Hlavní obrázek

Padrťské rybníky – romantika pěšky i na kole

Mezi oblíbená výletní místa pro pěší turistiku a cyklistiku ve Středočeském kraji patří rozhodně Brdy. Bývalý vojenský prostor nabízí kilometry krásných tras, čistou přírodu a klid. Tedy ideální místo na strávení volného letního dne.

Jak se do Brd dostanu

Když se jdeme projít okolo Padrťských rybníků, parkujeme v malé obci Teslíny 12,5 km od Spáleného Poříčí a 23 km od Rokycan.

Auto můžete nechat stát na rozcestí u autobusové zastávky Věšín, Teslíny.

Bývalý vojenský prostor

O Brdech je známé, že zde býval vojenský prostor. Proto choďte jen po vyznačených cestách a nezacházejte hluboko do lesa.

Cesta na Padrťské rybníky

Z parkoviště se vydejte po zelené turistické stezce směrem do lesa. Celou dobu se jde po zpevněných písčito kamenitých cestičkách. Po 2 kilometrech odbočte z cesty doprava na červenou turistickou stezku, která vás po dalších 2 kilometrech dovede až k Padrťským rybníkům.

Padrťské rybníky

U Padrťských rybníků narazíte na odpočinkové místo, dřevěnou chalupu a informační ceduli s údaji o rybnících, kde se dozvíte zajímavé informace.

Rybníky byly založeny již v 16. století jako vodní rezervoár pro plavení dřeva pro hutě na Padrťském potoce a od roku 2016 jsou součástí CHKO Brdy.

Hořejší Padrťský rybník

  • plocha: 115 ha
  • délka hráze: 700 m
  • objem vody: 2,75 mil. m2

Dolejší Padrťský rybník

  • plocha: 65 ha
  • délka hráze: 406 m
  • objem vody: 1,48 mil. m2

Pokračování stezky

Po krátkém odpočinku pokračujte po hrázi Hořejšího rybníka po modré turistické stezce směrem k lesu. Na rozcestí U Padrťských rybníků odbočte doprava po zeleném značení a pokračujte 2,3 km po stejné cestě. 

Na dalším rozcestí se dejte opět doprava na cyklistickou stezku 2273 Teslínská. Odtud pokračujte stále rovně 2,4 km až dorazíte k hlavní silnici.

Cestou minete chatu Václavku a pomník výsadkářům československé paraskupiny.

Zpátky v Teslínech

Na hlavní silnici odbočte doprava a po 400 metrech dorazíte zpět ke svému vozu.

  • Celková délka trasy: 9,8 km
  • Časová náročnost: 2 až 2,5 hodiny

Další výlety ve Středočeském kraji

Filmové místo: Obec Višňová - Kde se natáčeli Chalupáři

Pojeďte se s námi podívat do malé obce Višňová, kde se před více jak 45 lety natáčel známý český seriál Chalupáři s nezapomenutelným důchodcem Evženem Humlem (Jiří Sovák) a vše umělcem Bohoušem Císařem (Josef Kemr). Jak se dostanu do Višňové Obec Višňová leží ve Středočeském kraji 12 kilometrů od Příbrami...

Filmové místo: Obec Višňová - Kde se natáčeli Chalupáři Přečíst celé

Kokořínsko za víkend

K cestování s Petříkem využíváme každou volnou chvíli, proto byl na jeden červnový víkend plán jasný. Prozkoumáme Kokořínsko a jeho okolí. Nejsme žádní velký spáči a tak už jsme před osmou hodinou ranní byli na parkovišti pod horou Říp. Hora Říp Parkování: parkoviště v obci Rovné Hora Říp tak nějak...

Kokořínsko za víkend Přečíst celé

Hrad Křivoklát

Navštivte s námi jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů v České republice – Křivoklát, kde své dětství prožil velikán české historie Karel IV.. Památku najdeme v okrese Rakovník ve Středních Čechách a jestliže máte rádi historii naší země, rozhodně by vám neměla uniknout. Jak se na hrad dostanu Autem ...

Hrad Křivoklát Přečíst celé

Hrad Karlštejn - nejnavštěvovanější hrad v Česku

Hrad Karlštejn bývá někdy nazýván klenotem české země a musím jedině souhlasit. Rozhodně se jedná o unikátní architektonické dílo s bohatou historií. Založen byl již v roce 1348. Stejně jako horu Říp i Karlštejn by podle mě měl navštívit každý Čech. Kudy na Karlštejn Karlštejn leží 15 km od Berouna...

Hrad Karlštejn - nejnavštěvovanější hrad v Česku Přečíst celé

Hrady Točník a Žebrák

Máte rádi hrady a zříceniny stejně jako my? Pak je pro vás tento výlet jako dělaný, protože za jedno odpoledne navštívíte hrad Točník a zříceninu hradu Žebrák, které jsou jen kousek od sebe. Jak se k hradům dostanu Autem Zpoplatněné parkoviště hradu Točník leží 850 metrů od hradu a 760...

Hrady Točník a Žebrák Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru