Hlavní obrázek

Jak se sbalit jen do příručního batohu

Trendem poslední doby jsou velmi levné letenky do nejrůznějších destinací. Portály lákají na ceny letenek pod 500 Kč. Co si, ale člověk hned neuvědomí je fakt, že za takovou cenu si s sebou rozhodně velký kufr nevezme. Je tak složité se sbalit jen do příručního batohu?

Naše první cestování s batohem

Prvně jsme letěli jen s příručním batohem do Barcelony se společností Easyjet. Nově smíte mít u této společnosti příruční zavazadlo jen o rozměrech 45 x 36 x 20 cm. V první chvíli nás to trochu vyděsilo, ale řekli jsme si, že to pro nás bude alespoň další výzva.

Jaké batohy máme

Batohy do letadla jsme koupili v Rockpointu. Vybrali jsme městské batohy Hannah Renegade 20. Batohy se zavírají rolováním (nemusíte se tak bát, že vám jej někdo vykrade). Uvnitř je polstrovaná kapsa na notebook a organizér. Batoh má polstrované ramenní popruhy a na zádech dobře sedí díky hrudnímu popruhu.

Rozměry batohu: 44 x 26 x 12 cm, objem 20 litrů, hmotnost 570 g.

Co jsme si na tři dny v Barceloně zabalili?

Batoh není bezedný a tak je důležité dobře promyslet každou položku. Letěli jsme v dlouhých kalhotách, mikině a botaskách.

Do mého batohu se vešlo:

 • spodní prádlo
 • tričko na spaní
 • sandály
 • tričko
 • tílko
 • kraťasy
 • deštník
 • kosmetika, kapesníky a další hygienické potřeby, hřeben, kartáček, zubní pasta
 • doklady, peněženka
 • nabíječka na mobil
 • sluneční brýle

Petr neměl tolik kosmetiky jako já takže se mu do batohu pohodlně vešel i foťák s objektivem (SONY 24 GM). Ručníky jsme nebalili, věděli jsme, že budou na hotelu.

Malé lahvičky na kosmetiku máme z obchodu Tiger (lahvička nesmí mít více jak 100 ml – celkem nesmí tekutiny přesáhnout 1 litr). Průhledný uzavíratelný sáček o objemu 1 litr jsme sehnali v drogerii DM. 

Info: V příručním zavazadle smíte převážet jednorázová holítka a ne každý ví, že je dovoleno také jídlo (veškeré jídlo, které je dobře zabalené a není tekuté) a voda zakoupená za letištní kontrolou.

Volnost a rychlost odbavení

Největšími výhodami cestování s batohem je, že máte všechny věci stále u sebe. Nečekáte na odbavení kufrů a z letadla můžete zamířit rovnou k východu z letiště.

Nakonec zjistíte, že vám sbalené věci bohatě stačí a že s sebou jindy vozíte hromadu zbytečností.

Pro cestování po Evropě, zejména na Eurovíkendy, je to tak nejpohodlnější způsob cestování jaký jsme vyzkoušeli.

Další praktické tipy

Jak se oblékáme na cestách

Správné oblečení je základem pro pohodlné cestování. Nikdo se nechce 8 hodin mačkat v uplých kalhotech v letadle nebo autě, stejně tak je důležité volit funkční materiály, které vás udrží v suchu i v náročnejších podmínkách. Oba dva máme radši sportovní kousky, které nikde neškrtí. Co si oblékáme na naše...

Jak se oblékáme na cestách Přečíst celé

Strava na cestách - co jíme, abychom měli dostatek energie

Namazat chleba paštikou nebo si zabalit Golf bagetu z benzínky a vyrazit na výlet – takhle si to spousta “turistů” představuje a vlastně to i praktikují. Doma, ale i na našich cestách, se snažíme o trochu jiný přístup ke stravování. Hledáme potraviny a kombinace, které: Vypadá to jako hrůzostrašná kombinace,...

Strava na cestách - co jíme, abychom měli dostatek energie Přečíst celé

Na cestách v suchu i když prší - ponča z Decathlonu

Každému se určitě už stalo, že na výletě najednou začalo pršet. Neradi výlety vzdáváme a tak nás nezastaví ani špatné počasí. Proto v našich batozích nikdy nechybí ponča Alpenaz z Decathlonu. Proč jsme si vybrali ponča a ne pláštěnky? Dříve jsme na výlety jezdili s pláštěnkou. Ty jsou, ale většinou...

Na cestách v suchu i když prší - ponča z Decathlonu Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru