Hlavní obrázek

Výlety kolem Plzně

S Petrem jsme rodilí plzeňáci. Když není čas na celodenní výlet, rádi vyrážíme také na místa kolem Plzně. Máme pro vás pár tipů, co v okolí našeho rodiště navštívit.

1. Zámek Kozel

Zámek Kozel rádi navštěvujeme nejen pěšky, ale také na kole. Z Černic to sem nemáme daleko. Kolem zámku je krásná zámecká zahrada s rybníkem, kde si můžete půjčit třeba šlapadlo.

Toto místo jsme si vybrali jako naše svatební, svatba byla v zámecké kapli, kde byla krásná atmosféra.

Zámek Kozel – Šťáhlavice

Mezi námi nejčastěji navštěvované zámky v Čechách patří Zámek Kozel. Z domova sem vyrážíme nejraději na kole (12 km z Plzně). V okolí zámku najdeme krásný park s rybníkem, který připomíná vídeňský Schönbrunn. Možná také proto jsme si zdejší zámecký areál vybrali pro uspořádání naší…
Přečíst více

2. Hrad Radyně

I na Radyni to máme kousek. Po žluté turistické stezce, která sem vede z Černic, na hrad chodíme i několikrát ročně. 

Kdo chce, může na hrad dojít také ze Starého Plzence nebo Šťáhlav, kam se dá snadno dostat vlakem. 

Pro lenochy je k dispozici parkoviště hned pod hradem, kde je také příjemná restaurace. Parkovacích míst je zde dost.

Hrad Radyně byl postaven v letech 1356-1361. Váže se k němu tajemná pověst o Radoušovi, kterou vám budu rádi vyprávět přímo na hradě.

Hrad Radyně ve Starém Plzenci

Kdo se někdy pohyboval v okolí Starého Plzence, určitě zaznamenal zříceninu hradu Radyně majestátně se tyčící nad okolním lesem. Hrad pochází ze 14. století a rozhodně by neměl uniknout vaší pozornosti při prozkoumávání Plzně a jejího okolí. Jak se na hrad dostanu? Autem Jako vždy…
Přečíst více

3. Kupecká stezka u Starého Plzence

Přímo ze Starého Plzence vede stará Kupecká stezka – vyjdete do mírného kopce, jdete přes lesy a louky a na konec přijdete k rotundě Sv. Petra a Pavla. Příjemná 3 km procházka na hodinu.

Starý Plzenec – Kupecká stezka a její krásy

Starý Plzenec máme z domova doslova za humny, a tak se tam rádi vydáváme na procházky. Mezi nejoblíbenější trasy patří Kupecká stezka. Kde zaparkovat Auto necháváme nejčastěji u kostela Narození Panny Marie. Parkování je tady zdarma a je to také nejbližší parkoviště u Kupecké stezky….
Přečíst více

4. Andrejšky

Hned pod Radyní najdeme skalní útvary Andrejšky. Skalní stezka není nijak náročná a tak ji zvládnete i s dětmi. Jen pozor na kočárky, pro ty cesta není úplně připravená. Celková délka stezky je 3,5 km a jednou ze zastávek je pěkná vyhlídka na hrad Radyně.

5. Rozhledna Chlum

Prohlédněte si Plzeň z výšky z rozhledny Chlum, v Újezdě jen kousek od Penny na Doubravce nebo od Jiřího.

Rozhledna Chlum – Plzeň jako na dlani

Chcete-li si prohlédnout Plzeň z výšky, není nic lepšího než se vydat na kopec Chlum nad městskou částí Plzeň Újezd. Rozhledna sice není úplně v nejlepší kondici, ale výhled ze shora stojí za to. Kudy na Chlum Autobusem/trolejbusem Dojeďte na konečnou stanici trolejbusů Plzeň Doubravka…
Přečíst více

6. Rozhledna Kotel u Rokycan

Parkování: parkoviště na rozcestí

Krátkou procházkou z parkoviště dojdete ke kovové rozhledně Kotel, která je vysoká 28 metrů. Za dobré viditelnosti můžete pozorovat dokonce Alpy. 

