Hlavní obrázek

Intrepid Sea, Air and Space Museum

Muzeum Intrepid Sea, Air and Space Museum neboli mořské, vzdušné a vesmírné muzeum se nachází na letadlové lodi Intrepid u mola Pier 86 na řece Hudson v New Yorku. Návštěva stojí rozhodně za to!

Otevírací doba a vstupné

Adresa: Pier 86, W 46th St, New York, NY 10036

Muzeum je otevřené každý den od 10:00 do 17:00. Vstupenka pro dospělého stojí 33 USD (2022).

Vstupenky kupujte raději s předstihem online na přesný čas, vyhnete se tak dlouhé frontě.

Info: Návštěva muzea vám zabere 2 až 3 hodiny.

O muzeu

V tomto unikátním muzeu najdete originální artefakty, historické záznamy, interaktivní výstavy nebo pravou ponorku.

Muzeum je umístěno na bývalé letadlové lodi USS Intrepid. Loď byla spuštěna na vodu v roce 1943, aby se zapojila do bojů při druhé světové válce. Sloužila také během studené války, při válce ve Vietnamu nebo jako záchranné plavidlo NASA.

Od roku 1974 je zakotvena v New Yorku na řece Hudson u mola číslo 86. 

Jednotlivé paluby lodě byly předělány na interaktivní muzeum.

Části muzea:

  • galerijní paluba – bojové informační centrum a místnost pro přípravu letek
  • hangárová paluba – výstava komponent a historie lodě
  • třetí paluba – jídelna pro posádku, spací místnosti
  • přistávací a vzletová paluba – letadla a vrtulníky
  • velitelský můstek

Ponorka Growler

Součástí muzea je také ponorka Growler, jediná americká ponorka s naváděnými raketami, která je přístupná pro veřejnost. 

Uvnitř si můžete vyzkoušet jak těžký život měla posádka.

Před tím než vás pustí do ponorky, musíte vyzkoušet zda projdete těsnými dveřmi, které se v ponorce nacházejí, do ponorky nemohou malé děti. Na prohlídku se čeká další fronta, ale vstup je zahrnut v ceně hlavního vstupného.

Raketoplán Enterprise

V odděleném hangáru věnovanému vesmíru  na vás čeká prototyp plavidla NASA – Enterprise, který přispěl k americkému programu raketoplánů. 

Interaktivní výstava

Uvnitř muzea si můžete vyzkoušet zda se vejdete na palandu pro posádku ponorky, vlézt si do kokpitu raketoplánu, vzlétnout s letadlem nebo si zahrát dámu jako praví námořníci.

Lockheed SR-71 Blackbird

Na horní palubě je k vidění unikátní Lockheed SR-71 Blackbird s maximální rychlostí 3 540 km/h a doletem 5 400 km vyvinutý během 60. let.

V New Yorku musíte vidět

Přírodovědné muzeum New York

Přímo u Central Parku stojí nádherná budova amerického přírodovědného muzea. Znát ho můžete např. z filmu Noc v muzeu, kde historie doslova ožívala. Návštěva muzea nás nadchla a strávili jsme zde více jak 4 hodiny. Otevírací doba a vstupné Adresa: 200 Central Park West, New York, NY 10024 Přírodovědné muzeum...

Přírodovědné muzeum New York Přečíst celé

Ground Zero a muzeum 9/11

Dolní část Manhattanu bude již navždy spojena s teroristickými útoky, kdy byly zničeny mrakodrapy Dvojčata (11. září 2001). Na místě, kde stavby stály, dnes najdeme muzeum a dva památníky věnované obětem. Otevírací doba a vstupné do muzea Adresa: 180 Greenwich Street, New York Muzeum 9/11 je otevřeno od čtvrtka do...

Ground Zero a muzeum 9/11 Přečíst celé

Socha Svobody New York

Když se řekne USA, jako první se mi asi vybaví socha Svobody (Statue of Liberty). K soše Svobody vás doveze trajekt a je jen na vás jestli si zaplatíte vstupné také do podstavce nebo místního muzea. Jak to v podstavci sochy Svobody vypadá? O soše Svobody V roce 1776 Francie...

Socha Svobody New York Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru