Hlavní obrázek

Seiser Alm – túra

Vysokohorská pastvina Seiser Alm láká ročně stovky turistů. Nejoblíbenějším místem je jednoznačně vyhlídka na vrcholy Sassolungo – Belvedere dell´Alpe di Siusi. Jak se na vyhlídku dostat?

  1. Od 9:00 do 17:00 hodin jezdí na Seiser Alm lanovky nebo autobusy. Pro auta je již silnice zavřená. Od lanovky ve vesničce Compatsch je to k hlavnímu vyhlídkovému místu – Belvedere dell´Alpe di Siusi asi hodina chůze.
  1. Před 9:00 ráno a po 17:00 odpoledne můžete na parkoviště v Compatsch vyjet autem a na vyhlídku dojít pěšky. Parkování na parkovišti v Compatsch stojí 20 Euro na den. Pozor, autem můžete odjet zase až po 17. hodině.
  1. Třetí možnost jsme zvolili my a to výšlap od našeho hotelu až k vyhlídkovému místu na Seiser Alm bez jakéhokoliv placení.

Kudy vedla naše trasa

Na vysokohorskou pastvinu Seiser Alm jsme se vydali přímo z našeho ubytování Villa Panna na kopci Monte Pana nad městem Santa Cristina Val Gardena. 

Většina turistů sem ale míří z parkoviště ve vesničce Compatsch.

Od hotelu po červené turistické stezce (značení v Mapy.cz) přes ohradu s kravami až na Saltrii. Ze Saltrie po stezce číslo 30 až do vesničky Compatsch. Z Compatsch zpět k turistickému rozcestníku Kastelruth a odtud po cyklostezce číslo 2. MTB Panoramatour k populárnímu spotu, kde všichni fotí známé vrcholky Sassolungo.

Následovala příjemná zastávka na oběd v chatě Schguaguler Schweige a následně cesta zpět do Santa Cristiny po stezce pojmenované Dolomites UNESCO Geotreil (4). 

  • celková délka túry: 23,7 km
  • převýšení: 830 metrů
  • časová náročnost: 6 – 8 hodin
  • doporučené vybavení: pevná obuv, turistické hole nejsou potřeba

Vysokohorská pastvina Seiser Alm

Vysokohorská pastvina Seiser Alm leží v nadmořské výšce 1 850 – 2 350 m. n. m. Jde o jedno z nejvíce prosluněných míst v Alpách (sluneční paprsky září až 310 dní v roce). Rozloha této pastviny je 7 x 8 km – největší náhorní pastvina v Evropě.

Lokalita je velice oblíbená v zimě, nachází se zde 60 km sjezdovek, snowpark King Laurin, 60 km běžeckých tras a sáňkařské dráhy.

V létě Seiser Alm láká hlavně nadšence do turistiky a není divu. Na výběr je z desítek turistických tras různé náročnosti.

Díky své nadmořské výšce je pastvina často využívaná pro výškový trénink sportovců a jejich letní přípravu.

Compatsch

V malém městečku Compatsch najdete vše co potřebujete – ubytování, restaurace, kavárnu, obchody se sportovním vybavením, obchod s potravinami a půjčovnu elektrokol.

Také proto je Compatsch takovým centrem celé vysokohorské pastviny.

Tipy na výlety v Dolomitech

Túra na Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime je často považováno za symbol italských Dolomit. I přesto, že je toto místo často navštěvované turisty, nechybělo ani na našem seznamu. Túra měřila 16 km a zabrala nám 4,5 hodiny. Parkování u Lago di Misurina Lago di Misurina Na Tre Cime autem Kudy se jde z parkoviště na...
Přečíst článek

Kronplatz v italských Dolomitech - v zimě i v létě

Na Kronplatzu jsme byli snad desetkrát. Dlouhé roky jsme jezdili jen sem – každý rok, s rodiči, bráchou a pár známými. Stejné ubytování, stejná jídla. A bylo to super. Pak jsme se sem vydali i s Maruškou. Mařenka není nejzkušenější lyžařka a zrovna na celé tři dny vyhrazené pro lyžování...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru