Hlavní obrázek

Atomium Brusel

Bruselské Atomium patří mezi ikonické atrakce ve městě. Vzniklo při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1958. Více jak stometrová konstrukce znázorňuje základní buňku krystalové mřížky železa.

Parkování u Atomia

Hned vedle Atomia je velké parkoviště Brupark. Zaparkovat lze také v ulici pod parkem Mini-Europe. Za parkování pod parkem jsme zaplatili 3 EURA za hodinu.

O Atomiu

Atomium slouží jako výstavní síň, vyhlídka do okolí nebo restaurace. 9 velkých koulí je spojeno chodbami a celá konsrukce je umístěna na třech nohách ve kterých se skrývají schodiště. 

Do nejvyšší koule jezdí výtah.

Původně mělo být Atomium po světové výstavě rozebráno, ale stavba měla tak velký úspěch, že se ji město rozhodlo ponechat.

Víte, že? Krystalová mřížka železa, kterou Atomium představuje je 165miliardakrát zvětšená?

Prohlídka Atomia

Atomium je otevřeno každý den od 10:00 do 18:00. Vstupenky je lepší kupovat online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám, které se zde často tvoří.

Cena vstupenky zahrnuje vstup do celého areálu a 100 metrů vzdáleného muzea designu ADAM.

  • dospělý – 15 EUR
  • senioři nad 65 let – 13 EUR
  • studenti a mladiství vyšší než 115 cm do 17 let – 8 EUR
  • děti do 115 cm – zdarma

Další místa, která stojí za to vidět

Antverpy - město, kde si každý najde to svoje

Antverpy jsou známé rušným nočním životem a také největším přístavem v Belgii. V 17. století zde žil slavný malíř Rubens. I přes bombardování města za druhé světové válce v Antverpách zůstaly hezké historické budovy a hrad. Kde v Antverpách zaparkovat? Auto jsme zaparkovali u parku Stadspark v ulici Quinten Matsijslei....

Antverpy - město, kde si každý najde to svoje Přečíst celé

Bruggy - romantické město na západě Belgie

Bruggy jsou skoro až pohádkovým městem, kde se můžete projíždět po romantických kanálech, obdivovat městské stavby nebo ochutnávat tu nejlepší belgickou čokoládu. Jediné co kazí dojem z návštěvy, je bohužel velké množství turistů. Kde v Bruggách zaparkovat? V Bruggách jsme parkovali nedaleko centra v podzemních garážích Interparking Brugge – Zilverpand...

Bruggy - romantické město na západě Belgie Přečíst celé

Belgické město Gent - město památek

Belgické město Gent má turistům skutečně co nabídnout. Najdeme zde zvonici Belfort, hrad Gravensteen nebo katedrálu sv. Bavona. Město Gent leží jen 60 km od hlavního města Bruselu a vaší pozornosti by rozhodně nemělo uniknout. Z velkého množství památek a hezkých míst v Gentu jsme vybrali ty, které nás zaujali...

Belgické město Gent - město památek Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru