Hlavní obrázek

6 tipů na výlet v Belgii

Belgie (Belgické království) je ve světě známá hlavně díky výborné čokoládě, pivu a hlavnímu městu Bruselu, kde sídlí Evropský parlament. Země je také plná krásných měst se středověkými památkami, pár takových jsme navštívili.

1. Bruggy

Romantické městečko s bohatou sítí vodních kanálů nesmíte při návštěvě Belgie vynechat. Čokoládové pralinky zde prodávají na každém rohu a lze jim jen těžko odolat. Při procházení městem nezapomeňte navštívit hlavní náměstí Markt s věží Belfry, náměstí Brug nebo kostel Panny Marie. 

2. Antverpy

Dalším velmi často navštěvovaným belgickým městem jsou Antverpy, kde najdeme největší belgický přístav.

V historickém centru narazíme na středověký hrad Steen, 117 metrů vysokou kostelní věž (katedrála Milostivé Panny Marie) či dům slavného malíře Petra Paula Rubense.

3. Gent

Ne nadarmo se Gentu říká město památek. Nějakou tu historickou stavbu potkáte skoro na každém rohu. Nám se nejvíce líbil středověký hrad Gravensteen, zvonice Belfort a měšťanské domy v přístavištích Graslei a Korenlei.

4. De Haan

De Haan nabízí únik z rušných měst do krásné belgické přírody. Na břehu Severního moře, kde toto letovisko leží si krásně odpočinete. 

V městečku je několik restaurací a na promenádě narazíte na ty nejlepší belgické vafle a zmrzlinu.

5. Atomium v Bruselu

Nejčastěji zobrazovanou stavbou na bruselských pohlednicích je Atomium, neboli zvětšenina krystalové mřížky železa. 

Atomium bylo postaveno k příležitosti světové výstavy EXPO 58 a dodnes je přístupné pro veřejnost. V horní části se nachází vyhlídka a restaurace.

Atomium Brusel

6. Park Mini-Europe

Zmenšeniny známých evropských staveb najdeme v parku Mini-Europe hned vedle Atomia. Ve velmi hezky upraveném parku se na chvíli přenesete do všech členských zemí EU (a Velké Británie). 

Česká republika je zde zastoupena Pražským orlojem.

Park miniatur Mini-Europe Brusel

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru