Hlavní obrázek

Washington, D.C. – jaké památky musíte vidět

Washington, D.C. je hlavním městem USA. Sídlí zde prezident, Kongres a Nejvyšší soud. Washington leží v Jihoatlantské oblasti jižního regionu USA. Žije zde přes 700 000 obyvatel. Jako turistovi by vám neměly uniknout tyto památky.

Kapitol

Kapitol je klasicistní budova postavená na přelomu 18. a 19. století. Skládá se z rotundy s kopulí a dvou postranních křídel. Budova je dlouhá 229 metrů a 107 metrů široká. V nejvyšším bodě je stavba vysoká 88 metrů. Uvnitř sídlí americký Kongres a Nejvyšší soud.

Bílý dům

Oficiální sídlo amerického prezidenta je známé po celém světě. Budova byla postavena v roce 1792 dle návrhu architekta Johna Adamse. Stejně jako Kapitol je i Bílý dům postavený v klasicistním slohu.  Okolo Bílého domu se rozkládá zahrada s více jak 300 druhy rostlin.

Do Bílého domu jsou pořádány exkurze, termín je ale třeba zamluvit i více jak půl roku dopředu.

Tip: My jsme si sídlo prezidenta prohlédli jen zpoza plotu z ulice H St NW.

Washington monument

Velký bílý obelisk najdeme na západním konci National Mall. Postavený byl na počest prezidenta George Washingtona – 1. prezidenta USA.  Obelisk je vysoký 169 metrů a je tak nejvyšší stavbou ve Washingtonu.  Washingtonův monument je přístupný pro veřejnost, prohlídku si rezervujte s předstihem na oficiálních stránkách. 

Památník II. světové války

Památník, uprostřed kterého stojí nádherná kašna, byl postaven jako pocta a vzpomínka na oběti II. světové války. 

Lincolnův památník

Lincolnův památník byl postaven k uctění památky prezidenta Abrahama Lincolna. Základní kámen byl položen v roce 1915, slavnostní otevření proběhlo 30. května 1922. Stavba je navržena jako antický chrám (připomíná athénský Parthenon). Najdeme zde celkem 36 sloupů s výškou 13,4 metru.  Uvnitř je umístěna velká sedící socha Abrahama Lincolna vysoká 5,8 metru.

Památník Martina Luthera Kinga

Památník najdeme v parku West Potomac. Přibližně uprostřed stojí žulová socha vůdce Hnutí za občanská práva Martina Luthera Kinga Jr. Socha se jmenuje Kámen naděje a vytesal ji sochař Lei Yix. 

Památník Thomase Jeffersona

Památník věnovaný třetímu americkému prezidentovi Thomasi Jeffersonovi. Neoklasická budova postavená v letech 1939-1943. V roce 1947 pak byla uvnitř nainstalována bronzová socha prezidenta vysoká 5,8 metrů a vážící 4 500 kg.

National Mall

National Mall neboli národní promenáda, je park v centru Washingtonu D. C. kolem kterého stojí všechny významné stavby a památníky. 

Rozprostírá se od Lincolnova památníku na západě až k areálu Kapitolu na východě. Přibližně uprostřed National Mall stojí Washingtonův monument – obelisk. 

Info: National Mall a všechny památky pohodlně obejdete za jeden den. 

V parku narazíte na stánky s občerstvením, toalety a prodejce nápojů. Dávejte pozor od koho kupujete pitnou vodu, někdy ji totiž prodejci natáčejí z kohoutků a vydávají ji za originální balení. U stánku označeného jako Refreshment se vám to ale nestane.

V okolí National Mall najdete ještě tyto stavby a památníky:

  • Knihovnu Kongresu
  • Americký národní archiv
  • Památník veteránům korejské války
  • Památník veteránům vietnamské války
  • Národní galerii
  • Smithův institut – přírodovědné muzeum
  • Národní operu
  • Národní divadlo

Nádraží Union Station

Krásná je také budova washingtonského vlakového nádraží. Otevřena byla v roce 1907. V roce 1988 prošla stavba rozsáhlou rekonstrukcí. Každý rok tudy projde přes 32 milionů cestovatelů. Sídlí zde americká vlaková společnost Amtrak.

Naše tipy na ubytování

Washington Marriott at Metro Center, Washington D.C.

Hotel Washington D.C.
Zjistit dostupnost a cenu

Hotel Washington, Washington D.C.

Hotel Washington D.C.
Zjistit dostupnost a cenu

State Plaza Hotel, Washington D.C.

Hotel Washington D.C.
Zjistit dostupnost a cenu

The Architect, Washington D.C.

Apartmán Washington D.C.
Zjistit dostupnost a cenu

Washington a New York – tipy na výlet

International Spy Museum Washington, D.C.

Po prohlédnutí všech památek ve Washingtonu nám zbýval ještě nějaký čas do odjezdu vlaku zpět do NYC a tak jsme se vypravili do muzea špionství. Otevírací doba a vstupné do muzea Adresa: 700 L’Enfant Plaza, SW Washington DC 20024 Muzeum je otevřeno od pondělí do čtvrtka mezi 9:00 a 19:00,...

International Spy Museum Washington, D.C. Přečíst celé

Cesta z New Yorku do Washingtonu vlakem

Na dovolenou v New Yorku jsme si vyhradili 10 dní (s cestami). Věděli jsme, že na prozkoumání tohoto města bude času dost a tak nás napadlo vyrazit vlakem ještě do hlavního města USA, Washingtonu, D. C.  Kde jsme kupovali jízdenky na vlak Jak je to do Washingtonu daleko Odkud jede...

Cesta z New Yorku do Washingtonu vlakem Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru