Hlavní obrázek

Cestovní pojištění – v klidu na cestách

Klidnou dovolenou vám cestovní pojištění nezajistí, ale rozhodně se budete moci cítit více v pohodě. Na cestách vás mohou potkat různé potíže a tak je lepší se na každý delší výlet raději pojistit.

Co je to cestovní pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí je nepovinné pojištění, které vás chrání při cestách mimo Českou republiku. Součástí cestovního pojištění do zahraničí jsou nejčastěji léčebné výlohy při nemocech a úrazech a také asistenční služby. 

Základní cestovní pojištění je možné rozšířit o připojištění zavazadel, úrazové pojištění, pojištění storno poplatků, pojištění odpovědnosti (náhrada škody způsobená druhé osobě), v posledních letech pojištění COVID a v neposlední řadě pojištění rizikových sportů (vysokohorská turistika, vodní sporty apod.).

Proč nestačí české zdravotní pojištění?

Mimo země EU si v případě nutnosti lékařského ošetření budete muset hradit veškeré léčebné výlohy sami a to vás může opravdu vyjít draho (i miliony Kč).

V zemích EU s Evropským průkazem zdravotního pojištění máte nárok na akutní ošetření za stejných podmínek jako obyvatelé dané země (včetně všech poplatků). Případný převoz do ČR si musíte hradit sami.

Cestovní pojištění auta

Cestovní pojištění pro sebe a svou rodinu už máte, teď je načase pojistit také svůj vůz. Některá cestovní pojištění zahrnují technickou asistenci, opravu vozu na místě nebo odtah do ČR, zajištění náhradní dopravy či asistenční službu.

Kdy se připojistit v ČR?

V České republice se doporučujeme připojistit hlavně při aktivní dovolené – lyžování, cyklistika, vodáctví a horská turistika. 

Na kolik mě vyjde cestovní pojištění?

Cena cestovního pojištění záleží hlavně na vaší cílové destinaci. Do exotických zemí bude pojištění určitě dražší než třeba do Chorvatska. 

Další faktor, který ovlivňuje cenu pojištění, je to jaké aktivity budete v zahraničí provozovat.

Při hledání nejvýhodnějšího cestovního pojištění je nejlepší využít srovnání cestovního pojištění.

Jak se na cestách pojišťujeme my?

Při cestách po Evropě volíme většinou klasické cestovní pojištění ve kterém je zahrnuto pojištění léčebných výloh do 5 000 000 Kč a úrazové pojištění, takové pojištění vyjde zhruba na 300 Kč za týden.

Při delších cestách letadlem se vyplatí si připlatit za připojištění zavazadel a storno pojištění na letenky. Letenky většinou kupujeme s předstihem a do odletu se může přihodit cokoliv. Když jsme letěli do Dubaje, měli jsme také pojištění proti covidu. Takové pojištění vychází na cca 800 Kč za týden.

Přejeme vám, ať na vašich cestách nebude cestovní pojištění nikdy potřeba!

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru