Hlavní obrázek

7 nejkrásnějších míst rakouských Alp – Vysoké Taury v létě

S Maruškou máme rádi cestování. Ať už je to autem, na kole nebo pěšky. Líbí se nám ve městech, vesnicích, ale úplně nejlepší dovolené máme vždy v přírodě. Každý rok se proto vydáváme alespoň na pár dní do Rakouska.

Mezi mou nejoblíbenější destinaci patří Vysoké Taury – údolí od Zell am See po Krimml. Omrkněte nejoblíbenější profláknutá i skrytá místa, která stojí za návštěvu.

  1. Krimmelské vodopády
  2. Soutěska Sigmund Thun-Klamm a Klammsee
  3. Jezero Hintersee u Mittersillu
  4. Ferleiten Wild und Freizeitpark
  5. Muzeum veteránů v Kaprunu
  6. Ledovec Weissee
  7. Visutý most v Bad Gasteinu

1. Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády (Krimmler Wasserfälle) jsou mým TOP z celého Rakouska. Když přijedete k vodopádům včas (kolem půl osmé pod vodopádem), vyběhnete nad ně ještě za příjemných teplot. A budete tam skoro sami.

Ano, nad kaskádu tří vodopádů se dá vyjít – většina lidí si hodí trapnou fotku v polovině. Není to úplně snadné (převýšení 380 metrů), možná se trochu zapotíte, ale stojí to za to. Když vám vyjde počasí, hned po výšlapu se vám otevře celé údolí.

Cesta nad vodopády zabere něco přes hodinu. Údolím můžete pokračovat cca 2 hodiny, až dojdete na soutok dvou horských potůčků (budoucí říčka s vodopády) a krásné horské “chatě”.

Tam si dáte gulášovku za 6 Euro (nebo Adventure Menu) a můžete jít tři hodiny zpět.

2. Soutěska Sigmund Thun-Klamm a Klammsee

K branám soutěsky se dostanete směrem z Kaprunu na Kitzsteinhorn na konci města (cca 2 km od Maiskogelu). Zaparkovat se vám povede na parkovišti po pravé straně. Když byste autem pokračovali pořád dál, přijedete na malé parkoviště rovnou na Klammsee.

Soutěska je dlouhá kolem 750 metrů a vede po dřevěných lávkách a několika desítkách schodů. Cesta je 100 % bezpečná a zvládnou ji bez problémů i malé děti.

Na konci soutěsky se před vámi objeví jezero Klammsee, které lze bez problémů obejít. Do jezera teče ledová voda – stéká totiž z přehrad – Stausee Mooserboden.

3. Jezero Hintersee (Mittersill)

Když budete hledat obecný dotaz Hintersee, najdete pravděpodobně jezero v Německu. To je sice krásné, ale tohle je zase úplně něco jiného. Hintersee je krásné jezero s ještě krásnějším okolím. A pokud jste milovníky zvířat, místo si musíte zamilovat.

Parkovat s autem lze téměř u jezera, zdarma.

4. Ferleiten Wild und Freizeitpark

Ferleiten Wildlife park je taková menší ZOO, převážně obsazena z „lokálních“ zvířat. Najdete ho před branami k vysokohorské silnici Großglockner Hochalpenstraße. Potkáte jeleny, srnky, poníky, kozy. A trochu méně běžné/lokální medvědy.

Informace o vstupném a otevírací době najdete na oficiálních stránkách.

5. Muzeum veteránů v Kaprunu

Číslo 5 zabírá muzeum veteránů v Kaprunu – místo navštívíte v létě, v zimě a hlavně tehdy, když vám nevychází počasí. Do muzea se dostanete přes hotel po cestě z centra Kaprunu k hradu.

Expozice skýtá nejen světové značky, ale také kousky, jako Velorex, pérák od Jawy nebo BMW Isetta.

6. Ledovec Weissee

Ledovec Weissee patří k místu, kde jsem si za 20 let lyžování zajezdil úplně nejlépe – a to jsme zde byli jednou nebo dvakrát. Středisko je menší, zapadlé za desítkami zatáček – permice stojí polovinu co na Kitzsteinhornu, sjezdovky byly upravené až do odpoledne (ve 4 manchester).

Za návštěvu stojí ale i v létě! S Mařenkou jsme zde byli v polovině června – sněhu bylo dost, vítr jako blázen a teplota kolem nuly. 🙂 Vyjeli jsme lanovkou a místo obejití jezírek nebo výšlapu na Medelz nastal úprk zpět do údolí.

Sestup po sněhu, kamenech a později štěrkových cestách zabere 2-3 hodiny.

7. Visutý most a lanovka Stubnerkogelbahn – Bad Gastein

Z parkoviště v Bad Gasteinu můžete vyjet na vrchol Stubnerkogel, kde najdete ve výšce 2 300 m. n. m. 140 metrů dlouhý a 28 metrů nad zemí visutý most. Z vrcholu vedou turistické trasy na spoustu míst, ale už jen zdržení na hřebeni je skvělé.


Naše tipy na ubytování

Apartmán Austria, Kaprun

Apartmán Kaprun, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Alpensonne, Krimml

Apartmán Krimml, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Gästehaus Huber, Mittersill

Apartmán Mittersill, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Alpenappartements, Bad Gastein

Apartmán Bad Gastein, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Pension Patricia, Kaprun

Apartmán Kaprun, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Když v Zell am See prší

Když se vám nepovede počasí, můžete zůstat na ubytování (o kterém jsme napsali článek) nebo omrknout tahle místa:

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Přejít nahoru