Hlavní obrázek

Burj Khalifa – At the top

Kromě hotelu Burj Al Arab je další ikonou moderní Dubaje nejvyšší stavba světa (alespoň prozatím) Burj Khalifa vysoká 828 metrů. Najdeme ji u obchodního domu Dubai Mall, který je mimochodem největším obchodním domem na světě.

Jak se dostanete k Burj Khalifa

Metrem: červená linka metra, zastávka Burj Khalifa/ Dubai Mall. Z metra vede až do obchodního domu Dubai Mall dlouhý (asi 1,5 km) klimatizovaný nadchod.

Hlavní vstup na prohlídku Burj Khalifa je umístěn v přízemí obchodního domu za restauracemi (orientujte se podle cedulí – Burj Khalifa At the top).

Vstupenky

Vstupenky je lepší zakoupit alespoň týden předem online na přesný čas. Vyhnete se tak nepříjemné frontě.

Existuje několik variant vstupenek:

  • At the top – 124. a 125. patro ve výšce 456 metrů, vyhlídková plošina

Mezi 8:00 a 15:30 a 19:00 a 00:00 cena 149 AED. Od 16:00 do 19:00 cena 224 AED.

  • At the top a Burj Khalifa SKY – 124., 125. a 148. patro ve výšce 556 metrů, venkovní otevřená vyhlídka

Otevřeno od 12:00 do 22:00 (poslední vstup 21:00), mezi 19:00 až 22:00 cena 379 AED a od 16:00 do 19:00 cena 533 AED.

  • The Lounge – 154. patro a výška 585 metrů. Luxusní salonek s otevřenou terasou a prosklenou podlahou. Podává se zde občerstvení. Otevřeno od 14:00 do 22:00.

Vstupné ve všech časech 749 AED.

O Burj Khalifa

Tento unikátní mrakodrap byl postaven v letech 2004 a 2010. Oficiální otevření se konalo 4. ledna 2010. Stavba je pojmenována po dubajském prezidentovi Chalífa bin Saíd Ál Nahján.

Celková náklady na stavbu tvořily 1,5 mld dolarů.

  • architektonický sloh: high-tech architektura, novofuturismus
  • architekti:  Skidmore, Owings and Merrill
  • použité materiály: sklo, železobeton, ocel a hliník
  • podlahová plocha: 464 511 m2

Udávaná výška stavby je 828 metrů. Vysílač dosahuje výšky až 829,8 metrů. Stavba má celkem 163 podlaží plus 26 pater technického zázemí. 

Na vyhlídku At the top a ostatní vyhlídky se dostanete pomocí nejrychlejšího výtahu na světě. Do 124. patra jede pouze jednu minutu.

Víte že? 37 pater budovy zabírá hotel Armani. V 67 patrech se nachází luxusní apartmány, ve zbytku budovy jsou kancelářské prostory a technologické prostory.

Ubytování v Burj Khalifa

Stavba vás nadchla a chcete se zde ubytovat? Běžné dvoulůžkové pokoje v hotelu Armani stojí okolo 19 000 Kč za noc. Nejdražší apartmá je umístěné ve 39. patře a stojí 75 000 Kč za noc.

Kde se s Burj Khalifa nejlépe vyfotit

Pěkné fotky pořídíte od fontány Dubai Fountain před obchodním domem Dubai Mall nebo z parku Burj park.

Tip: Ikonická mexická křídla najdete na konci promenády u ulice Sheikh Mohammed bin Rashid Boulevard.

Dubai Mall a Dubai Fountain

Největší obchodní centrum v Dubaji, to je Dubai Mall. Uvnitř najdeme 1 200 obchodů, nespočet restaurací a kaváren, vodopád, kluziště, obrovské akvárium nebo venkovní hrající fontánu Dubai Fountain. Jak se dostat do Dubai Mall O Dubai Mall Vodopád v obchodním domě Ice rink Dubai Dino Golden souk Akvárium Dubai Fountain...
Přečíst článek

Dubai Frame

Největší obrazový rám na světě, to je Dubai Frame. Více jak 150 metrů vysoký rám slouží jako muzeum a rozhledna. Z vrcholu je opravdu krásný výhled na starou Dubaj i moderní část z nejvyšší budovou světa Burj Khalifou.  Jak se k Dubai Frame dostanete? Vstupné a otevírací doba O Dubai...
Přečíst článek

Metro v Dubaji

Metro patří v Dubaji mezi nejlevnější a nejpohodlnější způsob dopravy. V dubajském metru najdeme jen dvě linky – zelenou a červenou a tak je cestování velice jednoduché (ne jako v Barceloně, Paříži, nebo New Yorku). Druhy jízdenek Jakou jízdenku doporučujeme? Označování jízdenek O dubajském metru Speciální vozy Na jaké stanici...
Přečíst článek

Pláž Jumeirah a Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab se stal symbolem Dubaje již před dvěma desetiletími. Stále si ale udržuje svoji kvalitu. My se v hotelu neubytovali, ale alespoň jsme jej okoukli z pláže Jumeirah Beach, kde jsme se na Štědrý den vykoupali. Jak se dostanete na Jumeirah Beach Hotel Burj Al Arab Rekordy...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru