Hlavní obrázek

Antverpy – město, kde si každý najde to svoje

Antverpy jsou známé rušným nočním životem a také největším přístavem v Belgii. V 17. století zde žil slavný malíř Rubens. I přes bombardování města za druhé světové válce v Antverpách zůstaly hezké historické budovy a hrad.

Kde v Antverpách zaparkovat?

Auto jsme zaparkovali u parku Stadspark v ulici Quinten Matsijslei. V Antverpách jsme byli na Velikonoční pondělí a tak se parkovné neplatilo.

Tip: Až budete procházet městem, dávejte pozor, zda narazíte na symboly rukou. Ty totiž odkazují na legendu, která vypráví, že zlý obr trhal v Antverpách lidem ruce až o ně sám přišel. Nizozemsky hand werpen znamená trhat ruce.

Náměstí Grote Markt

Na náměstí stojí několik staveb, které stojí za vaší pozornost. Jednou z nich je městská radnice z 16. století vysoká 67 metrů. Dále zde najdeme cechovní domy z 16. až 17. století, nebo krásnou kašnu.

Na náměstí se tyčí gotická katedrála Onze-Lieve-Vrouwkathedraal (katedrála Milostivé Panny Marie), která je vysoká 117 metrů a je tak významnou dominantou města (v době naší návštěvy byla bohužel skrytá pod lešením). Katedrála je zapsána na seznam UNESCO.

Náměstí Groenplaats

Dalším hezkým náměstím je zelené náměstí neboli Groenplaats uprostřed kterého stojí socha slavného malíře Rubense.

Na náměstí najdeme také řadu restaurací.

Malíř Petr Paul Rubens a Rubenshuis

V 17. století byly Antverpy domovem světově známého malíře Petra Paula Rubense. Ve městě strávil více jak 30 let.

V antverpské katedrále si můžete prohlédnout jeho polyptychy, které patří k vrcholům jeho tvorby.

V ulici Wapper narazíte na Rubenshuis – bývalý domov a dílnu tohoto malíře. Dům zakoupil v roce 1610 a nechal jej zrekonstruovat. 

Hrad Steen

Hrad Steen je nejstarší stavební památkou ve městě. Pochází již z 9. století a v dřívějších dobách plnil funkci pevnosti a vězení. Stojí u břehu řeky Šeldy a v jedné části dnes najdeme námořní muzeum.

Belgické pralinky a vafle

Po celém městě můžete zakoupit pravé belgické pralinky v nejrůznějších příchutích. Já dala na klasiku a zkusila jsem mořské plody – byly opravdu vynikající. 

Pro Belgii jsou typické také vafle podávané teplé s cukrem, šlehačkou nebo se zmrzlinou.

Naše tipy na ubytování

Aparthotel Adagio Antwerp City Center, Antverpy

Hotel Antverpy
Zjistit dostupnost a cenu

B&B Quatre20cinq, Antverpy

Apartmán Antverpy
Zjistit dostupnost a cenu

Radisson Hotel Antwerp Berchem, Antverpy

Hotel Antverpy
Zjistit dostupnost a cenu

prizeotel Antwerp-City, Antverpy

Hotel Antverpy
Zjistit dostupnost a cenu

Další fotografie z Antverp

Co vidět v Belgii?

Bruggy - romantické město na západě Belgie

Bruggy jsou skoro až pohádkovým městem, kde se můžete projíždět po romantických kanálech, obdivovat městské stavby nebo ochutnávat tu nejlepší belgickou čokoládu. Jediné co kazí dojem z návštěvy, je bohužel velké množství turistů. Kde v Bruggách zaparkovat? V Bruggách jsme parkovali nedaleko centra v podzemních garážích Interparking Brugge – Zilverpand...

Bruggy - romantické město na západě Belgie Přečíst celé

De Haan přímořské městečko v Belgii

I když teplota Severního moře ani v letních měsích nedosahuje příliš vysokých teplot, narazíme zde na pěkná letoviska. Jedním takovým je De Haan, který leží jen 22 km od belgických Brugg. Parkování v De Haan Auto jsme zaparkovali na parkovišt: Koninklijke Baan, 8420 De Haan, Belgie Parkovné bylo zdarma. Do...

De Haan přímořské městečko v Belgii Přečíst celé

Atomium Brusel

Bruselské Atomium patří mezi ikonické atrakce ve městě. Vzniklo při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1958. Více jak stometrová konstrukce znázorňuje základní buňku krystalové mřížky železa. Parkování u Atomia Hned vedle Atomia je velké parkoviště Brupark. Zaparkovat lze také v ulici pod parkem Mini-Europe. Za parkování pod parkem jsme...

Atomium Brusel Přečíst celé

Belgické město Gent - město památek

Belgické město Gent má turistům skutečně co nabídnout. Najdeme zde zvonici Belfort, hrad Gravensteen nebo katedrálu sv. Bavona. Město Gent leží jen 60 km od hlavního města Bruselu a vaší pozornosti by rozhodně nemělo uniknout. Z velkého množství památek a hezkých míst v Gentu jsme vybrali ty, které nás zaujali...

Belgické město Gent - město památek Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru