Hlavní obrázek

Burj Khalifa – At the top

Kromě hotelu Burj Al Arab je další ikonou moderní Dubaje nejvyšší stavba světa (alespoň prozatím) Burj Khalifa vysoká 828 metrů. Najdeme ji u obchodního domu Dubai Mall, který je mimochodem největším obchodním domem na světě.

Jak se dostanete k Burj Khalifa

Metrem: červená linka metra, zastávka Burj Khalifa/ Dubai Mall. Z metra vede až do obchodního domu Dubai Mall dlouhý (asi 1,5 km) klimatizovaný nadchod.

Hlavní vstup na prohlídku Burj Khalifa je umístěn v přízemí obchodního domu za restauracemi (orientujte se podle cedulí – Burj Khalifa At the top).

Vstupenky

Vstupenky je lepší zakoupit alespoň týden předem online na přesný čas. Vyhnete se tak nepříjemné frontě.

Existuje několik variant vstupenek:

  • At the top – 124. a 125. patro ve výšce 456 metrů, vyhlídková plošina

Mezi 8:00 a 15:30 a 19:00 a 00:00 cena 149 AED. Od 16:00 do 19:00 cena 224 AED.

  • At the top a Burj Khalifa SKY – 124., 125. a 148. patro ve výšce 556 metrů, venkovní otevřená vyhlídka

Otevřeno od 12:00 do 22:00 (poslední vstup 21:00), mezi 19:00 až 22:00 cena 379 AED a od 16:00 do 19:00 cena 533 AED.

  • The Lounge – 154. patro a výška 585 metrů. Luxusní salonek s otevřenou terasou a prosklenou podlahou. Podává se zde občerstvení. Otevřeno od 14:00 do 22:00.

Vstupné ve všech časech 749 AED.

O Burj Khalifa

Tento unikátní mrakodrap byl postaven v letech 2004 a 2010. Oficiální otevření se konalo 4. ledna 2010. Stavba je pojmenována po dubajském prezidentovi Chalífa bin Saíd Ál Nahján.

Celková náklady na stavbu tvořily 1,5 mld dolarů.

  • architektonický sloh: high-tech architektura, novofuturismus
  • architekti:  Skidmore, Owings and Merrill
  • použité materiály: sklo, železobeton, ocel a hliník
  • podlahová plocha: 464 511 m2

Udávaná výška stavby je 828 metrů. Vysílač dosahuje výšky až 829,8 metrů. Stavba má celkem 163 podlaží plus 26 pater technického zázemí. 

Na vyhlídku At the top a ostatní vyhlídky se dostanete pomocí nejrychlejšího výtahu na světě. Do 124. patra jede pouze jednu minutu.

Víte že? 37 pater budovy zabírá hotel Armani. V 67 patrech se nachází luxusní apartmány, ve zbytku budovy jsou kancelářské prostory a technologické prostory.

Ubytování v Burj Khalifa

Stavba vás nadchla a chcete se zde ubytovat? Běžné dvoulůžkové pokoje v hotelu Armani stojí okolo 19 000 Kč za noc. Nejdražší apartmá je umístěné ve 39. patře a stojí 75 000 Kč za noc.

Kde se s Burj Khalifa nejlépe vyfotit

Pěkné fotky pořídíte od fontány Dubai Fountain před obchodním domem Dubai Mall nebo z parku Burj park.

Tip: Ikonická mexická křídla najdete na konci promenády u ulice Sheikh Mohammed bin Rashid Boulevard.

Dubai Mall a Dubai Fountain

Největší obchodní centrum v Dubaji, to je Dubai Mall. Uvnitř najdeme 1 200 obchodů, nespočet restaurací a kaváren, vodopád, kluziště, obrovské akvárium nebo venkovní hrající fontánu Dubai Fountain. Jak se dostat do Dubai Mall Cesta do obchodního domu je velice jednoduchá. Červená linka metra staví ve stanici Burj Khalifa/ Dubai...

Dubai Mall a Dubai Fountain Přečíst celé

Dubai Frame

Největší obrazový rám na světě, to je Dubai Frame. Více jak 150 metrů vysoký rám slouží jako muzeum a rozhledna. Z vrcholu je opravdu krásný výhled na starou Dubaj i moderní část z nejvyšší budovou světa Burj Khalifou.  Jak se k Dubai Frame dostanete? Dubai Frame se nachází u parku...

Dubai Frame Přečíst celé

Metro v Dubaji

Metro patří v Dubaji mezi nejlevnější a nejpohodlnější způsob dopravy. V dubajském metru najdeme jen dvě linky – zelenou a červenou a tak je cestování velice jednoduché (ne jako v Barceloně, Paříži, nebo New Yorku). Dubajskou hromadnou dopravu společnosti RTA tvoří autobusy, metro a tramvaje. Jízdenku nazývanou Nol, kterou použijete...

Metro v Dubaji Přečíst celé

Pláž Jumeirah a Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab se stal symbolem Dubaje již před dvěma desetiletími. Stále si ale udržuje svoji kvalitu. My se v hotelu neubytovali, ale alespoň jsme jej okoukli z pláže Jumeirah Beach, kde jsme se na Štědrý den vykoupali. Jak se dostanete na Jumeirah Beach K dubajským plážím se metrem...

Pláž Jumeirah a Burj Al Arab Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru