Článek přečtete za 2 min.

Pouštní safari v Dubaji – džípem do písečných dun

Safari v dubajské poušti patří mezi mé největší dosavadní cestovatelské zážitky. Nejsem milovnice adrenalinu, ale jízda v terénních autech v poušti byla jedním slovem skvělá. Že nevíte o co jde? Tak pozorně čtěte.

Petr v arabské poušti

Do SAE nás vyvezla cestovní kancelář Fischer. Na krásných 6 nocí byl naším domovem pětihvězdičkový hotel Marjan Island Resort and spa postavený nedaleko města Ras Al Khaimah. Výlet do pouště nám pomohl zařídit delegát přítomný na hotelu, ale i bez delegáta není problém výlet rezervovat. Místní cestovní kanceláře nabízejí pouštní safari na každém kroku.

Ve sjednaný čas nás vyzvedl řidič v Toyotě Land Cruiser V8 a mohlo se vyrazit. Po cestě do pouště jsme natankovali u benzínové stanice, řidič na začátku pouště upustil pneumatiky (kola se vyfukují, aby auta v písku nezapadla) a dobrodružství začalo.

Upuštění pneumatik před jízdou

Divoká jízda v dunách

Divoká jízda trvala asi hodinu. Po dunách jsme sjížděli jako po másle.

Příprava na jízdu - Dubaj

Řidič smykoval ze strany na stranu a aby byla atmosféra ještě dokonalejší, pouštěl nám při jízdě arabské hity. 

Občas jsem měla pocit, že se musíme převrátit na střechu, ale řidiči jsou zkušení profíci a tak se nic takového nestalo.

Motory Toyot dostaly zabrat a tak nás čekala povinná přestávka uprostřed pouště. Řidič každému rozdal studenou vodu, která se v rozpálené arabské poušti opravdu hodila. Krátká procházka v písku a snad stovka fotografií byla povinností.

Pokračování k oáze

Po přestávce jízda pokračovala k nedalekému kempu. Tam už na nás čekali velbloudi s vodiči. Jet na velbloudovi byl můj velký sen už dlouhou dobu a v Dubaji jsem si ho konečně splnila. Ten, kdo se nechtěl svézt na dvouhrbém příteli, mohl zkusit jízdu na čtyřkolkách.

Jízda na velbloudovi

V kempu bylo na výběr z několika aktivit. Malování henou na tělo, nákup suvenýrů, focení s dravci, ochutnávka kávy nebo kouření tradiční „shishi“. My jsme si koupili jen sošku nejvyšší budovy světa – Burj Khalifa. To jsme si ještě mysleli, že v budově bude soška dražší. Ani zdaleka nebyla. 😀

Arabská večeře v poušti

Po setmění nám byla podávána typická arabská večeře. Grilované maso, zeleninové saláty, různé arabské omáčky, hummus, falafel a různé placky z mouky. Pro milovníky sladkého se také něco našlo – zákusků a ovoce byl dostatek.

Večeře v poušti

Zajímavost: při podávání jídla, jsme byli rozděleni do fronty na muže a ženy.

Krásný večer zakončilo vystoupení břišních tanečnic a tanečníků se světelnými efekty (tradiční tanec Tannourah). Seděli jsme v dubajské poušti, jedli dobré jídlo, pozorovali hvězdy a poslouchali arabskou hudbu. Tomuto večeru zkrátka nebylo co vytknout.

Pouštní kemp - tanečníci

Až budete v arabských emirátech tento zážitek si rozhodně nenechte ujít.

Dále čtěte

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top