Hlavní obrázek

Túra na Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime je často považováno za symbol italských Dolomit. I přesto, že je toto místo často navštěvované turisty, nechybělo ani na našem seznamu.

Túra měřila 16 km a zabrala nám 4,5 hodiny.

Parkování u Lago di Misurina

Jako výchozí pozici na túru k Tre Cime jsme si vybrali parkoviště u jezera Lago di Misurina. Parkování na celý den zde stálo 14 Euro. 

Lago di Misurina

Jezero Lago di Misurina leží ve výšce 1 754 m. n. m. Je to menší jezero s krásně čistou vodou, ve které se odráží vrcholky okolních hor. Rozloha jezera dosahuje 15 hektarů a celé lze obejít (vhodné i pro kočárky). 

Tip: U jezera si můžete půjčit lodičku nebo šlapadlo za cca 23 Euro.

Na Tre Cime autem

Kdo nechce k Tre Cime pěšky, může až k chatě Rifugio Auronzo vyjet autem nebo na motorce. Na silnici se nachází mýtná brána. Parkovné nahoře se neplatí, poplatek je zahrnut v mýtném. Brána je otevřená od 1. 6. 2022 celý den, ale raději se předem o otevírací době ujistěte. 

  • vjezd pro auto stojí 30 Euro
  • vjezd pro motorku stojí 20 Euro (ceny v roce 2022)

Kudy se jde z parkoviště na Tre Cime

Z parkoviště se vydejte ulicí Via Monte Piana okolo jezera k rozcestníku Auronzo di Cadore. Odtud pokračujte po cyklostezce 3CIME Ciclabile Tre Cime – Misurina. Cestou minete hezké malé jezero Lago di Antorno. 

Na rozcestí Misurina Casello přejděte na turistickou stezku (v Mapy.cz – červená stezka). Odtud začíná stezka více stoupat a z asfaltu přejdete na štěrkovou až kamenitou cestu.

Cestou možná narazíte na nějaké alpské krávy, několikrát se prochází jejich ohradou. Po červené stezce se pokračuje až k chatě Rifugio Auronzo u které se nachází parkoviště pro návštěvníky, kteří si na Tre Cime nechtějí vyšlápnout pěšky jako my.

Od chaty vede více méně rovná písčitá  stezka okolo kostelíku až k další chatě Rifugio Lavaredo. Cestou na vás čekají dechberoucí výhledy na krásné Dolomity. V chatě se můžete občerstvit a jsou zde placené turecké toalety (50 Centů).

Tre Cime

Tre Cime je skupina tří skalních štítů (symbol Dolomit). Nejvyšší je prostřední Cima Grande s výškou 2 999 metrů, následuje Cima Ovest vysoká 2 973 metrů a nejmenší je Cima Piccola s výškou 2 875 metrů. 

Víte, že: Pod vrcholy často končí jedna z etap slavného cyklistického závodu Giro d´Italia. 

Toto místo je velice vyhledávané mezi turisty, davům se nevyhnete zejména v první části hned za parkovištěm. 

Neradi se někde prodíráme mezi lidmi, ale naštěstí jsme Tre Cime navštívili hned ráno a tak to s turisty ještě nebylo tak hrozné.

Cesta zpět 

Pokračovat můžete pořád dál a celé Tre Cime obejít. Uvidíte tak vrcholky z nejčastěji fotografovaného místa. Jelikož se začali stahovat mračna (nakonec skutečně přišla velká bouřka), rozhodli jsme se raději vrátit zpět (šli jsme stejnou cestou jako nahoru).

Na závěr túry jsme se zastavili v restauraci Quinz (přímo u jezera Misurina) na výborné lasagne a pizzu. Restauraci vřele doporučujeme 🙂

  • celková délka túry: 16 km
  • převýšení: 764 metrů
  • časová náročnost: 4 – 6 hodin
  • doporučené vybavení: turistické hole pevná obuv a další věci, co si sbalit na hory

Vydejte se s námi na další túru

Túra na jezero Lago di Federa a okolo Cima Ambrizzola

Túry v horách jsme si natolik oblíbili, že jsme chtěli vyzkoušet, zda zvládneme za jeden den ujít převýšení více jak 1 500 výškových metrů. Kde jinde to zkusit než v italských Dolomitech. Bolelo to, ale stálo to zato! Túra s převýšením více jak 1 500 metrů Hned první den v...

Túra na jezero Lago di Federa a okolo Cima Ambrizzola Přečíst celé

Štíty Sassolung a Passo Sella - túra

Štíty Sassolungo s nejvyšším vrcholem Sassolungo (3 181 metrů) patří k nejkrásnějším místům v italských Dolomitech. My se rozhodli tyto horské velikány obejít po krásné turistické stezce. Začátek túry Výchozím bodem na túru okolo štítů Sassolungo pro nás bylo naše ubytování Villa Monte Pana nad městem Santa Cristina. Nejdříve se...

Štíty Sassolung a Passo Sella - túra Přečíst celé

Seiser Alm - túra

Vysokohorská pastvina Seiser Alm láká ročně stovky turistů. Nejoblíbenějším místem je jednoznačně vyhlídka na vrcholy Sassolungo – Belvedere dell´Alpe di Siusi. Jak se na vyhlídku dostat? Návod jak se dostat k vyhlídce Kudy vedla naše trasa Na vysokohorskou pastvinu Seiser Alm jsme se vydali přímo z našeho ubytování Villa Panna...

Seiser Alm - túra Přečíst celé

Túra na jezero Lago di Sorapiss

Jezero Lago di Sorapiss leží nedaleko známého střediska Cortina d´Ampezzo. Až k jezeru vede krásná turistická stezka, která je sice místy trochu náročnější, ale pohled na azurovou vodu v jezeře zato rozhodně stojí. Parkování Lago di Sorapiss Zaparkovali jsme na neplaceném parkovišti kousek pod hotelem B&B Hotel Passo Tre Croci Cortina...

Túra na jezero Lago di Sorapiss Přečíst celé

Měsíční krajina Sass Pordoi a vrchol Piz Boè (3 152 metrů)

V našem bucket listu byl již delší dobu cíl dojít do nadmořské výšky vyšší než 3 000 metrů. Splnili jsme si ho na hoře Piz Boè vysoké 3 152 metrů, která leží v italských Dolomitech. Parkování pod Piz Boè Zaparkovali jsme na parkovišti u stanice lanovky Funivia Selbahn. Za 4,5...

Měsíční krajina Sass Pordoi a vrchol Piz Boè (3 152 metrů) Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru