Hlavní obrázek

Co vidět v Dubaji – 11 tipů, které jsme sami vyzkoušeli

Dubaj – město luxusu, světových rekordů a mnoha kuriozit co musíte vidět na vlastní oči. Exotická dovolená na kterou budete vzpomínat celý život. Co nesmíte při návštěvě Dubaje vynechat?

1. Burj Khalifa – nejvyšší budova světa

Nejvyšší budova světa Burj Khalifa měří 828 metrů. Navštivte 124. a 125. patro s vyhlídkou, kde budete mít celou Dubaj jako na dlani. Na vyhlídku vás doveze nejrychlejší výtah na světě. Na pohled ze shora budete vzpomínat ještě dlouhou dobu.

Tip: Okolo 12:00 je nahoře méně turistů, chcete-li pozorovat západ slunce, kupte si vstupenku na 16:00.

2. Dubai Mall – jedno z největších obchodních center na světě

Dubai Mall je rájem pro všechny shopaholiky. Kromě 1 200 obchodů a 250 restaurací, ale nabízí vnitřní vodopád – Human waterfall, kluziště Ice rink, akvárium s tunelem, nebo pravou kostru dinosaura – Dubai Dino.

Nádherný zážitek je také večerní show zpívající fontány – Dubai Fountaine.

3. Dubai Frame – vyhlídka na kterou jen tak nezapomenete

Vyhlídka Dubai Frame jak již název napovídá vypadá jako rám obrazu. Na vyhlídkovou plošinu s průhlednou podlahou se dostanete výtahem a poté již můžete pozorovat Burj Khalifu a Downtown, nebo starou část Dubaje a mezinárodní letiště.

Dubai Frame

4. Burj Al Arab a pláž Jumeirah Open Beach

Skvělé koupání zažijete na veřejné pláži Jumeirah Open Beach, kde je pozvolný vstup do moře, jemný písek a nádherně čisté moře. Hned vedle pláže se nachází nejluxusnější hotel světa – Burj Al Arab – známá plachetnice. Pokud nemáte dostatek peněz na ubytování se v tomto pětihvězdičkovém hotelu, alespoň se s ním jako my vyfoťte 🙂

5. Dubai Marina a pláže

Dalšími krásnými plážemi jsou Marina beach a JBR beach, které se přezdívá Miami Středního východu. I zde je jemný písek a průzračně čisté moře, jen musíte počítat s větším množstvím turistů. Hned za Marina beach se rozkládá uměle vybudovaný přístav a kanál Dubai Marina, který obklopuje několik desítek luxusních mrakodrapů. Dubai Marinou vede pěkná promenáda dlouhá 7 km.

6. Dobrodružství v poušti

Být v Dubaji a nejet se podívat do pouště? Chyba! Rezervujte si výlet u jedné z místních cestovních kanceláří a zažijte divokou jízdu v dunách, svezte se na velbloudovi a užijte si příjemný večer v pouštním kempu s večeří a kulturním programem.

7. Ski Dubai aneb lyžování v poušti

Lyžování v Dubaji byste asi nečekali. O tomto městě je, ale známo, že je zde možné úplně všechno. Proto v obchodním domě Mall of the Emirates vznikla 400 metrů dlouhá sjezdovka s lanovkou. Ve Ski Dubai vám půjčí veškeré potřebné vybavení a tak můžete ihned vyrazit na svah.

8. Dubai Miracle Garden – miliony květin na jednom místě

V dubajské magické zahradě kvete miliony květin, které jsou poskládány do nejrůznějších tvarů – koně, medvěd, pohádkový zámek nebo model letadla Airbus A380 společnosti Emirates.

Dubaj Miracle Garden

Menší návštěvníky určitě nadchne Šmoulí vesnice a stánky se sladkostmi.

9. Global Village – chutě z celého světa

Jak na jednom místě poznat celý svět? V Global Village snadno. Na velké ploše uprostřed pouště vznikl zábavní park, kde kromě atrakcí narazíte na zboží z téměř celého světa v pavilonech jednotlivých států. Milovníky jídla jistě nadchne fakt, že zde můžete ochutnat nejrůznější speciality ze světové kuchyně.

Dubai Global Village

10. Stará Dubaj – ochutnejte historii Dubaje

Pokud vás alespoň trochu zajímá historie Dubaje, vyražte do její staré části. Ve čtvrtích Bur Dubai, Al Fahidi a Deira na vás dýchne ta pravá arabská atmosféra.

Projděte se po promenádě okolo Dubai Creek, navštivte místní muzeum, projeďte se lodí abra a prozkoumejte typické místní trhy – súky. Tím nejznámějším je trh se zlatem, kde se v jednu chvíli nachází až 10 tun zlata.

11. Dubai Safari park – na výlet za zvířátky

Zvířátek není nikdy dost, proto ani v Dubaji nechybí zoo nebo spíše Safari park. Setkejte se na vlastní oči se šimpanzi, gorilami, slony, žirafami nebo antilopami. Park je možné projít pěšky nebo projet pomocí místního taxi.

Dubai Safari park

Naše tipy na ubytování

Hotel Rove, Dubaj

Hotel Dubaj
Zjistit dostupnost a cenu

Adagio Premium The Palm, Dubaj

Hotel Dubaj
Zjistit dostupnost a cenu

Hilton Dubai The Walk, Dubaj

Hotel Dubaj
Zjistit dostupnost a cenu

Royal Regency Suites Marina, Dubaj

Hotel Dubaj
Zjistit dostupnost a cenu
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru