Hlavní obrázek

Na dva dny v Bangkoku: památky

Vánoce 2017 jsme strávili v exotickém Thajsku. Tato země nám jednoznačně učarovala i když první dojmy byly rozpačité. Z letadla jsme vystoupili po 12 hodinovém letu značně unavení v pět hodin ráno. V hotelu nás ale mohli ubytovat až ve dvě odpoledne a tak byl první den velmi náročný. Druhý den už to ale bylo lepší a tak se s námi nyní můžete vydat po stopách bangkokských památek.

Jak se dostat k nejznámějším památkám?

Bydleli jsme v hotelu Furama Silom ve čtvrti Bang Rak. Odtud bylo nejlepší se do centra vydat po řece Čao-Praja (แม่น้ำเจ้าพระยา). Ze zastávky Oriental stála jízdenka pro jednu osobu 10 BTH což je jen 7,50 Kč. Jízda po řece byla nezapomenutelná, na každé zastávce obsluha hlasitě píská a samotná loď také nejede zrovna potichu. Cestování to ale bylo pohodlné a hlavně rychlé. Asi za 20 minut jsme byli v cílové zastávce Maharaj kousek od velkého paláce.

Řeka Čao-Praja je dlouhá 1 200 kilometrů, z toho celých 400 kilometrů je vhodných pro lodní dopravu. Patří k jedné z hlavních dopravních tepen Bangkoku.

Grand Palace

Info: Před vstupem do Grand Palace si ženy musí obléci dlouhé neprůhledné kalhoty, nebo sukni a zakrýt si ramena. Muži by měli mít tričko s rukávy a kraťasy pod kolena. To platí ve všech buddhistických chrámech.

Královský palác Bangkok – nezapomenutelný zážitek

V Bangkoku jsme strávili dva dny a bylo nám jasné, že rozhodně musíme stihnout návštěvu Královského paláce. K unikátní stavbě jsme přijeli lodí po řece Chao Phraya a čekal na nás nezapomenutelný architektonický zážitek. Info: Celý areál má rozměry asi 500 x 400 metrů a…
Přečíst více
  • Adresa: Na Phra Lan Road, Phranakorn
  • Otevírací doba: Denně od 8:30 do 15:30
  • Cena za vstupenku: 500 BTH

Důležité informace

Doporučujeme být u chrámu co nejdříve, později jsou u vstupu dlouhé fronty. Důležité je mít s sebou pas, jinak vás do areálu vůbec nepustí. Před vstupem ochranka kontroluje batohy a procházíte bezpečnostním rámem.

Grand Palace v Bangkoku

Samotný chrám je neskutečný, rozsáhlé monumentální stavby vás zaručeně zaujmou stejně tak jako nás. My jsme na prohlídce strávili asi 2,5 hodiny, a to nepatříme zrovna mezi turisty, kteří si vše prohlíží do detailu a dělají milion fotek.

Stavba Královského paláce začala v roce 1782. Do roku 1946 zde sídlila královská rodina. Celý komplex je obehnán velkou bílou zdí. Největší stavbou areálu je Chakri Maha Prasad neboli trůnní sál. Součástí areálu je také chrám Wat Phra Kaeo se známou smaragdovou soškou Buddhy.

Wat Arun

Po prohlídce Královského paláce jsme se opět po řece Čao-Praja přesunuli k chrámu Wat Arun. Lodní doprava v Bangkoku nejezdí jen dvěma směry, ale zaveze vás také z jednoho břehu na druhý. Ale pozor, není tomu tak na každé zastávce.

Wat Arun neboli Chrám úsvitu je jedním z nejznámějších chrámů v Thajsku. Historie sahá do 17. století. Dominantou tohoto chrámu je 82 metrů vysoká věž odkud je krásný výhled. 

  • Otevírací doba: denně od 8:30 do 17:30
  • Vstupné: 50 BTH
Wat Arun BKK

Čínská čtvrť v Bangkoku

Být v Bangkoku a nepodívat se do rušné čínské čtvrti by byl hřích. Proto tam vedli i naše kroky. Z lodi jsme vystoupili na zastávce Rachawongse a na místo došli podle mapy, kterou jsme si vytiskli už doma v Plzni. To doporučujeme i vám, nejednou to v rušném Bangkoku oceníte.

Čínská čtvrť je směsí malých krámků přecpaných zbožím, různých pouličních prodejců nabízejících jídlo neurčitého původu, vůní, koření a výjimkou nejsou ani prasečí hlavy nebo kohoutí drápy. 

Nemusíte se ale bát, stejně jako v celém Bangkoku, je zde bezpečno. Jen na kapsáře je nutné dávat pozor a pas doporučujeme nosit raději ve vnitřní kapse.

Wat Traimit Withayaram Worawihan

Posledním chrámem, který jsme navštívili, byl chrám Wat Traimit v čínské čtvrti. Jedná se o mohutnou stavbu z bílého mramoru. Exteriér ovšem není to nejzajímavější, opravdový poklad se skrývá uvnitř. Tímto pokladem je socha buddhy vyrobená z ryzího zlata, která je největší na světě.

Jedná se o nesmírně cennou sochu, proto byla v 18. století natřená na černo a pokryta vrstvou štuku. Maskování bylo tak dokonalé, že se později úplně zapomnělo jaký poklad se uvnitř skrývá. Až v roce 1955 ji náhodou odhalili dělníci, když ji stěhovali. Socha jim nechtěně upadla a odpadl z ní kus štuku. Zlatý buddha byl tak opět na světě.

  • Otevírací doba: denně 05:00 až 23:00
  • Vstupné: 40 BTH

Návštěvu Bangkoku doporučujeme všemi deseti

Na návštěvu Bangkoku jsme měli vyhrazené jen dva dny, ale i tak jsme stihli navštívit několik magických míst, pro Evropana exotických. I když první dojmy nebyly úplně nejlepší, na tento výlet budeme vzpomínat do konce života.

Z Thajska také čtěte

Na dva dny v Bangkoku: Den 1.

Strávit Vánoce mimo domov? Pro někoho nepředstavitelné. I pro nás tato představa byla dříve spíš k smíchu, ale v roce 2017 jsme se rozhodli zažít něco nového. Když se nám naskytla možnost vyrazit do exotického Thajska, ještě k tomu na tři týdny přes Vánoce, neváhali jsme ani minutu. Přípravy před...

Na dva dny v Bangkoku: Den 1. Přečíst celé

Thajsko: informace a tipy na cestu

Než vyrazíte na vaši exotickou dovolenou do Thajska, zjistěte to nejdůležitější. Ať vás na cestě na druhou stranu světa nic nepřekvapí. O Thajsku Vstupní formality Co do Thajska určitě nevozit Co si z Thajska neodvezete Kdy je nejlepší do Thajska vyrazit? Podnebí v Thajsku je závislé na vlivu monzunů. Pravidelně...

Thajsko: informace a tipy na cestu Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru