Hlavní obrázek

Celodenní výlet na Špičák a šumavská jezera

Nejznámějšími jezery na Šumavě jsou Černé a Čertovo. Když k návštěvě jezer přidáte rozhlednu Špičák, vznikne vám krásný celodenní výlet plný turistiky a poznávání krásné české přírody. Rádi se sem vracíme jak v létě, tak v zimě.

Kde zaparkovat

Nejlepším místem pro zaparkování vašeho vozu je parkoviště 1 Skiareál Špičák, které leží přímo u lanovky. Z parkoviště se vydejte k rozcestí Špičák – sportovní areál odkud k rozhledně na vrcholu vede modrá turistická stezka.

Špičák na Šumavě

Stezka na vrchol měří 2,4 km a překonáte na ní 364 výškových metrů. Na začátek výletu celkem slušný výšlap při kterém se pěkně zapotíte. Na Špičák lze vyjet také lanovkou, ale my jako správní turisté volíme chůzi.

Rozhledna Špičák

Rozhledna Špičák je poměrně nová. Postavena byla v roce 2014. Výška rozhledny je 26,5 metru a je z ní pěkný výhled do všech světových stran. K jejímu zdolání je potřeba vyšlapat 135 schodů.

Černé jezero

Z rozhledny se vydejte po Rozvodské cestě (cesta je uzavřena od 16.9. do 14.6.) směrem na Černé jezero. Na rozcestí Pod Malým Špičákem pokračujte po červené turistické stezce. 

K Černému jezeru na vás čeká slušný kopec dolů, takže vaše kolena dostanou pořádně zabrat. Z rozhledny k jezeru je to přibližně 2 km.

Černé jezero je největším z pěti ledovcových jezer na české straně Šumavy a největším jezerem v České republice. Leží ve výšce 1 008 m.n.m. Nad jezerem se tyčí 330 metrů vysoká skalní stěna Jezerní hory. Černé jezero dosahuje hloubky až 40 metrů.

Z Černého jezera na Čertovo 

Z Černého jezera se opět vydáme po červené turistické stezce směrem do kopce (stejnou cestou jako jsme přišli). Opět mineme rozcestí Rozvodí a Pod Malým špičákem odkud stezka začíná pozvolna klesat. 

Vzdálenost mezi oběma jezery je přibližně 2,5 km.

Čertovo jezero

Čertovo jezero leží na jihovýchodní straně Jezerní hory. Jeho rozloha dosahuje 10,33 ha a po Černém jezeře je druhým největším na Šumavě. V některých místech jeho hloubka dosahuje až 37 metrů.

Cesta zpět na parkoviště

Zpět k vozu se dostanete po žluté stezce Jezerní okruh, která je již více odpočinková (převážně se jde z kopce). Od jezera k parkovišti je potřeba ujít 2,4 km.

Celková délka trasy: cca 9,5 km

Časová náročnost: 3,5 – 4,5 hodiny

Železná Ruda

V Železné Rudě vždy náš výlet zakončíme malou procházkou okolo kostela Panny Marie Pomocné.

Na dobré jídlo rádi chodíme do restaurace Zlomená lyže v Belvederské ulici 2. Když dostaneme chuť na něco sladkého, jdeme do vyhlášené kavárny Café Charlotte. Uvnitř na kolejích pod stropem jezdí vláček, který určitě zaujme malé i dospělé.

Naše tipy na ubytování

Apartmány Anička, Železná Ruda

Apartmán Železná Ruda
Zjistit dostupnost a cenu

Apartmán Borůvka, Železná Ruda

Apartmán Železná Ruda
Zjistit dostupnost a cenu

OREA Resort Horizont Šumava, Železná Ruda

Hotel Železná Ruda
Zjistit dostupnost a cenu

Apartman 22, Rezidence & Wellness Javor, Železná Ruda

Apartmán Železná Ruda
Zjistit dostupnost a cenu

Další výlety na Šumavě

Vlčí výběh v Srní na Šumavě - stezka pro děti i dospělé

Pokud patříte mezi milovníky zvířat nebo přírody, neměla by vám uniknout 300 metrů dlouhá lávka, která navazuje na 2,5 kilometru dlouhou naučnou Vlčí stezku nedaleko Srní na Šumavě. S Mařenkou jsme se zde byli podívat jednou v srpnu a jednou v prosinci – každý měsíc měl své kouzlo. Parkování a...

Vlčí výběh v Srní na Šumavě - stezka pro děti i dospělé Přečíst celé

Šumava - Poledník a Prášily a Prášilské jezero v létě

Krásnou přírodu Šumavy si rozhodně zamilujete. Když budete mít štěstí, nepotkáte ani miliony turistů jako v Krkonoších. My bydlíme v Plzni, takže na Šumavu vyrážíme poměrně často. Nejčastěji jezdíme do okolí Modravy. Tentokrát jsme se ale vydali kousek vedle, a to do Prášil. Cíl cesty byl jasný, rozhledna Poledník. Auto...

Šumava - Poledník a Prášily a Prášilské jezero v létě Přečíst celé

NP Šumava - Modrava, Horská Kvilda, Vydra, slatě

Na Šumavu jezdíme s Petříkem rádi v létě i v zimě. V každém období to tady má své specifické kouzlo, ale přiznám se, že radši mám zimní Šumavu. V Plzni si moc sněhu neužijeme, a tak tam alespoň jednou každou zimu vyrazíme nasbírat pohádkovou atmosféru. Která místa navštěvujeme nejraději? Modrava...

NP Šumava - Modrava, Horská Kvilda, Vydra, slatě Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru