Článek přečtete za < 1

Atomium Brusel

Bruselské Atomium patří mezi ikonické atrakce ve městě. Vzniklo při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1958. Více jak stometrová konstrukce znázorňuje základní buňku krystalové mřížky železa.

Parkování u Atomia

Hned vedle Atomia je velké parkoviště Brupark. Zaparkovat lze také v ulici pod parkem Mini-Europe. Za parkování pod parkem jsme zaplatili 3 EURA za hodinu.

O Atomiu

Atomium slouží jako výstavní síň, vyhlídka do okolí nebo restaurace. 9 velkých koulí je spojeno chodbami a celá konsrukce je umístěna na třech nohách ve kterých se skrývají schodiště. 

Do nejvyšší koule jezdí výtah.

Původně mělo být Atomium po světové výstavě rozebráno, ale stavba měla tak velký úspěch, že se ji město rozhodlo ponechat.

Víte, že? Krystalová mřížka železa, kterou Atomium představuje je 165miliardakrát zvětšená?

Prohlídka Atomia

Atomium je otevřeno každý den od 10:00 do 18:00. Vstupenky je lepší kupovat online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám, které se zde často tvoří.

Cena vstupenky zahrnuje vstup do celého areálu a 100 metrů vzdáleného muzea designu ADAM.

  • dospělý – 15 EUR
  • senioři nad 65 let – 13 EUR
  • studenti a mladiství vyšší než 115 cm do 17 let – 8 EUR
  • děti do 115 cm – zdarma

Další místa, která stojí za to vidět

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top