Co navštívit v Dolomitech: přehled míst pro turisty

Dolomity jsou ideální dovolenkovou destinací pro nadšence do turistiky jako jsme my dva. Nové a nové turistické trasy můžete objevovat doslova každý den. Z nejpopulárnějších míst jsme navštívili těchto 8.

1.Tre Cime

Od jezera Lago di Misurina vede pěkná turistická stezka až pod vrcholky Tre Cime, které lze celé obejít po další stezce.

Komu se nechce na vrchol šlapat pěšky, může využít placené parkoviště u jedné z chat.

Túra na Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime je často považováno za symbol italských Dolomit. I přesto, že je toto místo často navštěvované turisty, nechybělo ani na našem seznamu. Túra měřila 16 km a zabrala nám 4,5 hodiny. Parkování u Lago di Misurina Lago di Misurina Na Tre Cime autem Kudy…
Přečíst více

2. Cinque Torri

Dalšími krásnými vrcholy Dolomit je skupina Cinque Torri, neboli 5 věží. Vyšlápněte k těmto oblíbeným skalám mezi horolezci po turistické stezce, nebo se na vrchol nechte vyvézt lanovkou.

3. Piz Boè

Vydejte se do výšky 3 152 metrů a zdolejte vrchol Piz Boè. Říká se, že je to nejlehčí italská třítisícovka, kterou je možné zdolat. Do výšky 2 950 na vrchol Sasso Pordoi  k chatě Rifugio Maria totiž jede lanovka. 

4. Sassolungo

Vyrazte na túru okolo vrcholků Sassolungo u města Santa Cristina Val Gardena a prohlédněte si tyto nádherné skály ze všech stran.

Celá trasa měří více jak 20 km, ale úsilí stojí rozhodně zato.

5. Seiser Alm

Vysokohorská pastvina Seiser Alm je jedním z nejoblíbenějších míst v Dolomitech. A není se čemu divit. Nádherné louky, majestátní vrcholy Sassolungo, všude se pasoucí krávy a dřevěné horské chaty zaručují výlet na který jen tak nezapomenete.

6. Lago di Braies

V čisté hladině jezera Lago di Braies se zrcadlí okolní hory. Lidé si půjčují lodičky a projíždějí se po klidné hladině jezera. Scéna jako z pohádky. Atmosféru místa kazí jen velké množství turistů, se kterým musíte počítat.

7. Lago di Sorapiss

K jezeru Lago di Sorapiss s azurovou vodou se vydejte pěšky po turistické stezce vedoucí z Passo Tre Croci. Abyste se vyhnuli davu turistů, vyjděte klidně již v 6 ráno.

8. Ledovec Marmolada

Posledním tipem je ledovec Marmolada a jezero Lago di Fedaia, které je napájeno vodou právě z tohoto ledovce.

Od jezera je hezký výhled na ledovec a najdete zde příjemnou chatu, kde mají skvělý štrůdl se zmrzlinou.

Krásné okolí ledovce si tak užijete i bez jeho zdolávání, které je často velmi riskantní.

Túra na Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime je často považováno za symbol italských Dolomit. I přesto, že je toto místo často navštěvované turisty, nechybělo ani na našem seznamu. Túra měřila 16 km a zabrala nám 4,5 hodiny. Parkování u Lago di Misurina Lago di Misurina Na Tre Cime autem Kudy se jde z parkoviště na...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít na začátek