Hlavní obrázek

Cesta z New Yorku do Washingtonu vlakem

Na dovolenou v New Yorku jsme si vyhradili 10 dní (s cestami). Věděli jsme, že na prozkoumání tohoto města bude času dost a tak nás napadlo vyrazit vlakem ještě do hlavního města USA, Washingtonu, D. C. 

Kde jsme kupovali jízdenky na vlak

Jízdenky na cestu do Washingtonu jsem koupila na přes webovou stránku omio.cz. Zadala jsem datum, kdy chceme do Washingtonu odjet a zobrazila se mi nabídka odjezdů a příjezdů. 

Cenově nejvýhodnější byla varianta: odjezd z New Yorku v 5:15 a návrat z Washingtonu v 15:52.

Zpáteční jízdenka i s pojištěním (v případě, že bysme nemohli cestovat, částka za jízdenky by nám byla vrácena) nás stála 64 USD na osobu.

Jak je to do Washingtonu daleko 

Washington je od New Yorku vzdálen cca 360 km. Cesta vlakem tak zabere 3,5 hodiny.

Odkud jede vlak

Z New Yorku vlak odjíždí z vlakového nádraží Pennsylvania Station u Madison Square Garden. 

Jelikož jsme jeli vlakem již v 5:15 (hlavní budova se otevírá v 5:00), k vlaku jsme šli přes budovu U Madison Square Garden.

Do Washingtonu jsme jeli s drahami Amtrak. V nádražní hale jsou panely s informacemi o odjezdech vlaků (stejně jako na letišti). Číslo perónu se na tabuli objeví 10-15 minut před odjezdem.

Na nádraží jsou obchody s potravinami a restaurace, do vlaku si tak můžete cokoliv koupit.

Cesta vlakem Amtrak

Vlak do Washingtonu nás velice překvapil. Sedačky byly široké a pohodlné (sedělo se po 2), vlak byl čistý a klimatizovaný, k dispozici byl jídelní vůz a wifi zdarma. Cesta nám tak rychle utekla.

Jízdenky jsme si předem vytiskli, asi 10 minut po odjezdu nám je průvodčí zkontroloval.

Nádraží ve Washingtonu

Vlak zastavil na hlavním nádraží ve Washingtonu, D. C., které se jmenuje Union a nachází se jen 1 km od Kapitolu.

Na nádraží jsou stejně jako v New Yorku restaurace a obchody s potravinami.

Cesta zpět do New Yorku

Cesta zpět probíhala stejně klidně, jen vlak nezačínal ve Washingtonu a tak byl poněkud plnější, i tak jsme si ale sedli.

Vlak jel až do Bostonu a tak jsme museli dávat pozor, aby jsme vystoupili včas. Následující stanice jsou ale hlášeny, pokud neusnete nebo nemáte sluchátka, tak hlášení určitě uslyšíte.

Co zažít ve Washingtonu?

Washington, D.C. - jaké památky musíte vidět

Washington, D.C. je hlavním městem USA. Sídlí zde prezident, Kongres a Nejvyšší soud. Washington leží v Jihoatlantské oblasti jižního regionu USA. Žije zde přes 700 000 obyvatel. Jako turistovi by vám neměly uniknout tyto památky. Kapitol Kapitol je klasicistní budova postavená na přelomu 18. a 19. století. Skládá se z...

Washington, D.C. - jaké památky musíte vidět Přečíst celé

International Spy Museum Washington, D.C.

Po prohlédnutí všech památek ve Washingtonu nám zbýval ještě nějaký čas do odjezdu vlaku zpět do NYC a tak jsme se vypravili do muzea špionství. Otevírací doba a vstupné do muzea Adresa: 700 L’Enfant Plaza, SW Washington DC 20024 Muzeum je otevřeno od pondělí do čtvrtka mezi 9:00 a 19:00,...

International Spy Museum Washington, D.C. Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru