Článek přečtete za 3 min.

Recenze: Hotel Kraví Hora Bořetice

V Bořeticích na jižní Moravě jsme již byli několikrát, letos jsme se zde ale rozhodli poprvé ubytovat. Vybrali jsme si hotel Kraví Hora, kam většinou chodíme na oběd (rozhodně doporučujeme jejich svíčkovou). A jak se nám tady líbilo?

Kde hotel najdu?

Hotel Kraví Hora najdete v Bořeticích na adrese Bořetice 510. Nedaleko jsou třeba Velké Pavlovice, Velké Bílovice nebo Hustopeče.

Ubytování

Víkendový výlet na Moravu byl rozhodnutím na poslední chvíli, sedla jsem proto za počítač a zadala ubytování na Moravě. Když na mě vyskočil hotel Kraví Hora, nemusela jsem se dlouho rozmýšlet a přes Booking jsem nám s Petrem zarezervovala pokoj. Dopředu jsem nemusela nic platit, platbu si strhli až na recepci v hotelu. (Pokoj na jednu noc na začátku října nás vyšel na 2050 Kč i se snídaní).

Po příjezdu do hotelu jsme zaparkovali na hotelovém parkovišti a šli rovnou na recepci. Milá paní recepční nás přivítala, sdělila nám základní informace a mohli jsme jít na pokoj.

Pokoj

Zarezervovala jsem nám pokoj pro 2 s koupelnou. Bydleli jsme v jednom z barevných domečků v hlavní části hotelu ve druhém patře. Pokoj byl dostatečně prostorný, krásně uklizený, nic nám nechybělo.

V koupelně byly připravené ručníky, toaletní potřeby a v ložnici na nás čekalo sladké překvapení.

Restaurace

Večer jsme zašli na večeři do místní restaurace. Petr zvolil jeho oblíbenou klasiku – svíčkovou s houskovým knedlíkem. Já vyzkoušela rolku z hovězího flank steaku se šťouchanými brambory.

Nesměl chybět ani sladký dezert v podobě oříškové zmrzliny se šlehačkou a bramborových přesňáků s mákem.

Jídlu ani obsluze jsme nemohli nic vytknout, všechno bylo zkrátka perfektní.

Snídaně

Snídaně se v hotelu podávají od sedmi hodin, což nám vyhovovalo, jelikož neumíme dlouho vyspávat a rychle spěcháme na další výlet.

Na výběr jsme měli z míchaných vajíček, omelet, uzenin, sýrů, jogurtů, ovoce, zeleniny, normálního a sladkého pečiva, studených a teplých nápojů.

Vše bylo krásně naskládané a výběr byl opravdu široký.

O hotelu Kraví Hora

Hotel Kraví Hora se skládá ze tří částí:

 • Hotel I – ubytování v barevných domcích v rustikálním stylu
 • Hotel II – moderní design, komfortní ubytování pro náročnější hosty
 • Hotel III – na louce u rybníka, bydlení v přízemním křídle s parkovacím místem a výhledem louku a rybník

Vybavení hotelu a aktivity

 • klimatizovaný hotel, nekuřácký, vhodný pro rodiny s dětmi (u hotelu dětské hřiště)
 • v restauraci se podává sezónní i gurmánské menu
 • vinný sklep a degustace vín od místních vinařů
 • wellness centrum s vířivkou a masážemi
 • školící prostory pro pořádání konferencí

Okolí hotelu

 • Kousek od hotelu najdete rozhlednu Kraví Hora, která je vysoká 12 metrů a je postavena mezi vinohrady. Z ní si můžete udělat procházku přes vinohrad zpět na ubytování.
 • Bořetice – ráno po snídani jsme vyrazili na procházku ke kostelu v Bořeticích a zpět opět přes krásné vinice.
 • Vinné sklípky – v ulici nad hotelem Kraví Hora narazíte hned na několik příjemných vinných sklípků.

Naše hodnocení

Hotelu Kraví Hora nebylo co vytknout. Vše bylo tak jak jsme si představovali. Personál milý a ochotný. Na pokoji veškeré vybavení které je potřeba. Hotel se nachází v klidné části Bořetic a je obklopený vinicemi. Zkrátka ideální místo nejen pro milovníky dobrého vína a burčáku.

Pokračujte na jihu Moravy

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top