Článek přečtete za 4 min.

Co vidět v Dubaji – 11 tipů, které jsme sami vyzkoušeli

Dubaj – město luxusu, světových rekordů a mnoha kuriozit co musíte vidět na vlastní oči. Exotická dovolená na kterou budete vzpomínat celý život. Co nesmíte při návštěvě Dubaje vynechat?

1. Burj Khalifa – nejvyšší budova světa

Nejvyšší budova světa Burj Khalifa měří 828 metrů. Navštivte 124. a 125. patro s vyhlídkou, kde budete mít celou Dubaj jako na dlani. Na vyhlídku vás doveze nejrychlejší výtah na světě. Na pohled ze shora budete vzpomínat ještě dlouhou dobu.

Tip: Okolo 12:00 je nahoře méně turistů, chcete-li pozorovat západ slunce, kupte si vstupenku na 16:00.

2. Dubai Mall – jedno z největších obchodních center na světě

Dubai Mall je rájem pro všechny shopaholiky. Kromě 1 200 obchodů a 250 restaurací, ale nabízí vnitřní vodopád – Human waterfall, kluziště Ice rink, akvárium s tunelem, nebo pravou kostru dinosaura – Dubai Dino.

Nádherný zážitek je také večerní show zpívající fontány – Dubai Fountaine.

3. Dubai Frame – vyhlídka na kterou jen tak nezapomenete

Vyhlídka Dubai Frame jak již název napovídá vypadá jako rám obrazu. Na vyhlídkovou plošinu s průhlednou podlahou se dostanete výtahem a poté již můžete pozorovat Burj Khalifu a Downtown, nebo starou část Dubaje a mezinárodní letiště.

4. Burj Al Arab a pláž Jumeirah

Skvělé koupání zažijete na veřejné pláži Jumeirah, kde je pozvolný vstup do moře, jemný písek a nádherně čisté moře. Hned vedle pláže se nachází nejluxusnější hotel světa – Burj Al Arab – známá plachetnice. Pokud nemáte dostatek peněz na ubytování se v tomto pětihvězdičkovém hotelu, alespoň se s ním jako my vyfoťte 🙂

5. Dubai Marina a pláž JBR

Další krásnou pláží je JBR beach, které se přezdívá Miami Středního východu. I zde je jemný písek a průzračně čisté moře, jen musíte počítat s větším množstvím turistů. Hned za JBR beach se rozkládá uměle vybudovaný přístav a kanál Dubai Marina, který obklopuje několik desítek luxusních mrakodrapů. Dubai Marinou vede pěkná promenáda dlouhá 7 km.

6. Dobrodružství v poušti

Být v Dubaji a nejet se podívat do pouště? Chyba! Rezervujte si výlet u jedné z místních cestovních kanceláří a zažijte divokou jízdu v dunách, svezte se na velbloudovi a užijte si příjemný večer v pouštním kempu s večeří a kulturním programem.

7. Ski Dubai aneb lyžování v poušti

Lyžování v Dubaji byste asi nečekali. O tomto městě je, ale známo, že je zde možné úplně všechno. Proto v obchodním domě Mall of the Emirates vznikla 400 metrů dlouhá sjezdovka s lanovkou. Ve Ski Dubai vám půjčí veškeré potřebné vybavení a tak můžete ihned vyrazit na svah.

8. Dubai Miracle Garden – miliony květin na jednom místě

V dubajské magické zahradě kvete miliony květin, které jsou poskládány do nejrůznějších tvarů – koně, medvěd, pohádkový zámek nebo model letadla Airbus A380 společnosti Emirates.

Menší návštěvníky určitě nadchne Šmoulí vesnice a stánky se sladkostmi.

9. Global Village – chutě z celého světa

Jak na jednom místě poznat celý svět? V Global Village snadno. Na velké ploše uprostřed pouště vznikl zábavní park, kde kromě atrakcí narazíte na zboží z téměř celého světa v pavilonech jednotlivých států. Milovníky jídla jistě nadchne fakt, že zde můžete ochutnat nejrůznější speciality ze světové kuchyně.

10. Stará Dubaj – ochutnejte historii Dubaje

Pokud vás alespoň trochu zajímá historie Dubaje, vyražte do její staré části. Ve čtvrtích Bur Dubai, Al Fahidi a Deira na vás dýchne ta pravá arabská atmosféra.

Projděte se po promenádě okolo Dubai Creek, navštivte místní muzeum, projeďte se lodí abra a prozkoumejte typické místní trhy – súky. Tím nejznámějším je trh se zlatem, kde se v jednu chvíli nachází až 10 tun zlata.

11. Dubai Safari park – na výlet za zvířátky

Zvířátek není nikdy dost, proto ani v Dubaji nechybí zoo nebo spíše Safari park. Setkejte se na vlastní oči se šimpanzi, gorilami, slony, žirafami nebo antilopami. Park je možné projít pěšky nebo projet pomocí místního taxi.

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top