Článek přečtete za 2 min.

Celodenní výlet na Špičák a šumavská jezera

Nejznámějšími jezery na Šumavě jsou Černé a Čertovo. Když k návštěvě jezer přidáte rozhlednu Špičák, vznikne vám krásný celodenní výlet plný turistiky a poznávání krásné české přírody. Rádi se sem vracíme jak v létě, tak v zimě.

Kde zaparkovat

Nejlepším místem pro zaparkování vašeho vozu je parkoviště 1 Skiareál Špičák, které leží přímo u lanovky. Z parkoviště se vydejte k rozcestí Špičák – sportovní areál odkud k rozhledně na vrcholu vede modrá turistická stezka.

Špičák na Šumavě

Stezka na vrchol měří 2,4 km a překonáte na ní 364 výškových metrů. Na začátek výletu celkem slušný výšlap při kterém se pěkně zapotíte. Na Špičák lze vyjet také lanovkou, ale my jako správní turisté volíme chůzi.

Rozhledna Špičák

Rozhledna Špičák je poměrně nová. Postavena byla v roce 2014. Výška rozhledny je 26,5 metru a je z ní pěkný výhled do všech světových stran. K jejímu zdolání je potřeba vyšlapat 135 schodů.

Černé jezero

Z rozhledny se vydejte po Rozvodské cestě (cesta je uzavřena od 16.9. do 14.6.) směrem na Černé jezero. Na rozcestí Pod Malým Špičákem pokračujte po červené turistické stezce. 

K Černému jezeru na vás čeká slušný kopec dolů, takže vaše kolena dostanou pořádně zabrat. Z rozhledny k jezeru je to přibližně 2 km.

Černé jezero je největším z pěti ledovcových jezer na české straně Šumavy a největším jezerem v České republice. Leží ve výšce 1 008 m.n.m. Nad jezerem se tyčí 330 metrů vysoká skalní stěna Jezerní hory. Černé jezero dosahuje hloubky až 40 metrů.

Z Černého jezera na Čertovo 

Z Černého jezera se opět vydáme po červené turistické stezce směrem do kopce (stejnou cestou jako jsme přišli). Opět mineme rozcestí Rozvodí a Pod Malým špičákem odkud stezka začíná pozvolna klesat. 

Vzdálenost mezi oběma jezery je přibližně 2,5 km.

Čertovo jezero

Čertovo jezero leží na jihovýchodní straně Jezerní hory. Jeho rozloha dosahuje 10,33 ha a po Černém jezeře je druhým největším na Šumavě. V některých místech jeho hloubka dosahuje až 37 metrů.

Cesta zpět na parkoviště

Zpět k vozu se dostanete po žluté stezce Jezerní okruh, která je již více odpočinková (převážně se jde z kopce). Od jezera k parkovišti je potřeba ujít 2,4 km.

Celková délka trasy: cca 9,5 km

Časová náročnost: 3,5 – 4,5 hodiny

Železná Ruda

V Železné Rudě vždy náš výlet zakončíme malou procházkou okolo kostela Panny Marie Pomocné.

Na dobré jídlo rádi chodíme do restaurace Zlomená lyže v Belvederské ulici 2. Když dostaneme chuť na něco sladkého, jdeme do vyhlášené kavárny Café Charlotte. Uvnitř na kolejích pod stropem jezdí vláček, který určitě zaujme malé i dospělé.

Další výlety na Šumavě

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top