s čipem a můžete vyrazit pro veškeré potřebné vybavení.

V ceně vstupenky máte skříňku, do které si můžete uschovat své batohy a cennosti. Hned u skříněk se nachází převlékárna.

Když už jste konečně oblečení, projdete skrz turniket a po jezdících schodech vyjedete ke vstupu do haly, kde si ještě vezmete hůlky. No a může se lyžovat 🙂

Vše probíhá jako na klasické venkovní sjezdovce. Projdete turniketem, kde si pípnete čip, vyjedete lanovkou na vrchol a užíváte si jízdy dolů.

Po lyžování necháte lyže u hlavních dveří do haly, hůlky vrátíte tam, kde jste si je vzali a oblečení s botami odložíte v šatně na určeném místě.

Snow park

Součástí Ski Dubai je i snowpark s různými atrakcemi pro děti (sněhové hrady, sáňkování, lezení na umělé skály, zorbing). 

Chcete-li lyžování opravdu užít, je možné se zde ubytovat a to přímo u sjezdovky v hotelu Kempinski, který je vybudován ve stylu švýcarských chat. Cena za jednu noc pro dvě osoby se tu pohybuje okolo 7 000 Kč. 

Pouštní safari v Dubaji - džípem do písečných dun

Safari v dubajské poušti patří mezi mé největší dosavadní cestovatelské zážitky. Nejsem milovnice adrenalinu, ale jízda v terénních autech v poušti byla jedním slovem skvělá. Že nevíte o co jde? Tak pozorně čtěte. Do SAE nás vyvezla cestovní kancelář Fischer. Na krásných 6 nocí byl naším domovem pětihvězdičkový hotel Marjan...

Pouštní safari v Dubaji - džípem do písečných dun Přečíst celé

Dubaj Miracle Garden

Dubajská zahrada zázraků je největší květinovou zahradou na světě (jak jinak když je postavena v Dubaji). Park plný květin by ve vyprahlé poušti asi čekal málokdo. V Dubaji to ale dokázali. Jak se do zahrady dostanu? Adresa: Al Barsha South 3, Dubai K Miracle Garden nejede metro. Pohodlně se sem...

Dubaj Miracle Garden Přečíst celé

Dubai Global Village

Dubai Global Village představuje největší sezónní pouť na světě, kterou ročně navštíví více jak 6 milionů návštěvníků. Kromě obchodů, restaurací a kulturního vyžití, zde můžete zažít bláznivou jízdu na některé z atrakcí. Jak se do Global Village dostanu? Global Village leží východním směrem od centra Dubaje, prakticky již v poušti....

Dubai Global Village Přečíst celé

Dubai Safari park

Dubaj Safari park je domovem více než tří tisíc divokých zvířat. Původní dubajská zoo prošla po kritice odborníků zásadní proměnou a tak dnes můžeme obdivovat slony, žirafy, medvědy, šimpanze nebo antilopy v krásných prostorných výbězích. Jak se do parku dostanu? Adresa: Al Warqa 5 – Dubai  Safari park se nachází...

Dubai Safari park Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru