Hlavní obrázek

Cortina d’Ampezzo v létě

Cortina d’Ampezzo leží v italských Dolomitech a je oblíbeným zimním i letním střediskem. Z města se vám naskytnou nádherné výhledy na okolní vrcholy převyšující 2 500 m. n. m. 

Cortina je také skvělých výchozím místem na několik známých treků.

Cortina leží v údolí Valle d´Ampezzo v nadmořské výšce 1 224 m. n. m., nad městem se tyčí 3 244 metrů vysoká hora Tofana di Mezzo.

Jde o přepychové horské městečko (podobně jako u nás Špindlerův Mlýn) s vyhlášenými restauracemi, bary a luxusními obchody (Louis Vuitton, Guess, Gucci, Bulgari apod. hlavně v ulici Corso Italia).

Nechybí zde apartmánové domy, moderní a luxusní hotely či víkendové chaty.

Centrum města

V samotném centru města na Corso Italia stojí bazilika sv. Filipa a Jakuba postavená v letech 1769 až 1775.

Ulice Corso Italia je mezi turisty velice oblíbená jelikož je zde nejvíce obchodů a restaurací z celého města a konají se zde také městské trhy.

Celé městečko je velice hezky upravené, zejména pak městské domy postavené podle klasické jihotyrolské architektury.

Olympiáda v roce 1956

V roce 1956 se v Cortině konaly zimní olympijské hry. Naše kroky tak vedly k zimnímu stadionu, u kterého je pomník připomínající tuto událost.

V roce 2026 se zde bude olympiáda konat znovu (společně s Milánem).

Víte, že? ZOH v Cortině byly prvními hrami vysílanými v TV?

Naše tipy

  • potraviny Conad – Via Barone Franchetti 1 (seženete všechny základní potraviny, jen pozor na parkování, skoro nikdy zde není volné místo)
  • potraviny v obchodním domě La cooperativa di Cortina – Corso Italia 40
  • restaurace Bar Ristorante Croda na náměstí Piazza Fratelli – měli jsme výbornou pizzu a tortellini 
  • zmrzlina – ulice Via Guglielmo Marconi naproti velkému placenému parkovišti 
  • parkování – vždy jsme zdarma (v letní sezóně) parkovali na stání vedle Paleontologického muzea v ulici Via dello Stadio

Kam se z Cortiny vydat na túru

Přímo z Cortiny (nebo popojedete jen kousek autem) můžete vyrazit třeba na tyto túry:

  • Tre Cime
  • Cinque Torri
  • Lago di Sorapis
  • Lago di Federa
  • túra okolo vrcholu Cima Ambrizzola

Co vidět v Dolomitech

Túra na Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime je často považováno za symbol italských Dolomit. I přesto, že je toto místo často navštěvované turisty, nechybělo ani na našem seznamu. Túra měřila 16 km a zabrala nám 4,5 hodiny. Parkování u Lago di Misurina Lago di Misurina Na Tre Cime autem Kudy se jde z parkoviště na...
Přečíst článek

Vrchol s měsíční krajinou Piz Boè

V našem bucket listu byl již delší dobu cíl dojít do nadmořské výšky vyšší než 3 000 metrů. Splnili jsme si ho na hoře Piz Boè vysoké 3 152 metrů, která leží v italských Dolomitech. Parkování pod Piz Boè O Piz Boè a měsíční krajině Lanovkou k chatě Rifugio Maria...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru