Hlavní obrázek

Filmová místa, která jsme navštívili v New Yorku

V New Yorku se natáčelo a stále natáčí stovky seriálů a filmů. Byla by tak škoda se nepodívat na nějaká filmová místa.

Central Park 

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, několik scén se odehrává přímo v Central Parku:

  • když Kevina honí mokří banditi – např. u Bethesda terrace nebo populárního kluziště
  • Kevin a holubí dáma – u rybníčku v jižní části parku, nedaleko hotelu Plaza
  • Shledání Kevina s maminkou se pak natáčelo u Rockefellerova centra

Hotel Plaza

Zde byl Kevin ubytován v luxusním apartmá. Ve scéně kdy přichází do hotelu, se ptá samotného Donalda Trumpa na cestu do recepce.

Dům a kašna ze seriálu Přátelé

Dům, ve kterém žila parta přátel ve stejnojmenném populárním seriálu, najdeme v ulici 

90 Bedford Street. V domě se ve skutečnosti nenatáčelo, vše bylo filmováno v ateliérech.

Kašna ve které se Přátele koupají v úvodní znělce stojí v Central Parku na Cherry Hill.

New York Public Library

Newyorská knihovna se objevila např. ve filmu Sex ve městě, Carrie si tady měla vzít pana Božského. Svatba se ale nakonec nekonala.

Hasičská stanice Krotitelů duchů

Hasičskou stanici ze seriálu Krotitelé duchů najdeme v ulici 14 N Moore St, New York, NY 10013. Když budete mít štěstí, uvidíte přijíždět hasičské auto a budete si moci koupit suvenýry z tohoto seriálu.

Apartmán Carrie Bradshaw 

Apartmán Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě, stojí v ulici 66 Perry St. Apartmán určitě nepřehlédnete, většinou se tady fotí hromada fanoušků.

Bar McGee’s

Bar kterým se inspirovali v seriálu Jak jsem poznal vaši matku (HIMYM) McGee’s hledejte na adrese 240 W. 55th Street. Uvnitř najdete fotografie ze seriálu a můžete vyzkoušet jeden z drinků, které jsou pojmenované po hlavních postavách. Jeden drink stojí přibližně 13 USD.

Brooklyn Battery Tunnel

Fanoušci filmů Muži v černém rozhodně poznají budovu v ulici Battery Place 501, New York, odehrává se zde scéna, kdy J míří na schůzku s K do Brooklyn Battery Tunnelu.

Přírodovědné muzeum

Přírodovědné muzeum můžete znát z filmu Noc v muzeu 1, 2 a 3 se známým hercem Benem Stillerem.

Expozice v muzeu jsou od dob natáčení lehce pozměněné, některá místa ale určitě poznáte. Nechybí ani socha z Velikonočních ostrovů.

Při návštěvě jen dejte pozor, ať uvnitř nezůstanete po zavíračce 🙂

V New Yorku musíte vidět

Central Park New York

Central Park je nejznámějším městským parkem na světě. Vznikal v letech 1857-1876 a jeho rozloha činí 341 hektarů. Co v Central Parku nesmíte vynechat? O Central Parku Central Park se rozprostírá v horní části Manhattanu od 59. do 110. Street. Od roku 1963 je národní historickou památkou.  Park má obdélníkový...

Central Park New York Přečíst celé

Manhattan - místa, která navštívit

Nejoblíbenější newyorský městský obvod mezi turisty, to je Manhattan. Vysoké mrakodrapy, stovky restaurací, tisíce lidí a pulzující doprava. Někdo si tohle místo zamiluje a někdo ho bude nesnášet. Co na Manhattanu musíte navštívit? Flatiron Building Adresa: 175 5th Ave, New York Výšková budova leží na rohu 23th Street. V roce...

Manhattan - místa, která navštívit Přečíst celé

23 míst, která musíte v New Yorku navštívit

New York, město, které nikdy nespí. Otřepaná fráze, která je ale stále platná. Při dovolené v New Yorku se rozhodně nudit nebudete. Poznejte výškové budovy, krásné parky, muzea, náměstí a čtvrti, ve kterých se na chvíli budete cítit jako v jiném světě. Za Krauzovi na cestách doporučujeme navštívit: 1. Empire...

23 míst, která musíte v New Yorku navštívit Přečíst celé

Přírodovědné muzeum New York

Přímo u Central Parku stojí nádherná budova amerického přírodovědného muzea. Znát ho můžete např. z filmu Noc v muzeu, kde historie doslova ožívala. Návštěva muzea nás nadchla a strávili jsme zde více jak 4 hodiny. Otevírací doba a vstupné Adresa: 200 Central Park West, New York, NY 10024 Přírodovědné muzeum...

Přírodovědné muzeum New York Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru