Hlavní obrázek

Bruggy – romantické město na západě Belgie

Bruggy jsou skoro až pohádkovým městem, kde se můžete projíždět po romantických kanálech, obdivovat městské stavby nebo ochutnávat tu nejlepší belgickou čokoládu. Jediné co kazí dojem z návštěvy, je bohužel velké množství turistů.

Kde v Bruggách zaparkovat?

V Bruggách jsme parkovali nedaleko centra v podzemních garážích Interparking Brugge – Zilverpand – ulice Dweersstraat 5.

  • 1 hodina 1,8 EUR

Brána Ezelpoort

Při toulkách městem jsme narazili na městkou bránu Ezelpoort. Pochází z roku 1297 a je součástí druhé městské hradby. Celá brána je obklopena vodou a denně ji využívají chodci a cyklisté.

Nemocnice Sint-Janshospitaal 

V této nádherné budově vykováli mniši a jeptišky svou práci až do 20. století. Nemocnice zde fungovala již od 12. století. 

Dnes si můžete prohlédnout staré nemocniční pokoje, lékárnu nebo kapli.

Kostel Panny Marie

Nejnavštěvovanějším kostelem ve městě je kostel Panny Marie s cihlovou věží vysokou 122 metrů. Kostel byl postaven ve 13. století a uvnitř najdeme velice cennou sochu Marie s dítětem od známého sochaře Michelangela.

Náměstí Markt a věž Belfry

Náměstí Markt patří k hlavním symbolům města. Klasicistní radnice, barokní a renesanční barevné měšťanské domy jsou nejčastěji zobrazovanými stavbami na pohlednicích z Brugg.

83 metrů vysoká věž Belfry je dominantou města, za poplatek můžete vystoupat 366 schodů a užít si tak výhled na celé město. Zajímavostí je, že je věž asi o 1 metr nahnutá do strany.

Náměstí Burg

Na náměstí dříve stávala velká pevnost, která sloužila jsako ochrana proti nepřátelským Normanům. 

Dnes se můžeme kochat krásnou gotickou radnicí (Stadhuis) z přelomu 14. a 15. století, Justičním palácem nebo bazilikou.

Plavba po kanálech a krásné městské domky

Bruggám se často přezdívá „Benátky severu” a to díky rozsáhlé síti vodních kanálů, po kterých se můžete projet na loďce. Kanály jsou tvořené řekou Reie kolem které stojí nádherné barevné městské domky.

Pralinky

Bruggy jsou vyhlášené výbornou čokoládou, zejména pak pravými belgickými pralinkami. Obchody plné voňavých bonbonů jsou tu opravdu na každém rohu a jen velmi těžko se odolává jejich návštěvě 🙂 V Bruggách nezapomeňte ochutnat ani výborné vafle.

Cena za jednu pralinku se pohybuje okolo 1 EURA.

Další krásná místa v Bruggách

Naše tipy na ubytování

Hotel Bourgoensch Hof, Bruggy

Hotel Bruggy
Zjistit dostupnost a cenu

Maison Bruges, Bruggy

Apartmán Bruggy
Zjistit dostupnost a cenu

Suites Le Porte-Bonheur, Bruggy

Apartmán Bruggy
Zjistit dostupnost a cenu

The Rose Suites, Bruggy

Apartmán Bruggy
Zjistit dostupnost a cenu

Poznejte Belgii

Antverpy - město, kde si každý najde to svoje

Antverpy jsou známé rušným nočním životem a také největším přístavem v Belgii. V 17. století zde žil slavný malíř Rubens. I přes bombardování města za druhé světové válce v Antverpách zůstaly hezké historické budovy a hrad. Kde v Antverpách zaparkovat? Auto jsme zaparkovali u parku Stadspark v ulici Quinten Matsijslei....

Antverpy - město, kde si každý najde to svoje Přečíst celé

Belgické město Gent - město památek

Belgické město Gent má turistům skutečně co nabídnout. Najdeme zde zvonici Belfort, hrad Gravensteen nebo katedrálu sv. Bavona. Město Gent leží jen 60 km od hlavního města Bruselu a vaší pozornosti by rozhodně nemělo uniknout. Z velkého množství památek a hezkých míst v Gentu jsme vybrali ty, které nás zaujali...

Belgické město Gent - město památek Přečíst celé

De Haan přímořské městečko v Belgii

I když teplota Severního moře ani v letních měsích nedosahuje příliš vysokých teplot, narazíme zde na pěkná letoviska. Jedním takovým je De Haan, který leží jen 22 km od belgických Brugg. Parkování v De Haan Auto jsme zaparkovali na parkovišt: Koninklijke Baan, 8420 De Haan, Belgie Parkovné bylo zdarma. Do...

De Haan přímořské městečko v Belgii Přečíst celé

Atomium Brusel

Bruselské Atomium patří mezi ikonické atrakce ve městě. Vzniklo při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1958. Více jak stometrová konstrukce znázorňuje základní buňku krystalové mřížky železa. Parkování u Atomia Hned vedle Atomia je velké parkoviště Brupark. Zaparkovat lze také v ulici pod parkem Mini-Europe. Za parkování pod parkem jsme...

Atomium Brusel Přečíst celé

Park miniatur Mini-Europe Brusel

Vedle ikonické stavby Atomia v Bruselu narazíme na park miniatur podobný tomu v Mariánských Lázních. K vidění jsou zde zmenšeniny významných staveb všech členských států EU + Velké Británie. Parkování u parku Přímo u parku je velké parkoviště, které patřilo ke světové výstavě EXPO 58, nebo můžete zaparkovat v ulici...

Park miniatur Mini-Europe Brusel Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru