Hlavní obrázek

Vlčí výběh v Srní na Šumavě – stezka pro děti i dospělé

Pokud patříte mezi milovníky zvířat nebo přírody, neměla by vám uniknout 300 metrů dlouhá lávka, která navazuje na 2,5 kilometru dlouhou naučnou Vlčí stezku nedaleko Srní na Šumavě. S Mařenkou jsme se zde byli podívat jednou v srpnu a jednou v prosinci – každý měsíc měl své kouzlo.

Parkování a vstupné

Autem se dostanete na parkoviště přímo před Návštěvnické centrum Srní. Na parkovišti se platí každá hodina v sazbě 30 Kč (okruh lze zvládnout za hodinu až dvě). Vstupné se na stezku ani nad vlčí výběh pak neplatí.

Vlčí stezka i naučná expozice

Součástí areálu je expozice věnovaná těmto majestátním šelmám. To hlavní vás čeká asi po kilometrovém mírném stoupání – lze i s dětským kočárkem. Uprostřed okruhu se pak nachází 300 metrů dlouhá lávka ve výšce 3-4 metry nad zemí. Pádu se bát nemusíte. 🙂

Na lávce jsou pak umístěny cedule o tom, jak spolu vlci komunikují nebo jak se chová nadřízený a podřízený vlk.

Když budete mít štěstí, uvidíte “volně” pobíhající vlky. A když ne, alespoň se projdete. 🙂

Návštěvnické centrum má kromě dubna otevřeno po celý rok, stezka je dostupná každý den v roce.

Další výlety v okolí

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Přejít nahoru