Článek přečtete za 2 min.

TOP 5 míst na výlety v Krkonoších

Krkonoše patří mezi mé nejoblíbenější hory v České republice. Zdejší příroda na mě působí ještě nezkaženým dojmem a oproti Šumavě je určitě divočejší. Vybrala jsem pro vás 5 míst, kam se v Krkonoších musíte určitě vydat.

  1. Sněžka
  2. Pramen Labe
  3. Černohorské rašeliniště
  4. Labská a Mumlavská louka
  5. Špindlerův mlýn

1. Sněžka

Každý kdo se ocitne v Krkonoších, by neměl vynechat návštěvu naší nejvyšší hory – Sněžky. Ať už horu zdoláte pěšky stejně jako my, nebo se do výšky 1 603 metrů dostanete díky lanovce, to už necháme na vás. Každopádně odměnou na vrcholu vám bude krásný výhled na naši zem.

Tip: z poštovny nezapomeňte poslat pohled domů 🙂

2. Pramen Labe

K prameni Labe vede pěkná žlutá turistická stezka z Horních Míseček, kde i pohodlně zaparkujete. Cesta k prameni je dlouhá přibližně 5,5 km a cestou se můžete těšit na Jilemnickou boudu, Harrachovu louku, Mumlavskou nebo třeba Labskou louku. V cíli na vás bude čekat ikonický pramen Labe obklopený barevnými erby měst, kudy tato řeka protéká.

3. Černohorské rašeliniště

V Krkonoších nevynechejte ani návštěvu Černé hory, která se stejně jako Sněžka dá zdolat pěšky nebo lanovkou.

Kromě výhledu na samotnou Sněžku se toto místo může chlubit nádherným černohorským rašeliništěm. Jeho rozloha je úctyhodných 420 000 m2 a je tak největším rašeliništěm v Krkonošském národním parku.

Nemusíte se, ale bát, že by jste zde někam zapadli. Pohodlně se zde projdete po dřevěných chodníčcích, které jsou součástí naučné stezky.

4. Labská a Mumlavská louka

Cestu k prameni Labe obklopují krásné louky plné vzácných druhů rostlin.  Labská louka leží ve výšce 1350 – 1400 metrů nad mořem. Dominantou je vrchol Violík na česko-polské hranici. Na západní straně pak vytéká potok Mumlava a právě zde leží Mumlavská louka. 

Tip: vydejte se odtud k Labské boudě a Labskému vodopádu.

5. Špindlerův Mlýn

Asi nejznámějším městem v Krkonoších je Špindlerův Mlýn. Toto město se pyšní přívlastkem – nejnavštěvovanější horské středisko v České republice a to jak v zimě, tak v létě.

Najdete zde spoustu hotelů, luxusních restaurací, obchodů a samozřejmě lanových drah.

Známým místem ve Špindlerově Mlýně, je Bílý most, který pochází z roku 1911. Právě zde jsme narazili na Krakonoše, za kterého se převléká pan Lubomír Kočíb z Vrchlabí.

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top