Hlavní obrázek

Pouštní safari v Dubaji – džípem do písečných dun

Safari v dubajské poušti patří mezi mé největší dosavadní cestovatelské zážitky. Nejsem milovnice adrenalinu, ale jízda v terénních autech v poušti byla jedním slovem skvělá. Že nevíte o co jde? Tak pozorně čtěte.

Petr v arabské poušti

Do SAE nás vyvezla cestovní kancelář Fischer. Na krásných 6 nocí byl naším domovem pětihvězdičkový hotel Marjan Island Resort and spa postavený nedaleko města Ras Al Khaimah. Výlet do pouště nám pomohl zařídit delegát přítomný na hotelu, ale i bez delegáta není problém výlet rezervovat. Místní cestovní kanceláře nabízejí pouštní safari na každém kroku.

Ve sjednaný čas nás vyzvedl řidič v Toyotě Land Cruiser V8 a mohlo se vyrazit. Po cestě do pouště jsme natankovali u benzínové stanice, řidič na začátku pouště upustil pneumatiky (kola se vyfukují, aby auta v písku nezapadla) a dobrodružství začalo.

Upuštění pneumatik před jízdou

Divoká jízda v dunách

Divoká jízda trvala asi hodinu. Po dunách jsme sjížděli jako po másle.

Příprava na jízdu - Dubaj

Řidič smykoval ze strany na stranu a aby byla atmosféra ještě dokonalejší, pouštěl nám při jízdě arabské hity. 

Občas jsem měla pocit, že se musíme převrátit na střechu, ale řidiči jsou zkušení profíci a tak se nic takového nestalo.

Motory Toyot dostaly zabrat a tak nás čekala povinná přestávka uprostřed pouště. Řidič každému rozdal studenou vodu, která se v rozpálené arabské poušti opravdu hodila. Krátká procházka v písku a snad stovka fotografií byla povinností.

Pokračování k oáze

Po přestávce jízda pokračovala k nedalekému kempu. Tam už na nás čekali velbloudi s vodiči. Jet na velbloudovi byl můj velký sen už dlouhou dobu a v Dubaji jsem si ho konečně splnila. Ten, kdo se nechtěl svézt na dvouhrbém příteli, mohl zkusit jízdu na čtyřkolkách.

Jízda na velbloudovi

V kempu bylo na výběr z několika aktivit. Malování henou na tělo, nákup suvenýrů, focení s dravci, ochutnávka kávy nebo kouření tradiční „shishi“. My jsme si koupili jen sošku nejvyšší budovy světa – Burj Khalifa. To jsme si ještě mysleli, že v budově bude soška dražší. Ani zdaleka nebyla. 😀

Arabská večeře v poušti

Po setmění nám byla podávána typická arabská večeře. Grilované maso, zeleninové saláty, různé arabské omáčky, hummus, falafel a různé placky z mouky. Pro milovníky sladkého se také něco našlo – zákusků a ovoce byl dostatek.

Večeře v poušti

Zajímavost: při podávání jídla, jsme byli rozděleni do fronty na muže a ženy.

Krásný večer zakončilo vystoupení břišních tanečnic a tanečníků se světelnými efekty (tradiční tanec Tannourah). Seděli jsme v dubajské poušti, jedli dobré jídlo, pozorovali hvězdy a poslouchali arabskou hudbu. Tomuto večeru zkrátka nebylo co vytknout.

Pouštní kemp - tanečníci

Až budete ve Spojených arabských emirátech tento zážitek si rozhodně nenechte ujít.

V Dubaji i v poušti po druhé, Vánoce 2021

Dubaj nás v roce 2016 tak nadchla, že jsme se sem rozhodli vydat po druhé a to na Vánoce v roce 2021. Ani tentokrát, jsme si nenechali ujít jízdu na dunách i velbloudovi.

Výlet jsme rezervovali přes Booking.com u společnosti Travco. Stejně jako před pěti lety nás i tentokrát řidič vyzvedl na hotelu. První zastávkou byla jízda buginami v poušti (jen pro ty, kdo měl zájem, ostatní se mohli alespoň vyfotit).

Následoval přejezd do soukromé části pouště, kam má vstup povoleno jen pár cestovních kanceláří (jízda v dunách zde není nebezpečná jako na jiných místech). Dune ride trvala asi 45 minut, tentokrát jsme již věděli do čeho jdeme a tak jsme před jízdou raději nejedli 🙂 Při jízdě jsme potkali dokonce pár antilop a projížděli jsme i oázou.

Nechyběl ani západ slunce, který je v poušti skutečně nádherný. Před setměním jsme přejeli do kempu v poušti a projeli se na velbloudovi.

Štědrovečerní večeře byla skutečně netradiční, podávali se samé místní speciality (večeře, dezert i nealkoholické nápoje byly v ceně výletu). Před večeří jsme shlédli vystoupení tanečníka s barevnými suknicemi a po večeři pro změnu břišní tanečnice.

Před odjezdem z kempu jsme ještě měli možnost pozorovat hvězdy – skutečně nádherný zážitek.

Celkově se nám tento Dubai Safari výlet líbil o dost více než poprvé v roce 2016. V kempu bylo méně turistů, jízda probíhala v soukromé poušti a viděli jsme dokonce i zvířata. Až budete v Dubaji, nezapomeňte se podívat na nabídku výletů se společností Travco. Stojí to rozhodně za to!

Dále čtěte

Úchvatná Dubaj - 5 nej světa

Dubaj byla cílem naší cesty v květnu 2016, to jsme byli ještě svobodný mladý pár 🙂 Dubaj byla Petrovo snem už dlouhou dobu. V cestovní kanceláři Fischer nás zaujal hotel v části Ras-al-Khaimah.  Letěli jsme s leteckou společností Flydubai, přímý let z Prahy trval necelých 6 hodin. Pro Petra nebylo...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru