Článek přečtete za 2 min.

Padrťské rybníky – romantika pěšky i na kole

Mezi oblíbená výletní místa pro pěší turistiku a cyklistiku ve Středočeském kraji patří rozhodně Brdy. Bývalý vojenský prostor nabízí kilometry krásných tras, čistou přírodu a klid. Tedy ideální místo na strávení volného letního dne.

Jak se do Brd dostanu

Když se jdeme projít okolo Padrťských rybníků, parkujeme v malé obci Teslíny 12,5 km od Spáleného Poříčí a 23 km od Rokycan.

Auto můžete nechat stát na rozcestí u autobusové zastávky Věšín, Teslíny.

Bývalý vojenský prostor

O Brdech je známé, že zde býval vojenský prostor. Proto choďte jen po vyznačených cestách a nezacházejte hluboko do lesa.

Cesta na Padrťské rybníky

Z parkoviště se vydejte po zelené turistické stezce směrem do lesa. Celou dobu se jde po zpevněných písčito kamenitých cestičkách. Po 2 kilometrech odbočte z cesty doprava na červenou turistickou stezku, která vás po dalších 2 kilometrech dovede až k Padrťským rybníkům.

Padrťské rybníky

U Padrťských rybníků narazíte na odpočinkové místo, dřevěnou chalupu a informační ceduli s údaji o rybnících, kde se dozvíte zajímavé informace.

Rybníky byly založeny již v 16. století jako vodní rezervoár pro plavení dřeva pro hutě na Padrťském potoce a od roku 2016 jsou součástí CHKO Brdy.

Hořejší Padrťský rybník

  • plocha: 115 ha
  • délka hráze: 700 m
  • objem vody: 2,75 mil. m2

Dolejší Padrťský rybník

  • plocha: 65 ha
  • délka hráze: 406 m
  • objem vody: 1,48 mil. m2

Pokračování stezky

Po krátkém odpočinku pokračujte po hrázi Hořejšího rybníka po modré turistické stezce směrem k lesu. Na rozcestí U Padrťských rybníků odbočte doprava po zeleném značení a pokračujte 2,3 km po stejné cestě. 

Na dalším rozcestí se dejte opět doprava na cyklistickou stezku 2273 Teslínská. Odtud pokračujte stále rovně 2,4 km až dorazíte k hlavní silnici.

Cestou minete chatu Václavku a pomník výsadkářům československé paraskupiny.

Zpátky v Teslínech

Na hlavní silnici odbočte doprava a po 400 metrech dorazíte zpět ke svému vozu.

  • Celková délka trasy: 9,8 km
  • Časová náročnost: 2 až 2,5 hodiny

Další výlety ve Středočeském kraji

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top