Hlavní obrázek

Dubai Mall a Dubai Fountain

Největší obchodní centrum v Dubaji, to je Dubai Mall. Uvnitř najdeme 1 200 obchodů, nespočet restaurací a kaváren, vodopád, kluziště, obrovské akvárium nebo venkovní hrající fontánu Dubai Fountain.

Jak se dostat do Dubai Mall

Cesta do obchodního domu je velice jednoduchá. Červená linka metra staví ve stanici Burj Khalifa/ Dubai Mall – odtud vede až do obchodního domu spojovací klimatizovaná chodba dlouhá více jak 1 km. Z metra se dostanete do druhého nadzemního podlaží, kde je například Food Court s restauracemi.

O Dubai Mall

Dubai Mall byl otevřen v roce 2008, v té době byl s rozlohou 1 124 000 m2 největším obchodním centrem na světě (dnes mu patří místo až ve třetí desítce). Dubai Mall se nachází v těsné blízkosti nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. V přízemí Dubai Mall je hlavní vstup na At the top – vyhlídkovou plošinu na Burj Khalifa.

Dubai Mall je součástí nové části města Dubaje Downtown. Jde o jeden z nejnavštěvovanějších obchodních domů na světě – ročně jej navštíví až 100 milionů lidí. 

 • Dubai Mall je otevřen každý den od 10:00 do 00:00 a ve čtvrtek, pátek a sobotu do 01:00
 • pro lepší orientaci si na informacích vezměte plánek obchodního domu, k dispozici je také aplikace do mobilu a v Dubai Mall sou ve všech uličkách umístěny informační panely, kde můžete vyhledat obchod nebo restauraci, kterou hledáte

Vodopád v obchodním domě

Několik desítek metrů vysoký vodopád se nazývá Human Waterfall (motiv padajících lidí). V obchodním centru je postavený přes tři patra. Ve spodním a horním patře je u vodopádu umístěna kavárna.

Ice rink

Když si v Dubaji můžete zalyžovat (Ski Dubai Mall of the Emirates), proč si také nezabruslit? Uvnitř Dubai Mall (v Ground Floor) se nachází kluziště, jehož rozměry dosahují rozměrům olympijského kluziště. 

 • ve všední dny je otevřeno mezi 12:00 a 22:00
 • o víkendu od 10:00 do 22:00
 • vstupní poplatek na kluziště činí 110 AED (půjčení bruslí v ceně)

Dubai Dino

Nedaleko kluziště narazíte na Dubai Dino – kostru dinosaura dovezenou z Ameriky, která se stala maskotem Dubai Mall. 

Kostra je stará 155 milionů let a byla nalezena v americkém státě Wyoming. Rozměry Dubai Dino jsou 25×8 metrů a jedná se o nejkompletnější kostru dinosaura na světě.

Golden Souk

Dubai Dino je umístěn v atriu Golden Souk, neboli zlatého trhu. Tato část obchodního domu je stylizována jako tradiční dubajský trh (najdeme ve staré části Dubaje). Prodávají se zde produkty vyráběné ve Spojených arabských emirátech a budete si zde připadat jako na skutečném arabském trhu.

Akvárium

Další atrakcí, kterou nesmíte vynechat je dubajské akvárium nacházející se v přízemí Dubai Mall. Obří akvárium pojímá tisícovky mořských živočichů včetně žraloků. Skrz obrovskou nádrž vede prosklený tunel, kterým mohou návštěvníci procházet a pozorovat tak podmořský život na vlastní kůži. 

 • nádrž má objem 10 milionů litrů vody a patří k největším svého druhu na světě
 • otevřeno denně od 10:00 do 22:00, v pátek a sobotu až do 00:00

Vstupenky:

 • podmořská zoo, tunel a záchranná stanice tučňáků – 169 AED
 • kompletní areál – 254 AED
 • potápění se žraloky – 790 AED
 • šnorchlování – 370 AED

Dubai Fountain

Přímo před nejvyšší budovou světa narazíte na fontánu s největším choreografovým systémem na světě – Dubai Fountain. 

Designéři se při návrhu fontány inspirovali známou fontánou Bellagio v Las Vegas. Fontána je dlouhá 275 metrů a tvoří ji 5 různě velkých kruhů, které jsou spojené dvěma oblouky. Voda je vyháněna do výšky až 152 metrů.  

 • večerní představení probíhají mezi 18:00 a 22:00 každou půlhodinu
 • nově je možné za 20 AED pozorovat fontánu z plovoucího mola

Luxusní obchody

V Dubai Mall najdeme levné obchody, ale také luxusní butiky jako je Gucci, Louis Vuitton, Roberto Cavalli nebo Dolce Gabbana. Ty nejdražší obchody jsou umístěny ve své vlastní části Dubai Mall – Fashion Avenue. 

Pokud byste chtěli navštívit všechny obchody, musíte si na návštěvu Dubai Mall vyhradit alespoň týden 🙂

Seženete zde skutečně vše: módu, obuv, šperky, hodinky, elektroniku, hračky, potraviny, léky…

Tip: Milovníky sladkého jistě potěší největší obchod se sladkostmi na světě (rozloha 930 m2). 

Jmenuje se Candylicious a najdete jej v Ground Floor naproti akváriu.

Restaurace a kavárny

Uvnitř Dubai Mall rozhodně nebudete trpět hlady. Najdete zde více jak 200 restaurací a kaváren. Nebojte se, nejsou zde jen drahé luxusní restaurace, ale i klasické fastfoody jako je KFC nebo McDonald’s. 

Burj Khalifa - At the top

Kromě hotelu Burj Al Arab je další ikonou moderní Dubaje nejvyšší stavba světa (alespoň prozatím) Burj Khalifa vysoká 828 metrů. Najdeme ji u obchodního domu Dubai Mall, který je mimochodem největším obchodním domem na světě. Jak se dostanete k Burj Khalifa Metrem: červená linka metra, zastávka Burj Khalifa/ Dubai Mall....

Burj Khalifa - At the top Přečíst celé

Metro v Dubaji

Metro patří v Dubaji mezi nejlevnější a nejpohodlnější způsob dopravy. V dubajském metru najdeme jen dvě linky – zelenou a červenou a tak je cestování velice jednoduché (ne jako v Barceloně, Paříži, nebo New Yorku). Dubajskou hromadnou dopravu společnosti RTA tvoří autobusy, metro a tramvaje. Jízdenku nazývanou Nol, kterou použijete...

Metro v Dubaji Přečíst celé

Dubai Frame

Největší obrazový rám na světě, to je Dubai Frame. Více jak 150 metrů vysoký rám slouží jako muzeum a rozhledna. Z vrcholu je opravdu krásný výhled na starou Dubaj i moderní část z nejvyšší budovou světa Burj Khalifou.  Jak se k Dubai Frame dostanete? Dubai Frame se nachází u parku...

Dubai Frame Přečíst celé

Dubai Marina a pláž

Dubai Marina je luxusní dubajskou čtvrtí, někdy nazývanou Miami Středního východu. Čtvrť vyrostla v místech, kde dříve byly jen písečné duny, dnes zde najdeme luxusní mrakodrapy a přístav. Kudy do Dubai Marina Do Dubai Marina se snadno dostanete červenou linkou metra. Vystoupit můžete na stanicích DMCC nebo Sobha Realty a...

Dubai Marina a pláž Přečíst celé

Pláž Jumeirah a Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab se stal symbolem Dubaje již před dvěma desetiletími. Stále si ale udržuje svoji kvalitu. My se v hotelu neubytovali, ale alespoň jsme jej okoukli z pláže Jumeirah Beach, kde jsme se na Štědrý den vykoupali. Jak se dostanete na Jumeirah Beach K dubajským plážím se metrem...

Pláž Jumeirah a Burj Al Arab Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru