Článek přečtete za 2 min.

Thajsko – výlet lodí na ostrovy v parku Mu Koh Ang Thong

Při vánoční dovolené na ostrově Koh Samui jsme měli možnost vyrazit na výlet lodí do přírodního parku Mu Koh Ang Thong. Odměnou za divokou jízdu na vlnách nám byli krásné exotické ostrovy uprostřed Thajského zálivu.

Kde výlet zařídit

Na ostrově Koh Samui jsme bydleli v rezidenci Royal Cottage, výlety tak bylo možné zakoupit přes našeho českého delegáta. I když budete bydlet někde jinde, na ostrově je několik cestovních kanceláří, kde výlety na ostrovy zarezervujete.

Vyplouváme!

Naše výletní loď vyplouvala z přístavu Lipa Noi Pier asi ve 12 hodin. Hned po usazení nám delegát nabídl něco jako kinedryl (lék na nevolnost při cestování). Jelikož se jednalo o naši první cestu po širém moři na větší lodi, s díky jsme lék spolkli 🙂 A rozhodně to bylo správné rozhodnutí.

V den výletu byly poměrně velké vlny a tak to s lodí pořádně mávalo ze strany na stranu. Slabší povahy již po 15 minutách jízdy museli použít papírové pytlíky 🙂

Naší české skupině se naštěstí nevolnost vyhla, ale zrovna dvakrát dobře nám také nebylo.

Národní přírodní park Mu Koh Ang Thong

Národní park tvoří 42 ostrovů složených z modrých lagun, zátok, nádherných pláží a skalních útvarů s mnoha jeskyněmi. Je to druhý největší národní park v Thajském zálivu.

První zastavení – ostrov Ko Mae Ko

Cesta k ostrovům trvala skoro hodinu a půl. První zastavení bylo naplánováno na ostrově Ko Mae Ko. Jelikož měla naše loď větší ponor, na souš jsme se přesouvali pomocí malých lodiček.

Po vystoupení na nás čekala krásná pláž a cesta ke Smaragdovému jezeru (Blue lagoon).

Smaragdové jezero je obklopeno ze všech stran skálou, která vznikla při erozi. Zajímavé je, že v laguně najdeme sladkou vodu.  Koupání je ale přísně zakázáno!

Oběd na lodi

Po návštěvě modré laguny nám docela vyhládlo, ale naštěstí byl na lodi připraven bohatý oběd formou bufetu. Některým účastníkům výletu tedy ještě nebylo úplně dobře, ale studená voda nebo místní „Cola“ přišla k chuti každému.

Ostrov Ko Sam Sao a splněný sen

Druhým ostrovem na kterém jsme přistály byl nádherný exotický ostrov Ko Sam Sao. Zde na nás čekalo koupání a výšlap na vyhlídku, ze které byl krásný výhled na široké okolí.

Na pláži jsem si splnila jeden ze svých cestovatelských snů a vyfotila se na provazové houpačce ve vlnách.

Ostrov Ko Sam Sao je velmi oblíbený díky velkému množství korálových útesů a ryb, které je možné při potápění spatřit. 

Exotické Thajsko – co jsme stihli navštívit

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top