Hlavní obrázek

8 zajímavých míst na ostrově Koh Samui

Ideálním způsobem jak prozkoumat ostrov Koh Samui je půjčení skútru. Každý den tak můžete objevit jiné zajímavé místo tohoto exotického ostrova a že je rozhodně o co stát. Kromě krásných pláží objevíte několik chrámů a zajímavých přírodních úkazů.

  1. Pláž Bophut
  2. Lamai Viewpoint
  3. Hin Ta Hin Yai
  4. Wat Ratchathammaram
  5. Guan Yu
  6. Buddha’s footprint
  7. Pagoda Laem Sor
  8. Wat Khao Chedi
  9. Naše tipy na ubytování

1. Pláž Bophut – nejhezčí pláž ostrova

Pláž Bophut je dlouhá několik kilometrů, najdeme ji mezi Velkým Buddhou a plážemi Maenam na severovýchodní straně ostrova. Tato pláž si získala pověst jako nejhezčí místo ke koupání na ostrově Koh Samui a tak ji musíte vyzkoušet i vy!

Stejně jako pláž se jmenuje i rybářská vesnička, nejstarší na celém ostrově. Je zde několik obchodů, restaurací a cestovních kanceláří, kde si můžete objednat různé výlety.

2. Lamai Viewpoint – vyhlídka na Lamai

V části thajského Koh Samui Market za supermarketem Makro narazíte na krásnou vyhlídku Lamai Viewpoint. Na vyhlídku lze dojít pěšky (vstup 100 baht), nebo vyjet lanovkou (200 baht). Cesta na vrchol vám zabere asi 15 minut. 

V areálu je mimo jiné známý Valentine Stone, neboli kámen ve tvaru srdce oblíbený zejména mezi zamilovanými páry.

3. Grandfather’s Grandmother’s Rocks – Hin Ta Hin Yai

Kde najdu kameny: jižní cíp pláže Lamai

Na ostrově Koh Samui najdete kromě krásných pláží a chrámů i přírodní zajímavosti. Jednou takovou jsou kameny Hin Ta a Hin Yai, neboli babička a dědeček. Jejich podoba připomíná mužské a ženské genitálie. K místu se váže několik pověstí a předpokládá se, že kameny mají léčivé vlastnosti.

Místo je oblíbené mezi turisty a tak návštěvu doporučujeme hned brzy ráno.

Podle legendy na tomto místě moře kdysi vyplavilo těla dvou starých rodičů, kteří se ve velké bouři vypravili hledat ženicha pro svou dceru.

4. Wat Ratchathammaram – Červený chrám

Kousek za kameny Hin Ta a Hin Yai stojí chrám Wat Ratchathammaram, který díky jeho výrazné červené barvě rozhodně nepřehlédnete. Stavba je známá také pod jménem Wat Sia ngu a jde o velice oblíbené místo mezi místními k uctívání Buddhy.

Chrám je postaven z červené hlíny. V areálu najdeme ještě zlatou pagodu, která sem byla dovezena ze Srí Lanky.

5. Guan Yu – Koh Samui Maret 

Památník a chrám čínské komunity na ostrově Koh Samui znázorňuje socha Guan Yu, velitele Lia. Oproti ostatním chrámům a památkám na ostrově jde zase o úplně jiný styl, na který narazíte při cestě po hlavní silnici směrem na jih.

V chrámu jsme se podívat nebyli, obdivovali jsme jej jen z venku.

6. Buddha’s footprint

Na silnici číslo 4170 na jihu ostrova prozkoumejte další zajímavost a to Buddhas footprint, neboli Buddhovu stopu. Jde o zapomenuté místo v lese, kde dříve bývala svatyně. Dnes už je stavba v dezolátním stavu, ale Buddhova stopa se ještě zachovala. 

Místo není nijak značeno a tak jej budete možná chvíli hledat. I zde platí pravidlo zahalování!

7. Pagoda Laem Sor

Na nejjižnějším cípu ostrova Koh Samui stojí zlatá pagoda Laem Sor. Místo není moc navštěvované turisty a tak se vám určitě povede stavbu vyfotit bez davu lidí. Zlatá stavba se tyčí hned vedle moře – parádní scenérie třeba pro krásnou fotku.

8. Chrám Wat Khao Chedi

Dalším úžasným místem s krásným výhledem je chrám Wat Khao Chedi. Stoupání do chrámu je poměrně strmé a tak se pěkně zapotíte. Pokud pojedete na skútru tak bude mít co dělat aby vás nahoru vyvezl 🙂

Tip: zajeďte se před západem slunce a užijte si neopakovatelnou atmosféru.

Mrkněte také na tipy k ubytování na Koh Samui.

Naše tipy na ubytování

Grand Rock Studio Samui, Koh Samui

Apartmán Koh Samui
Zjistit dostupnost a cenu

Kirikayan Residences Koh Samui

Apartmán Koh Samui
Zjistit dostupnost a cenu

Royal Cottage Residence, Koh Samui

Apartmán Koh Samui
Zjistit dostupnost a cenu

Lemon House apartment, Koh Samui

Apartmán Koh Samui
Zjistit dostupnost a cenu

Přečtěte si o našich thajských dobrodružstvích

Na dva dny v Bangkoku: Den 1.

Strávit Vánoce mimo domov? Pro někoho nepředstavitelné. I pro nás tato představa byla dříve spíš k smíchu, ale v roce 2017 jsme se rozhodli zažít něco nového. Když se nám naskytla možnost vyrazit do exotického Thajska, ještě k tomu na tři týdny přes Vánoce, neváhali jsme ani minutu. Přípravy před...

Na dva dny v Bangkoku: Den 1. Přečíst celé

Na dva dny v Bangkoku: památky

Vánoce 2017 jsme strávili v exotickém Thajsku. Tato země nám jednoznačně učarovala i když první dojmy byly rozpačité. Z letadla jsme vystoupili po 12 hodinovém letu značně unavení v pět hodin ráno. V hotelu nás ale mohli ubytovat až ve dvě odpoledne a tak byl první den velmi náročný. Druhý...

Na dva dny v Bangkoku: památky Přečíst celé

Thajsko: informace a tipy na cestu

Než vyrazíte na vaši exotickou dovolenou do Thajska, zjistěte to nejdůležitější. Ať vás na cestě na druhou stranu světa nic nepřekvapí. O Thajsku Vstupní formality Co do Thajska určitě nevozit Co si z Thajska neodvezete Kdy je nejlepší do Thajska vyrazit? Podnebí v Thajsku je závislé na vlivu monzunů. Pravidelně...

Thajsko: informace a tipy na cestu Přečíst celé

Thajsko - výlet lodí na ostrovy v parku Mu Koh Ang Thong

Při vánoční dovolené na ostrově Koh Samui jsme měli možnost vyrazit na výlet lodí do přírodního parku Mu Koh Ang Thong. Odměnou za divokou jízdu na vlnách nám byli krásné exotické ostrovy uprostřed Thajského zálivu. Kde výlet zařídit Na ostrově Koh Samui jsme bydleli v rezidenci Royal Cottage, výlety tak...

Thajsko - výlet lodí na ostrovy v parku Mu Koh Ang Thong Přečíst celé

Koh Samui aneb Vánoce u moře - celodenní výlet

Vánoce v exotice? I pro nás dříve nepředstavitelné. Potom, co jsme zažili v Thajsku, doporučujeme všemi deseti. Vánoc v Česku bude ještě určitě několik, tak proč nezkusit něco jiného a nevyměnit kila cukroví za čerstvé kokosové ořechy? Ideálním místem pro vánoční dovolenou může být například thajský ostrov Ko Samui. Z...

Koh Samui aneb Vánoce u moře - celodenní výlet Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru