Článek přečtete za 4 min.

Metro v Dubaji

Metro patří v Dubaji mezi nejlevnější a nejpohodlnější způsob dopravy. V dubajském metru najdeme jen dvě linky – zelenou a červenou a tak je cestování velice jednoduché (ne jako v Barceloně, Paříži, nebo New Yorku).

Dubajskou hromadnou dopravu společnosti RTA tvoří autobusy, metro a tramvaje. Jízdenku nazývanou Nol, kterou použijete při cestování všemi druhy hromadné dopravy, snadno zakoupíte ve všech stanicích metra, na hlavních autobusových zastávkách, či v trafikách.

Druhy jízdenek

 • červená karta Nol – jednorázová, lze využít až 90 dní od zakoupení a platí na 10 jízd, musíte si hlídat projeté zóny, vyplatí se při krátkém pobytu v Dubaji
 • stříbrná karta Nol – lze dobíjet, ideální pro vícedenní pobyty
 • zlatá karta Nol – lze dobíjet, zakoupením této karty získáváte výhodu jezdit v metru v Gold Class
 • modrá karta Nol – pouze pro rezidenty Dubaje

Jakou jízdenku doporučujeme?

S červenou jízdenkou musíte počítat, kolik jízd jste již absolvovali a sledovat kolik zón projíždíte. Pro turisty je to tak zbytečně komplikované. Zlatá karta nám naopak připadala zbytečně drahá a tak jsme možnosti jízdy v Gold Class nevyužili.

Jako nejlepší nám připadala možnost stříbrné Nol karty. Zakoupili jsme ji hned na stanici metra na letišti (terminál 1). 

Nechali jsme si ji nabít na týden neomezených jízd, abysme nemuseli kontrolovat zůstatek po každé jízdě.

Karta nás vyšla na 25 AED (cena karty plus základní kredit) a jízdné na 110 AED. Celotýdenní ježdění metrem (i několikrát denně) nás tak vyšlo na osobu na cca 900 Kč,

Stříbrná karta platila také na autobus do Miracle Garden ze stanice Mall of the Emirates.

Označování jízdenek

V metru se jízdenky označují pípnutím před projitím turnikety do stanice a poté i ze stanice (abyste nezdržovali, mějte vždy kartu připravenou po ruce).

Stejně tak se karty označují i v autobusech (před jízdou a znovu před vystoupením).

O dubajském metru

Dubajské metro je velice moderní, čisté a plně automatizované (linky jezdí bez řidiče). Metro se skládá ze dvou linek – červené (podél pobřeží) a zelené (spojuje novou a starou část Dubaje). 

 • Metro je v provozu denně od 5:00 do 01:15, kromě pátku, kdy jezdí až od 8:00.

Spoje jezdí na čas většinou po 3 minutách. Vozy i stanice jsou plně klimatizované. Uvnitř metra se můžete připojit na wifi, která je zdarma.

Převážná část stanic metra je umístěna nad zemí, při jízdě se tak můžete kochat krásami Dubaje.

V metru je vše popsané jak arabsky, tak anglicky (také zastávky jsou hlášeny anglicky). Systém metra je velice snadný a tak se určitě neztratíte. Na každé zastávce je mapa okolí, snadno tak najdete váš turistický cíl.

Cesta z letiště do stanice DMCC nám trvala necelých 50 minut. Celou červenou linku projedete zhruba za hodinu a čtvrt.

Pozor: Uvnitř vozů se nesmí jíst, pít, kouřit a žvýkat. Porušení je pod pokutou.

Speciální vozy

V metru dejte pozor na speciální vozy. 

 • Gold Class – zde mohou cestovat pouze cestující, kteří mají zakoupenou zlatou Nol kartu.
 • Speciální vozy pro ženy a děti – muži sem mají zákaz vstupu.

Na jaké stanici vystoupit?

Většina Dubajských atrakcí je dostupná z metra. Červená linka jede z letiště až k přístavu Dubai Marina.

Hledám:

 • Letiště – červená linka, zastávka Terminal 1
 • Dubai Frame – červená linka, zastávka Al Jafiliya, poté 500 m pěšky
 • Burj Khalifa/ Dubai Mall – červená linka, zastávka Burj Khalifa/Dubai Mall, poté pěšky cca 1,5 km spojovacím klimatizovaným tunelem
 • Ski Dubai – červená linka, zastávka Mall of the Emirates
 • Miracle Garden – červená linka, zastávka Mall of the Emirates, z autobusového nádraží autobus č. 105
 • Stará Dubaj – červená linka, přestoupit na zelenou linku ve stanici Burjuman a jet dvě zastávky na stanici Al Ghubaiba
 • Dubai Marina – červená linka, zastávka DMCC, poté pěšky nebo tramvají

Do Global Village, Dubai Safari, nebo na pláž se metrem nedostanete. Dobrou volbou je v tomto případě dojet na co nejbližší stanici metra a odtud pokračovat taxíkem. 

Nástupní sazba do taxi je 5 AED. Ujetý kilometr stojí 1,6 AED, za minutu čekání se platí 0.5 AED. V dubajském taxi se nemusíte bát, že vás okradou. Všichni řidiči mají v přední části viditelný taxametr, kde vidíte všechny údaje o jízdě. Uvnitř vozu lze platit hotově i kartou.

Za nejdražší jízdu (od Mall of the Emirates do Safari Dubai v době odpolední špičky) jsme zaplatili 71 AED tedy asi 480 Kč.

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top