Rozhledna na Kotli u Rokycan

Mezi naše pravidelné výlety patří i návštěvy rozhleden a vyhlídek. Nenáročnou procházkou dojdete k pěkné ocelové rozhledně na Kotli, ze které je krásný výhled nejen na Rokycansko.  Kde zaparkovat Nejbližším parkovištěm od rozhledny je – Parkoviště pod rozhlednou Kotel. Kdo se chce více projít, zaparkuje…
Přečíst více

7. Kokotsko

Procházky přírodou máme rádi, proto se nám líbilo i na Kokotsku. Parkovali jsme nedaleko koupaliště v Nové Huti.

Modrá turistická stezka vás zavede k Dolnímu Kokotskému rybníku, od kterého můžete pokračovat po modré stezce do Bušovic a zpět do Nové Huti.

Co uvidíte po cestě:

  • studánku U Čůráčku
  • Čertův kámen
  • dva rybníky a možná také miliony žab jako my 🙂
Trasa Kokotské rybníky

Kokotsko a kokotské rybníky – výlet na odpoledne do nádherné přírody

Dnes společně prozkoumáme krásný kus přírody nedaleko Plzně s vtipným názvem Kokotsko. Na necelých 9 kilometrech se můžete těšit na dva rybníky, pramen Čůráček, Čertův kámen, nebo zámek v Bušovicích. Kde zaparkovat Výchozím bodem pro stezku je parkoviště v Nové Huti nedaleko stejnojmenného koupaliště. Stání…
Přečíst více

8. Vodopád Dírka

Parkování: Darovanský dvůr

Z Darovanského dvora po červená turistické značce budete u vodopádu za chviličku. Vodopád je tři metry vysoký a najdeme ho na Díreckém potoce. 

Občerstvit se můžete v Darovanském dvoře, kde je také velmi populární golf a Wellness centrum.

9. Zřícenina hradu Skála

Parkování: v obci Radkovice

Nedaleko Přeštic leží zřícenina hradu Skála ze 14. století. Stavba nás překvapila svými mohutnými rozměry. Rozhodně jsme něco tak obrovského v místním lese nečekali.

Vstupné je zdarma. 

Zřícenina panorama

10. Zřícenina Vlčtejn

Další zříceninu, kterou můžete v okolí Plzně navštívit je Vlčtejn. Pěšky se sem dostanete ze zastávky vlaku v obci Zdemyslice. Pokud pojedete autem, zastavit je možné v obci Vlčtejn odkud je to na hrad jen kousíček.

Tip: Nedaleko zříceniny je obora s daňky.

11. Dobřany

Do malého městečka v okrese Plzeň Jih jezdíme nejčastěji na kole na výbornou domácí zmrzlinu.

Za zmínku také stojí vyhlídková Mohyla na Šlovickém vrchu. Cestou na vyhlídku můžete vidět Mooronské koně, kteří se pasou v přilehlých ohradách. 

Šlovický vrch

Dobřany: Martinská stěna a vyhlídková mohyla na Šlovickém vrchu

Přemýšlíte nad odpoledním výletem na jihu Plzeňska? Pak by vám nemělo uniknout malé město Dobřany vzdálené jen 14 kilometrů od Plzně. Co je v Dobřanech k vidění? Martinská stěna Prvním místem, které musíte v Dobřanech navštívit je lesopark Martinská stěna. Parkoviště je přímo v areálu….
Přečíst více

12. Nutrie říční u sv. Jiřího

Nutrie je hlodavec, známý také jako vodní krysa. V teplých lokalitách světa se přemnožil a je to invazivní druh. U nás? Podívejte se na ně, jak jsou ňuňu. V Plzni na ně narazíte u lávky přes Berounku (Berounku pod Pecihrádkem) za kostelem sv. Jiří v Doubravce.

13. Rozhledna Kožich u Libákovic

Vydejte se na naučnou stezku, která vede přes rozhlednu Kožich a sklaní hřbet Čertovo Břemeno. Kousek od Přeštic (Libákovice), výlet na dvě hodinky.

Rozhledna Kožich u Libákovic

Rádi poznáváme okolí Plzně, města kde žijeme. Dalším místem na seznamu byla rozhledna Kožich. Tato příjemná procházka jižním Plzeňskem vám zabere maximálně 2 hodiny. Ideální výlet třeba na nedělní odpoledne. Parkování  Výchozím bodem pro návštěvu rozhledny Kožich je malá obec Libákovice. Zaparkovat můžete buď přímo…
Přečíst více

14. Plovárna Hradiště

Plovárna Hradiště je ideální místo pro odpočinek – na kole, koupání v řece, volejbal nebo občerstvení s kofolou či párkem v rohlíku.

Plovárna Hradiště v Plzni

Hledáte-li příjemné místo pro strávení letního odpoledne nedaleko Plzně, doporučujeme plovárnu Hradiště. Každý si tady najde to svoje – plavání, sport, opalování, občerstvení nebo studené točené pivo, to všechno vám může Hradiště nabídnout. Kudy do Hradiště Autem K plovárně můžete zajet autem. Stání je zajištěno…
Přečíst více

15. Zřícenina hradu Buben a Hracholusky

Hrad Buben se nachází nedaleko Újezdu nade Mží a jedná se o zříceninu pocházející ze 14. století. Vydejte se kousek od Plzně na Buben nebo pokračujte dál na Hracholusky.

Zřícenina hradu Buben

Zřícenina hradu Buben a Hracholusky

Nedaleko Újezdu nade Mží leží zřícenina hradu Buben, která pochází ze 14. století. Na místě se zachovalo poměrně hodně částí původního hradu a tak je stále co prozkoumávat. Výlet pak zakončete u nedaleké vodní nádrže Hracholusky a máte plán na celé letní odpoledne. Tak vzhůru…
Přečíst více

16. Vyhlídka Milínov a zřícenina Lopata

Lopata a Milínov jsou kousek od sebe. Ze zříceniny hradu lopata můžete vyrazit ještě po okolí Kornatického potoka. Na potok je pak pěkný rozhled z Mariiny skály – vyhlídky u Milínova.

Prozkoumejte do detailu:

Zřícenina hradu Lopata u Šťáhlav

Skvělým tipem pro kratší víkendový výlet je návštěva zříceniny hradu Lopata nedaleko Šťáhlav v Plzeňském kraji. Když k návštěvě zříceniny přidáte ještě procházku v okolí Kornatického potoka, vznikne vám výlet na celé dopoledne. Parkování  Svoje vozidlo můžete zaparkovat na rozcestí Pod Lopatou. Z hlavní silnice…
Přečíst více

Mariina vyhlídka Milínov

Při toulkách Plzeňským krajem jsme narazili na Mariinu vyhlídku nedaleko Milínova. Z vrcholu Mariiny skály je pěkný rozhled na přírodní park Kornatický potok. Udělejte si sem krátký výlet a přesvědčte se sami. Kde zaparkovat? Parkovat lze hned pod Mariinou skálou, ale my cestujeme proto aby…
Přečíst více

17. Letohrádek Kamýk u Oseku

Nad obcí Osek nedaleko Rokycan leží zajímavá zřícenina letohrádku Kamýk. Na protilehlém kopci se pak můžete zastavit u pěkného kostelíku Na Vršíčku.

Osek Kamýk

Ideální tip na kratší dopolední výlet.

Letohrádek Kamýk a kostel Na Vršíčku

Nad obcí Osek nedaleko Rokycan leží zajímavá zřícenina letohrádku Kamýk. Na protilehlém kopci se pak můžete zastavit u pěkného kostelíku Na Vršíčku. Ideální tip na kratší dopolední výlet. Parkování v Oseku Obec Osek se nachází asi 4 km severně od Rokycan a z dálnice D5…
Přečíst více

18. Bolevecké rybníky

Nemusíte jen obcházet Bolevák, ale můžete vyrazit kolem všech boleveckých rybníků. Mrkněte na Košinář, Senečák, Kameňák nebo projděte Arboretum Sofronka.

Bolevecký rybník

Bolevecké rybníky v Plzni

O tom, že i v centru poměrně velkého města najdete kus klidné přírody se můžete na vlastní oči přesvědčit při procházce okolo Boleveckých rybníků v Plzni. V okolí rybníků vede hned několik turistických tras, které jsou vhodné i pro běh, jízdu na kole nebo inline…
Přečíst více

19. Kozí kámen u Čižic

Karanténní výlet, který vede z 50 % do kopce, pak z kopce.

Vyražte na dvě hodinky do přírody.

Kozí kámen a hora Vysoká u Čižic

Počasí zimních měsíců pro nás není překážkou v objevování nových míst v našem okolí. Až pojedete okolo Čižic na jižním Plzeňsku, zastavte se na krátký výlet a vyjděte ke Kozímu kameni a na horu Vysoká. Kde nechat auto? V Čižicích je nejlepší zaparkovat buďto pod…
Přečíst více

20. Zřícenina hradu Homberk

Asi před sto lety jste mohli na místech Vísecké skály na kopci mezi Vískami a Příkosicemi vidět pozůstatky hradeb.

Zřícenina hradu Homberk

Teď je to zřícenina. Spíše byla, teď jsou to jen kameny a skála 🙂

Hrad Homberk – zřícenina, kterou jste ještě neviděli

Hrad Homberk BYLA zřícenina. Asi před sto lety jste mohli na místech Vísecké skály na kopci mezi Vískami a Příkosicemi vidět pozůstatky hradeb. Nyní je to zřícenina, kterou jste ještě neviděli. A určitě ji ani neuvidíte. Z hradu nezbylo nic a z hradeb jsou jen…
Přečíst více

21. NS Zábělá

Vyražte za Doubravku z plzeňské části Bukovec naučnou stezkou Zábělá. Ideální i pro děti, rodiny s kočárkem nebo procházku se psem.

Lesovna Zábělá

Naučná stezka Zábělá Plzeň

Bydlíte-li v okolí Plzně, nemusíte na výlet jezdit pokaždé někam daleko. V plzeňské městské části Bukovec začíná pěkná naučná stezka, která vede lesy ve významné evropské lokalitě Zábělá. Kde stezka začíná Na naučnou stezku Zábělá se můžete napojit na zastávce plzeňského autobusu číslo 28 –…
Přečíst více

22. Adventure golf v Černicích

18 jamek, ve dvou stihnete cca 2 kola za hodinu. Naprosto super na příjemné odpoledne v místě, kde mezi lety 1995-2000 bydlel Petřík.

Adventure golf Černice

Adventure golf Plzeň Černice

Užijte si hravé odpoledne v Plzni. Stačí zajít na adventure golf do městské části Černice. Čeká zde na vás 18 jamek plných překážek v krásném prostředí! Nejsme žádní golfoví odborníci a tak nám ani tak nešlo o výsledek, jako spíš o zábavu. Kde si můžu…
Přečíst více

23. Zřícenina hradu Litice

V Liticích narazíte na zříceninu hradu. Příjemná procházka vás dovede kolem potoku až k přehradě České údolí.

Zřícenina hradu Litice

Zřícenina hradu Litice a vodní nádrž České údolí

V plzeňském městském obvodu Litice, narazíte na zříceninu hradu ze 13. století. Návštěva tohoto místa vám zabere jen pár minut a tak je dobré tento výlet spojit s projížďkou na kole, nebo procházkou po naučné stezce v okolí řeky Radbuzy. Kde parkovat? Nejlépe uděláte když…
Přečíst více

24. Ostrá hůrka u Starého Plzence

Mezi Plzní a Starým Plzencem můžete zaparkovat a podívat se na skálu, kde trénují především začínající horolezci. V létě je tu možnost udělání ohně v ohništi.

Ostrá Hůrka Plzeň

Ostrá Hůrka u Starého Plzence

Ostrá Hůrka – skalnatý útvar, který je viditelný již z dálky a to když jedete po dálnici D5, nebo ze Starého Plzence do Plzně je dalším tipem na krátký výlet v okolí Plzně. K Hůrce můžete dojít pěšky, nebo se zde zastavit až pojedete kolem…
Přečíst více

25. Radčice-Malesice

Dejte si trochu do těla a objevte studánku Viktorka, kamenného muže, malesickou skálu nebo zřícenina hradu Kyjov.

Radčice trasa

Z Radčic do Malesic a zpět

Radčice a Malesice leží v okrese Plzeň – město a i zde narazíme na několik zajímavých míst. Malesická skála, kamenný muž, nebo studánka Viktorka už čekají až je prozkoumáte. Parkování v Radčicích Nejlépe asi zaparkujete naproti restauraci Hostinec Radčice, odkud se napojíte na zelenou turistickou…
Přečíst více

26. Plzeňský pivovar

V Plzni by vám neměla uniknout ani návštěva pivovaru, kde se vaří pivo již od roku 1842. Na prohlídce se seznámíte se stručnou historií pivovaru, podíváte se do varny a sklepů a na závěr také jedno pivo ochutnáte (samozřejmě pokud je vám nad 18 let).

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Když se řekne Plzeň, asi každému se jako první vybaví plzeňské pivo, které se zde vaří již od roku 1842 a je známé po celém světě. Patříte-li k fanouškům tohoto zlatého moku, jistě vás zaujme prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj, při které nahlédnete tomuto oblíbenému alkoholickému…
Přečíst více

Přehled výletů kolem Plzně

Rozhledna Chlum - Plzeň jako na dlani

Chcete-li si prohlédnout Plzeň z výšky, není nic lepšího než se vydat na kopec Chlum nad městskou částí Plzeň Újezd. Rozhledna sice není úplně v nejlepší kondici, ale výhled ze shora stojí za to. Kudy na Chlum Autobusem/trolejbusem Dojeďte na konečnou stanici trolejbusů Plzeň Doubravka (naproti Penny Marketu) a odtud...

Rozhledna Chlum - Plzeň jako na dlani Přečíst celé

Starý Plzenec - Kupecká stezka a její krásy

Starý Plzenec máme z domova doslova za humny, a tak se tam rádi vydáváme na procházky. Mezi nejoblíbenější trasy patří Kupecká stezka. Kde zaparkovat Auto necháváme nejčastěji u kostela Narození Panny Marie. Parkování je tady zdarma a je to také nejbližší parkoviště u Kupecké stezky. Míst je tu obvykle dost....

Starý Plzenec - Kupecká stezka a její krásy Přečíst celé

Zámek Kozel - Šťáhlavice

Mezi námi nejčastěji navštěvované zámky v Čechách patří Zámek Kozel. Z domova sem vyrážíme nejraději na kole (12 km z Plzně). V okolí zámku najdeme krásný park s rybníkem, který připomíná vídeňský Schönbrunn. Možná také proto jsme si zdejší zámecký areál vybrali pro uspořádání naší svatby. Jak se na zámek...

Zámek Kozel - Šťáhlavice Přečíst celé

Dobřany: Martinská stěna a vyhlídková mohyla na Šlovickém vrchu

Přemýšlíte nad odpoledním výletem na jihu Plzeňska? Pak by vám nemělo uniknout malé město Dobřany vzdálené jen 14 kilometrů od Plzně. Co je v Dobřanech k vidění? Martinská stěna Prvním místem, které musíte v Dobřanech navštívit je lesopark Martinská stěna. Parkoviště je přímo v areálu. Park založil za první republiky...

Dobřany: Martinská stěna a vyhlídková mohyla na Šlovickém vrchu Přečíst celé

Hrad Radyně ve Starém Plzenci

Kdo se někdy pohyboval v okolí Starého Plzence, určitě zaznamenal zříceninu hradu Radyně majestátně se tyčící nad okolním lesem. Hrad pochází ze 14. století a rozhodně by neměl uniknout vaší pozornosti při prozkoumávání Plzně a jejího okolí. Jak se na hrad dostanu? Autem Jako vždy je nejsnažším způsobem jak se...

Hrad Radyně ve Starém Plzenci Přečíst celé

Rozhledna na Kotli u Rokycan

Mezi naše pravidelné výlety patří i návštěvy rozhleden a vyhlídek. Nenáročnou procházkou dojdete k pěkné ocelové rozhledně na Kotli, ze které je krásný výhled nejen na Rokycansko.  Kde zaparkovat Nejbližším parkovištěm od rozhledny je – Parkoviště pod rozhlednou Kotel. Kdo se chce více projít, zaparkuje v Kamenném Újezdě a na...

Rozhledna na Kotli u Rokycan Přečíst celé

Kokotsko a kokotské rybníky - výlet na odpoledne do nádherné přírody

Dnes společně prozkoumáme krásný kus přírody nedaleko Plzně s vtipným názvem Kokotsko. Na necelých 9 kilometrech se můžete těšit na dva rybníky, pramen Čůráček, Čertův kámen, nebo zámek v Bušovicích. Kde zaparkovat Výchozím bodem pro stezku je parkoviště v Nové Huti nedaleko stejnojmenného koupaliště. Stání je zde zdarma a pohodlně...

Kokotsko a kokotské rybníky - výlet na odpoledne do nádherné přírody Přečíst celé

Rozhledna Kožich u Libákovic

Rádi poznáváme okolí Plzně, města kde žijeme. Dalším místem na seznamu byla rozhledna Kožich. Tato příjemná procházka jižním Plzeňskem vám zabere maximálně 2 hodiny. Ideální výlet třeba na nedělní odpoledne. Parkování  Výchozím bodem pro návštěvu rozhledny Kožich je malá obec Libákovice. Zaparkovat můžete buď přímo v obci (1), nebo na...

Rozhledna Kožich u Libákovic Přečíst celé

Plovárna Hradiště v Plzni

Hledáte-li příjemné místo pro strávení letního odpoledne nedaleko Plzně, doporučujeme plovárnu Hradiště. Každý si tady najde to svoje – plavání, sport, opalování, občerstvení nebo studené točené pivo, to všechno vám může Hradiště nabídnout. Kudy do Hradiště Autem K plovárně můžete zajet autem. Stání je zajištěno na parkovišti K Řečišti.  Adresa...

Plovárna Hradiště v Plzni Přečíst celé

Zřícenina hradu Buben a Hracholusky

Nedaleko Újezdu nade Mží leží zřícenina hradu Buben, která pochází ze 14. století. Na místě se zachovalo poměrně hodně částí původního hradu a tak je stále co prozkoumávat. Výlet pak zakončete u nedaleké vodní nádrže Hracholusky a máte plán na celé letní odpoledne. Tak vzhůru na výlet! Jak se dostanu...

Zřícenina hradu Buben a Hracholusky Přečíst celé

Mariina vyhlídka Milínov

Při toulkách Plzeňským krajem jsme narazili na Mariinu vyhlídku nedaleko Milínova. Z vrcholu Mariiny skály je pěkný rozhled na přírodní park Kornatický potok. Udělejte si sem krátký výlet a přesvědčte se sami. Kde zaparkovat? Parkovat lze hned pod Mariinou skálou, ale my cestujeme proto aby jsme chodili a poznávali nová...

Mariina vyhlídka Milínov Přečíst celé

Zřícenina hradu Lopata u Šťáhlav

Skvělým tipem pro kratší víkendový výlet je návštěva zříceniny hradu Lopata nedaleko Šťáhlav v Plzeňském kraji. Když k návštěvě zříceniny přidáte ještě procházku v okolí Kornatického potoka, vznikne vám výlet na celé dopoledne. Parkování  Svoje vozidlo můžete zaparkovat na rozcestí Pod Lopatou. Z hlavní silnice vedoucí ze Šťáhlav do Kornatic...

Zřícenina hradu Lopata u Šťáhlav Přečíst celé

Letohrádek Kamýk a kostel Na Vršíčku

Nad obcí Osek nedaleko Rokycan leží zajímavá zřícenina letohrádku Kamýk. Na protilehlém kopci se pak můžete zastavit u pěkného kostelíku Na Vršíčku. Ideální tip na kratší dopolední výlet. Parkování v Oseku Obec Osek se nachází asi 4 km severně od Rokycan a z dálnice D5 je to sem jen kousíček....

Letohrádek Kamýk a kostel Na Vršíčku Přečíst celé

Bolevecké rybníky v Plzni

O tom, že i v centru poměrně velkého města najdete kus klidné přírody se můžete na vlastní oči přesvědčit při procházce okolo Boleveckých rybníků v Plzni. V okolí rybníků vede hned několik turistických tras, které jsou vhodné i pro běh, jízdu na kole nebo inline bruslích. Parkování u Boleveckého rybníka...

Bolevecké rybníky v Plzni Přečíst celé

Kozí kámen a hora Vysoká u Čižic

Počasí zimních měsíců pro nás není překážkou v objevování nových míst v našem okolí. Až pojedete okolo Čižic na jižním Plzeňsku, zastavte se na krátký výlet a vyjděte ke Kozímu kameni a na horu Vysoká. Kde nechat auto? V Čižicích je nejlepší zaparkovat buďto pod pomníkem padlým 1. světové války,...

Kozí kámen a hora Vysoká u Čižic Přečíst celé

Hrad Homberk - zřícenina, kterou jste ještě neviděli

Hrad Homberk BYLA zřícenina. Asi před sto lety jste mohli na místech Vísecké skály na kopci mezi Vískami a Příkosicemi vidět pozůstatky hradeb. Nyní je to zřícenina, kterou jste ještě neviděli. A určitě ji ani neuvidíte. Z hradu nezbylo nic a z hradeb jsou jen rozházené kameny. Historie hradu Homberk...

Hrad Homberk - zřícenina, kterou jste ještě neviděli Přečíst celé

Naučná stezka Zábělá Plzeň

Bydlíte-li v okolí Plzně, nemusíte na výlet jezdit pokaždé někam daleko. V plzeňské městské části Bukovec začíná pěkná naučná stezka, která vede lesy ve významné evropské lokalitě Zábělá. Kde stezka začíná Na naučnou stezku Zábělá se můžete napojit na zastávce plzeňského autobusu číslo 28 – Bukovec. Ze stejného místa také...

Naučná stezka Zábělá Plzeň Přečíst celé

Adventure golf Plzeň Černice

Užijte si hravé odpoledne v Plzni. Stačí zajít na adventure golf do městské části Černice. Čeká zde na vás 18 jamek plných překážek v krásném prostředí! Nejsme žádní golfoví odborníci a tak nám ani tak nešlo o výsledek, jako spíš o zábavu. Kde si můžu zahrát adventure golf? Adventure golf...

Adventure golf Plzeň Černice Přečíst celé

Zřícenina hradu Litice a vodní nádrž České údolí

V plzeňském městském obvodu Litice, narazíte na zříceninu hradu ze 13. století. Návštěva tohoto místa vám zabere jen pár minut a tak je dobré tento výlet spojit s projížďkou na kole, nebo procházkou po naučné stezce v okolí řeky Radbuzy. Kde parkovat? Nejlépe uděláte když zaparkujete u samoobsluhy na rohu...

Zřícenina hradu Litice a vodní nádrž České údolí Přečíst celé

Ostrá Hůrka u Starého Plzence

Ostrá Hůrka – skalnatý útvar, který je viditelný již z dálky a to když jedete po dálnici D5, nebo ze Starého Plzence do Plzně je dalším tipem na krátký výlet v okolí Plzně. K Hůrce můžete dojít pěšky, nebo se zde zastavit až pojedete kolem na kole. Kde Hůrku najdu?...

Ostrá Hůrka u Starého Plzence Přečíst celé

Z Radčic do Malesic a zpět

Radčice a Malesice leží v okrese Plzeň – město a i zde narazíme na několik zajímavých míst. Malesická skála, kamenný muž, nebo studánka Viktorka už čekají až je prozkoumáte. Parkování v Radčicích Nejlépe asi zaparkujete naproti restauraci Hostinec Radčice, odkud se napojíte na zelenou turistickou stezku vedoucí ke studánce Viktorka....

Z Radčic do Malesic a zpět Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru