Článek přečtete za 3 min.

Ostrov Koh Lanta (Thajsko) – zase jiná exotika

Thajský exotický ostrov Koh Lanta byl naším domovem na jeden týden v prosinci 2017. Oproti Koh Samui zde najdete divočejší přírodu a méně turistů. Koh Lanta byla v roce 2004 poznamenána vlnou tsunami a pozůstatky po této přírodní katastrofě, můžete vidět dodnes.

Kde Koh Lanta leží

Koh Lantu najdeme na západním pobřeží Thajska asi 2 hodiny vzdálenou od mezinárodního letiště v Krabi.

Pobřeží omývá Andamanské moře vyhlášené hlavně mezi potápěči.

Přesun z Koh Samui

Z ostrova Koh Samui jsme cestovali nejprve trajektem do přístavu Raja Ferry Port Donsak. Zde nás vyzvedl domluvený řidič a převezl nás až na ostrov Koh Lanta. Cesta trajektem trvala asi 40 minut, autem pak skoro 5 hodin. Při cestě jsme měli alespoň možnost poznat thajské vnitrozemí.

Na ostrov Koh Lanta se jinak než trajektem nedostanete, v přístavu Hua Hin Pier najedete na trajekt a asi za 15 minut jste v cílové stanici.

Ubytování na Koh Lantě

Naším domovem na 6 nocí byly bungalovy v resortu Lanta Villa na pláži Klong Dao. Ubytování jednoduché v malých bungalovech s koupelnou a terasou. Na pláž jen 50 metrů a stejně tak k velkému bazénu. 

Pokud hledáte ty nejhezčí západy slunce, pak jsou rozhodně na ostrově Koh Lanta!

Restaurace, půjčovna skútrů a město Saladan

Stejně jako v celém Thajsku i na Koh Lantě se v restauraci najíte za cca 50-80 Kč. Nejvíce jsme si oblíbili restauraci na pláži Klong Dao – Green Chilli, kde kromě tradiční thajské kuchyně vaří i burgery a večer probíhalo pravidelně grilování (po 14 dnech jezení rýže, hranolky a burger opravdu oceníte).

Na ostrově doporučujeme půjčit skútr. Koh Lanta není nijak veliká a tak ji snadno objedete ani ne za 2 hodiny.

Cena za půjčení skútru: 200 – 300 Kč za den

Ve městě Saladan (od našeho ubytování vzdálené 10 km) najdete větší restaurace, trhy s oblečením i suvenýry a obchody. 

Za prohlídku také stojí malý přístav Saladan Pier, odkud vyplouvají lodě na nejrůznější výlety (nejčastěji na ostrovy Phi Phi).

Koh Lanta Old Town

Na východní straně ostrova leží staré město – Koh Lanta Old Town. Kdysi zde býval hlavní přístav, který byl později přesunut do Saladanu. Staré město bylo mořskou cikánskou osadou, až v průběhu desetiletí se postupně proměnilo ve vesnici výrazně ovlivněnou obchodem.

Dnes zde můžete obdivovat tradiční dřevěné domky postavené na chůdách nad hladinou moře, několik obchůdků a restaurací.

Národní park Mu Ko Lanta

Na jihu Koh Lanty najdou skutečný ráj milovníci přírody.

Národní park nabízí nádhernou podívanou na písečné i kamenité pláže, deštný prales s opicemi, nebo tajemné jeskyně.

Vstupní brána do parku se nachází na hlavní silnici, cizinci musí platit vstupné 200 bahtů.

Skútr nechte zaparkovaný u vstupu do Národního parku a vydejte se pěšky k ikonickému majáku Lighthouse Koh Lanta, waterfall Bay. Od majáku je krásný výhled na Andamanské moře. Na jednu stranu od vyhlídky se rozkládá písečná pláž a na druhou stranu kamenitá divočejší pláž.

Za projití stojí také deštný prales. Skrz prales vede zpevněná stezka a procházka vám zabere asi 40 minut. Ale pozor, pořádně se zapotíte, v pralese je neskutečné dusno. Dobré je také dávat pozor na drzé opice, aby vám náhodou něco neukradli. Nebezpečné by mohlo být zkracování cesty skrz mangrovy, kde mohou být hadi!

Silvestr na pláži – prostě pecka

Rok 2018 jsme oslavili na pláží a byla to paráda. Večer začal v restauraci Green Chilli s grilovaným tuňákem a koktejly. 

Následovala procházka po pláži nejprve na jednu a pak na druhou stranu od našeho ubytování. Ani na Koh Lantě nechyběly ohňostroje a krásné ohňové show.

Nový rok 2018 jsme oslavili skutečně stylově 🙂

Koh Lanta nebo Koh Samui?

Koh Lanta nabízí rozhodně divočejší přírodu a zcela odlišnou kulturu než ostrov Koh Samui (na Koh Lantě žijí převážně muslimové). Je zde větší klid a méně turistů, stejně tak ale méně zajímavých míst které můžete prozkoumat. Proto se nám více líbilo na ostrově Koh Samui, kde najdete více obchodů, pláží, chrámů a aktivit, prostě to tam více žije 🙂

Přečtěte si více z našich thajských dobrodružství

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top