Hlavní obrázek

Keukenhof – tulipánová farma v Holandsku

K Nizozemsku jednoznačně patří tulipány. Výlet na tulipánovou farmu (největší květinový park v Evropě) Keukenhof tak byl pro nás zážitkem, který jsme rozhodně chtěli zažít. Chcete-li poznat tu pravou nizozemskou atmosféru, pak je návštěva květinového parku tím správným rozhodnutím.

Víte, že? Park se rozkládá na 32 hektarech a roste zde přes 7 milionů květin? Založen byl již v roce 1949.

Vstupenky a parkování

Adresa parku: Stationsweg 166A 2161 AM Lisse

Park Keukenhof je otevřený jen dva měsíce v roce a to tehdy když jsou květiny v největším květu. Otevírací doba se každý rok mírně liší a tak je dobré ji sledovat na oficiálních stránkách. Obecně lze ale říci, že je park otevřený od předposledního víkendu v březnu do druhého víkendu v květnu.

Vstupenky je nejlepší koupit s předstihem online. Park je totiž velice navštěvovaný a tak by se mohlo stát, že na vás již nevyzbydou na daný den lístky. 

Vstupenka se zakoupí na přesný datum (platí jeden kalendářní den, ceny v roce 2024). 

  • dospělý 19,5 EUR
  • dítě 4-17 let 9 EUR
  • parkování 8 EUR

Pokud do parku pojedete autem, zakupte si online také parkovací lístek, který předložíte obsluze až při výjezdu z areálu (vedle parku jsou dvě velká parkoviště).

Pojedete-li do parku z Amsterdamu (a nemáte auto), musíte využít speciální autobusové linky – celodenní jízdné stojí 10 EUR.

Z Amsterdamu jede např. linka 852 – stanice Europaplein/RAI.

Park je v letošním roce (2024) otevřen od 21. 3. do 12. 5. každý den mezi 8:00 – 19:30.

Tip: doporučujeme v parku být hned na otevírací dobu, později se zde tvoří velké fronty.

Prohlídka parku Keukenhof

Hned u vstupu do parku si můžete vzít mapu areálu, která je tématicky vyrobená z tulipánového papíru. 

Areál je rozdělen na několik částí a najdeme v něm několik pavilonů:

  • Beatrix – výstava orchidejí
  • Wilhelmina – obchod a restaurace
  • Juliana – Tulpomania – výstava Tulpomania
  • Irene – obchod a restaurace
  • Oranje Nassau – květinová výstava, květinová mozaika
  • Willem-Alexander – skleník a velká restaurace

Kromě pavilonů v parku narazíte na několik obchodů se suvenýry, kde prodávají např. dřevěné tulipány, sazenice různých květin, nebo populární holandské dřeváky. 

V parku Keukenhof jsou samozřejmě toalety, restaurace, informační centrum a Wi-fi připojení.

Větrný mlýn a tulipánové pole

Kromě tulipánů zde rostou např. narcisy, hyacinty, sasanky nebo lobelky. Květiny jsou vysázené v záhonech nejrůznějších tvarů. Nádherný vzhled parku dotváří dřevěné chodníčky, jezírka, fontány, japonské sakury a různá zátiší (květiny zasazené ve vraku auta apod.). 

Velkým lákadlem je pak tradiční větrný mlýn, ze kterého se vám naskytne nádherný pohled na tulipánové pole.

Tip: Nezapomeňte se zastavit ani u velkého orchestrionu vedle pavilonu Irene.

V Nizozemsku dále navštivte

Kinderdijk - větné mlýny zapsané na seznam UNESCO

Krásné větrné mlýny zapsané na seznam UNESCO najdeme nedaleko Rotterdamu. V areálu narazíme celkem na 19 staveb postavených okolo roku 1740. Při romantické procházce okolo mlýnů nasajete tu pravou holandskou atmosféru. Jak se tam dostanu? Auto jsme zaparkovali na parkovišti na adrese – Marineweg 3, Alblasserdam odkud k větrným mlýnům...

Kinderdijk - větné mlýny zapsané na seznam UNESCO Přečíst celé

Přímořské městečko Zandvoort

Jen necelých 40 km západně od Amsterdamu leží malé přímořské městečko Zandvoort. Letovisko omývají břehy Severního moře a patří k oblíbeným rekreačním cílům. Město je známé i díky závodnímu okruhu, na kterém se již třikrát konala Velká cena Nizozemska. Parkování v Zandvoortu V Zandvoortu jsme zaparkovali na parkovišti De Zuid...

Přímořské městečko Zandvoort Přečíst celé

Haarlem - takový malý Amsterdam

Haarlem leží jen 18 km západně od Amsterdamu. Při poznávání Nizozemska byste toto město se 150 000 obyvateli rozhodně neměli vynechat. Centrum města je stejně krásné jako to v Amsterdamu, jen o poznání klidnější. Parkování v Haarlemu Parkovné v Nizozemsku patří obecně k dražšímu v Evropě. V Haarlemu jsme ale...

Haarlem - takový malý Amsterdam Přečíst celé

Gouda město sýru

V jižním Holandsku najdeme město Gouda, známé ve světě díky stejnojmennému sýru. Město se pyšní krásným historickým centrem a malebnými kanály. Nás zaujala jeho klidná a romantická atmosféra. Parkování v Goudě Auto jsme zaparkovali kousek od centra na parkovišti Klein Amerika. Za celý den parkování zaplatíte 8 EUR (2022) ....

Gouda město sýru Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru