Hlavní obrázek

Úchvatná Dubaj – 5 nej světa

Dubaj byla cílem naší cesty v květnu 2016, to jsme byli ještě svobodný mladý pár 🙂 Dubaj byla Petrovo snem už dlouhou dobu. V cestovní kanceláři Fischer nás zaujal hotel v části Ras-al-Khaimah. 

Letěli jsme s leteckou společností Flydubai, přímý let z Prahy trval necelých 6 hodin. Pro Petra nebylo v letadle moc místa, ale cestovní horečka byla tak velká, že mu to ani nevadilo. Za 6 hodin jsme vystupovali v úplně jiném světě plném moderních staveb a luxusu.

Tipy na cestu:

 • v letadle můžete platit Eury nebo USD, za emirátské dirhamy si nic nekoupíte
 • pokud možno, vezměte si vlastní vodu, v letadle nám za celou dobu dali asi jen 200 ml
 • do Dubaje se vydejte pokud možno v zimních měsících, my letěli v polovině května a to už bylo v Dubaji pořádné horko
 • určitě si s sebou zabalte něco přes sebe – šátek nebo lehký svetřík se vám bude hodit, všude přítomná klimatizace je někdy nesnesitelná
 • dobré je si zjistit něco o tom jak se v Emirátech oblékat, ať se vyhnete trapasu

Nejvyšší budova světa a nejrychlejší výtah na světě

Nejvíce nás v Dubaji nadchla Burj Khalifa aneb nejvyšší budova světa. Měří 828 metrů a je opravdu majestátní. Vstup na Burj Khalifu je přes největší obchodní centrum na světě – Dubai Mall.

Dobré je si zakoupit vstupenku předem, ať nemusíte čekat v dlouhé frontě. V roce 2016 byla cena za vstupenku pro dospělého 125 AED (asi 700 Kč).

Vyhlídka je otevřena každý den od 8:30 do 1:00 v noci.

Na vrchol Burj Khalify se dostanete nejrychlejším výtahem na světě. Výtah jede rychlostí 18 m/s a vyveze vás až do 124. podlaží. Vyhlídka pro turisty je ve výšce 452 metrů. Ve 125. patře pak najdete obchod se suvenýry nebo toalety.

Výhled z Burj Khalify je úchvatný. Nádherná fontána, která se rozkládá pod stavbou je úchvatná hlavně v noci.

Pár zajímavostí o Burj Khalifě:

 • výstavba trvala 6 let
 • hotel zabírá 37 pater
 • najdeme zde 700 bytů
 • v 78. patře je bazén
 • jeden metr čtvereční pokoje se prodával za 43 000 USD
 • 36 lidem trvá 4 měsíce umýt všechna okna

Největší obchodní centrum světa

V Dubai Mall nás nejvíce překvapilo ledové kluziště Dubai Ice Ring, které jsme v rozpálené Dubaji rozhodně nečekali.

Je zde více než 1 200 obchodů, nespočet kaváren a restaurací. V jedné části jsme narazili na Dubai Dino, což je kostra pravého dinosaura dovezená z Kanady.

Dinosaurus měří 7,5 metru a je starý více než 155 milionů let.

Největší akvárium na světě

V Dubai Mall si nenechte ujít akvárium Under Water ZOO. Akvárium je vysoké přes dvě patra obchodního domu. Za poplatek můžete projít tunelem, i zadarmo ale uvidíte spoustu zajímavých vodních tvorů jako jsou žraloci.

Při pohledu na tento vodní kolos Petra jako první napadlo, co by se asi stalo kdyby stěna akvária praskla 🙂

Největší fontána na světě

The Dubai Fountain – jak jinak než největší fontána na světě se rozprostírá hned u obchodního centra Dubai Mall. Designéři se nechali inspirovat tančící fontánou Bellagio v Las Vegas (ta dubajská je ale o 20 % větší).

Voda tryská až do výšky 150 metrů. V tu chvíli vylétne do vzduchu až 83 tisíc litrů vody. Každých 30 minut probíhá show světla, vody a hudby. Nejhezčí je fontána za tmy. My měli štěstí na hudbu (hrála nám tajemná arabská píseň) a tak byl zážitek opravdu neskutečný.

Nejdražší hotel na světě

V našem výčtu dubajských nej nesmíme zapomenout ani na hotel Burj-al-Arab ve tvaru plachetnice.

Neoficiálně je hotel označován jako sedmihvězdičkový, patří mezi nejdražší a nejluxusnější na světě. 

Hotel najdeme na pláži Jumeirah, odkud jsme si jej také prohlédli a vyfotili. Blíž bohužel turisté nesmějí. Příště se zde budeme muset ubytovat 🙂

Architekt hotelu Tom Wright umístil do konstrukce hotelu největší křesťanský kříž v arabských zemích. Je viditelný pouze ze strany od moře. Zda to byl záměr, nebo byl kříž opravdu důležitý pro samotnou konstrukci nám řekne asi jen pan Wright. 

Také jsme viděli

Nebyly to jen tahle NEJ místa. Z Rás al-Chajma jsme vyrazili džípem do pouště, viděli jsme hotel Atlantis The Palm a přístav Dubai Marina.

Do Dubaje se určitě vrátíme

Arabský svět nám učaroval natolik, že se sem chceme s Petrem ještě jednou určitě vrátit a pořádně prozkoumat třeba starou část Dubaje.

V Dubaji jsme také zažili

Pouštní safari v Dubaji - džípem do písečných dun

Safari v dubajské poušti patří mezi mé největší dosavadní cestovatelské zážitky. Nejsem milovnice adrenalinu, ale jízda v terénních autech v poušti byla jedním slovem skvělá. Že nevíte o co jde? Tak pozorně čtěte. Do SAE nás vyvezla cestovní kancelář Fischer. Na krásných 6 nocí byl naším domovem pětihvězdičkový hotel Marjan...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru