Hlavní obrázek

23 míst, která musíte v New Yorku navštívit

New York, město, které nikdy nespí. Otřepaná fráze, která je ale stále platná. Při dovolené v New Yorku se rozhodně nudit nebudete. Poznejte výškové budovy, krásné parky, muzea, náměstí a čtvrti, ve kterých se na chvíli budete cítit jako v jiném světě.

Za Krauzovi na cestách doporučujeme navštívit:

 1. Empire State Building
 2. Chrysler Building
 3. Flatiron Building
 4. Times Square
 5. Rockefeller Center
 6. Katedrála sv. Patrika
 7. Grand Central Terminal
 8. New York Public Library
 9. Central Park a ZOO
 10. The High Line Park
 11. Coney Island
 12. Battery Park
 13. Vyhlídková mola na Manhattan
 14. Divadelní představení
 15. Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge
 16. Chinatown, SOHO a Little Italy
 17. Socha Svobody
 18. Wall Street
 19. WTC a Oculus
 20. American Museum of Natural History
 21. Intrepid Sea, Air and Space museum
 22. 9/11 Memorial
 23. Harry Potter Store New York
 24. Naše tipy na ubytování

1. Empire State Building

Pohled na Manhattan z 86. patra si nemůžete nechat ujít. Empire State Building býval kdysi nejvyšší budovou na světě a objevil se v mnoha filmových trhácích (např. King Kong). 

2. Chrysler Building

Stejně známou budovou jako ESB je také Chrysler Building, mrakodrap s typickou kovovou špičkou. Stejně jako na ESB i na Chrysler Building je pro veřejnost přístupná vyhlídka. 

3. Flatiron Building

Budova, která ze shora připomíná žehličku, je dalším ikonickým místem v New Yorku. Postavena byla v roce 1902 a je považována za jednu z prvních výškových budov.

4. Times Square

Křižovatka dvou ulic, kde se každý Silvestr vítá Nový rok, místo, kde projde tisíce lidí denně a ze všech stran na vás svítí světelné reklamy obřích rozměrů. 

Posaďte se na umělé schody a chvíli nasávejte atmosféru tohoto pulzujícího místa.

Times Square New York

5. Rockefeller Center

U Rockefellerova Centra stojí každé Vánoce nádherný vysoký vánoční strom a lidé bruslí na kluzišti. V letních měsících jsou zimní brusle nahrazeny kolečkovými a bruslí se dál. U Rockefellerova Centra sídlí např. NBC Studios nebo zde najdete Radio City Music Hall. 

6. Katedrála sv. Patrika

Neogotická římskokatolická katedrála byla postavena v letech 1858 – 1878. V moderním městě mrakodrapů jde o unikátní stavbu, kterou prostě musíte navštívit.

7. Grand Central Terminal

Vlakové nádraží, které má nejvíce nástupišť na světě, se objevilo v mnoha filmech. Uniknout by tak nemělo ani vám.

8. New York Public Library

Další krásnou stavbou je newyorská městská knihovna. Knihovna se objevila ve filmu Sex ve městě a vstup do ní je zdarma.

9. Central Park a ZOO

Chcete-li najít v New Yorku trochu přírody, zavítejte do Central Parku, kde narazíte na několik zajímavých staveb, pomníků a stánků. Místní sem chodí velice rádi běhat nebo jezdit na kole. Obejít park vám zabere několik hodin, stavte se také v místní ZOO, kde chovají třeba tučňáky, medvědy grizly a pandu červenou.

Central Park New York

Zoo v Central Parku

10. The High Line Park

Dalším hezkým parkem je vyvýšený park The High Line vybudovaný na místě bývalé železniční dráhy. Vstup do parku je zdarma a cesta nad zemí je dlouhá více jak 2 km.

The High Line Park a The Vessel

11. Coney Island

Nádherné pláže, oceán a Lunapark, to je Coney Island ležící na jihu Brooklynu. Pohodlně se sem dostanete třeba metrem. Doporučujeme vyzkoušet starou dráhu Cyclone, je to opravdu jízda!

Coney Island a Lunapark

12. Battery Park

Z Battery Parku jezdí trajekty k soše Svobody. Jde o menší, klidný park odkud je hezký výhled na Liberty Island a Brooklyn Bridge.

Battery park a Rockefeller park NYC

13. Vyhlídková mola na Manhattan

Přejdete-li po Manhattan nebo Brooklyn Bridge do Brooklynu, narazíte na vyhlídková mola a promenádu odkud se fotí ty nejlepší fotky s mrakodrapy stojícími na Manhattanu.

14. Divadelní představení

V New Yorku je stovky divadel, byla by tak škoda nevyrazit na nějaké představení. My byli v divadle Majestic na představení Fantom Opery a moc se nám to líbilo!

Na muzikál v New Yorku – Fantom Opery

15. Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge

Známé newyorské mosty Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge se dají oba přejít. Nám se určitě více líbil Brooklyn Bridge, ale i na Manhattan Bridge se stojí za to podívat, už jen kvůli výhledu.

16. Chinatown, SOHO a Little Italy

Města ve městě, to jsou čtvrti Chinatown, SOHO a Little Italy. Na chvíli se zde budete cítit jako v jiném světě. Poznejte nové chutě a seznamte se s další kulturou. 

Chinatown a Little Italy v New Yorku

17. Socha Svobody

Socha, která symbolizuje svobodu nejen v USA, ale po celém světě. Místo, které by na vašem seznamu rozhodně nemělo chybět. Navštívit je možné podstavec sochy, korunu, nebo si jen sochu obejít. 

Socha Svobody New York

18. Wall Street

Ulice, kde sídlí newyorská burza, federální banka USA a další významné finanční stavby se nachází ve čtvrti Financial District. Nezapomeňte se vyfotit u sochy býka a u sochy holčičky.

19. WTC a Oculus

V místech, kde stávalo původní WTC, zničené při útocích 11. září 2001 dnes najdeme nový mrakodrap One World Trade Center s vyhlídkou One World Observatory – nejvyšší budovou v New Yorku. 

Kousek od mrakodrapu narazíte na zajímavou stavbu vlakového nádraží The Oculus od španělského architekta.

One World Observatory a The Oculus

20. American Museum of Natural History

Muzem s miliony artefaktů vás seznámí s kompletní přírodní historií planety Země. Ve 4 patrech uvidíte několik dioramat, kostry dinosaurů, drahé kameny nebo vykopávky. 

Navíc se tady natáčely filmy Noc v muzeu.

Přírodovědné muzeum New York

21. Intrepid Sea, Air and Space museum

Námořní, letecké a vesmírné muzeum je umístěné na letadlové lodi Intrepid u mola 86 na řece Hudson. 

V muzeu je k vidění např. vesmírná loď Enterprise nebo jaderná ponorka.

Intrepid Sea, Air and Space Museum

22. 9/11 Memorial

Smutné místo, které už ale navždy patří k New Yorku. Dva “bazény” nekonečna se jmény obětí vyrytými do bronzových desek, při tomto pohledu a vzpomínkách na útoky z 11. září 2001 až mrazí.

Ground Zero a muzeum 9/11

23. Harry Potter Store New York

Na závěr tip pro fanoušky Harryho Pottera. Nedaleko Flatiron Building je Harry Potter Store, kde na vás čeká Máslový ležák, kouzelnické hábity, hůlky, sladkosti a suvenýry s motivy z filmů. Prostě ráj pro každého milovníka této kouzelnické série!

Harry Potter Store New York

Naše tipy na ubytování

Hampton Inn by Hilton New York Times Square, New York

Hotel New York
Zjistit dostupnost a cenu

Hotel Richland LES, New York

Hotel New York
Zjistit dostupnost a cenu

The Cloud One New York-Downtown, by the Motel One Group, New York

Hotel New York
Zjistit dostupnost a cenu

The FIDI Hotel, New York

Hotel New York
Zjistit dostupnost a cenu
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru