Hlavní obrázek

Chrám tří náboženství Wat Plai Laem Koh Samui

Místo, kde se mísí thajsko-čínská architektura, to je chrám tří náboženství Wat Plai Laem na exotickém ostrově Koh Samui. Pro Evropana určitě zajímavá podívaná.

Kde chrám najdu?

Chrám leží na severovýchodním pobřeží ostrova Koh Samui, kde jsme strávili Vánoce v roce 2017.

Areál najdeme nedaleko známějšího chrámu Velkého Buddhy.

V čem je stavba tak unikátní?

Chrám Wat Plai Laem se vyznačuje směsicí tradičního buddhismu a čínských prvků. Návštěvníkům se zde nabízí pohled na propracovanou buddhistickou architekturu. Věřící toto místo navštěvují každý den, aby vzdali poctu Guanyin a Buddhovi.

Chrám byl postaven až v roce 1984 a tak patří mezi novější stavby na ostrově.

Areál je obklopen jezerem, které je plné ryb, o čemž jsme se přesvědčili na vlastní oči. Za malý poplatek si zde můžete zakoupit rybí potravu a ryby krmit. Největší zastoupení zde mají určitě sumci.

Guanyin

Osmnáctiruká bohyně slitování. Lidé věří, že Guanyin je zdrojem bezvýhradné lásky a ochránkyní všeho živého. 18 paží symbolizuje schopnost poskytnou pomoc kdekoliv na světě. 

Guanyin je také považována za bohyni plodnosti, proto se k ní chodí lidé modlit za zdravé potomky.

Čínský Buddha Putaj

Hned vedle osmnáctiruké bohyně stojí socha čínského sedícího usměvavého Buddhy. Socha je několik metrů vysoká a je umístěna na jezeře.

Usmívající se Buddha na nás působil velmi sympaticky, no posuďte sami.

Info: Pod nohama Buddhy je umístěna další socha – boha Višnu (hinduismus).

Chrám Plai Laem

Uprostřed komplexu stojí chrám Plai Lam – Temple Plai Lam, který je velmi bohatě zdobený barevnými kameny. Před vstupem dovnitř je zapotřebí si sundat obuv. 

Stěny chrámu jsou vyzdobeny obrázky boha Ramayana.

Stejně jako v celém Thajsku se zde musí dodržovat pravidla jak se oblékat. Ženy by měly mít zahalená ramena a sukni pod kolena. Stejně tak muži by neměli mít odhalená ramena a kraťasy. 

Jak hodnotí chrám Plai Laem uživatelé na Google?

Zdeněk Č: Turisticky rušné místo. Buddhistický chrám a obrovské sochy Buddhy a posvátných bytostí. Doporučuji navštívit.

Denisa S: Nádhera, stojí za shlédnutí. Nejlépe ráno, kdy se lze vyhnout davům fotících turistů.

Pavel B: Příjemný chrám s možností krmení ryb.

Michal J: Úžasné místo.

Přečtěte si více z Koh Samui

Koh Samui aneb Vánoce u moře - celodenní výlet

Vánoce v exotice? I pro nás dříve nepředstavitelné. Potom, co jsme zažili v Thajsku, doporučujeme všemi deseti. Vánoc v Česku bude ještě určitě několik, tak proč nezkusit něco jiného a nevyměnit kila cukroví za čerstvé kokosové ořechy? Ideálním místem pro vánoční dovolenou může být například thajský ostrov Ko Samui. Z...

Koh Samui aneb Vánoce u moře - celodenní výlet Přečíst celé

8 zajímavých míst na ostrově Koh Samui

Ideálním způsobem jak prozkoumat ostrov Koh Samui je půjčení skútru. Každý den tak můžete objevit jiné zajímavé místo tohoto exotického ostrova a že je rozhodně o co stát. Kromě krásných pláží objevíte několik chrámů a zajímavých přírodních úkazů. 1. Pláž Bophut – nejhezčí pláž ostrova Pláž Bophut je dlouhá několik...

8 zajímavých míst na ostrově Koh Samui Přečíst celé

Buddhova magická zahrada na Koh Samui (Buddha`s secret garden)

Koh Samui je nádherný exotický ostrov v Thajském zálivu. Kromě krásných pláží a chrámů zde narazíte na jedno tajemné místo – Buddhovu (magickou) zahradu. Kde zahradu najdu? Zahrada ukrytá v horách leží na kopci Khun Nim Peak. Pokud se sem nechystáte s delegátem v rámci výletu, snadno do zahrady dojedete...

Buddhova magická zahrada na Koh Samui (Buddha`s secret garden) Přečíst celé

Koh Samui 2017 - fotogalerie

Koh Samui – ostrov v Thajském zálivu, třetí největší ze všech thajských ostrovů. Prozkoumejte alespoň část téhle krásné země, ostrova Samui v téhle fotogalerii. PS: Fotogalerie je neseřazená. Pro popisky, příběhy i podrobnosti mrkněte do samostatných článků v kategorii Thajsko. Prozkoumejte Koh Samui i další místa Thajska

Koh Samui 2017 - fotogalerie Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru