Hlavní obrázek

Túra na jezero Lago di Sorapiss

Jezero Lago di Sorapiss leží nedaleko známého střediska Cortina d´Ampezzo. Až k jezeru vede krásná turistická stezka, která je sice místy trochu náročnější, ale pohled na azurovou vodu v jezeře zato rozhodně stojí.

Parkování Lago di Sorapiss

Zaparkovali jsme na neplaceném parkovišti kousek pod hotelem B&B Hotel Passo Tre Croci Cortina v Passo Tre Croci. Jelikož jsme přijeli už před 7 ráno, byli jsme zde první a místa na parkování bylo plno. Později už je celkem obtížné volné místo najít.

Trasa k jezeru

Přímo od parkoviště vede červená turistická stezka (značení v Mapy.cz) až k jezeru Lago di Sorapiss.

První úsek cesty je jen mírně zvlněný a jde se po hliněné lesní cestě. Cestou minete několik betonových bunkrů.

Tip: Cestou je pěkný výhled na vrcholy Tre Cime.

Později se stezka začíná více zvedat a cesta se mění spíše na štěrkovou, občas s velkými kameny.

V nejprudších úsecích jsou dokonce kovové schody a na některých místech, kde by případně hrozil pád, jsou i ocelová lana.

Jezero Lago di Sorapiss

Jezero Lago di Sorapiss je známé svou krásnou azurovou barvou. Barva vody je způsobena usazeninami proudícími z přilehlého ledovce. Leží ve výšce 1 923 m. n. m. Nad jezerem se tyčí hora Punta Sorapiss vysoká 3 205 metrů. Celé jezero lze obejít.

Nedaleko jezera narazíte na turistickou chatu Rifugio Vandelli, po výšlapu přijde občerstvení jistě vhod.

Cesta zpět

Zpět k autu jsme šli po úplně stejné stezce (po červené). Oproti ránu ale výrazně přibyly někdy až davy turistů a tak jsme se jim museli neustále vyhýbat, což bylo později docela otravné. 

Na jezero se tedy vyplatí vyrazit velmi brzy, klidně i v 6 ráno. Jinak si jezero bez lidí rozhodně nevyfotíte.

  • celková délka trasy: 11,5 km
  • převýšení: 704 metrů
  • časová náročnost: 3 – 4 hodiny
  • doporučené vybavení: pevná obuv a turistické hole

Další túry po Dolomitech

Túra na Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime je často považováno za symbol italských Dolomit. I přesto, že je toto místo často navštěvované turisty, nechybělo ani na našem seznamu. Túra měřila 16 km a zabrala nám 4,5 hodiny. Parkování u Lago di Misurina Lago di Misurina Na Tre Cime autem Kudy se jde z parkoviště na...
Přečíst článek

Seiser Alm - túra

Vysokohorská pastvina Seiser Alm láká ročně stovky turistů. Nejoblíbenějším místem je jednoznačně vyhlídka na vrcholy Sassolungo – Belvedere dell´Alpe di Siusi. Jak se na vyhlídku dostat? Návod jak se dostat k vyhlídce Kudy vedla naše trasa Vysokohorská pastvina Seiser Alm Compatsch Návod jak se dostat k vyhlídce Od 9:00 do...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru