Hlavní obrázek

Bruneck – hrad, město a muzeum špeku

Bruneck je třetím největším městem v Jižním Tyrolsku. Město bylo založeno v roce 1256 a dnes zde žije více jak 15 000 obyvatel. Při cestách po Dolomitech na toto město určitě narazíte, udělejte si tady krátkou zastávku a zajděte třeba do muzea špeku nebo na hrad.

Parkování v Brunecku

Ve městě jsme zaparkovali na parkovišti pod hradem nedaleko centra. Jelikož jsme přijeli v neděli po 14. hodině, už jsme parkovné neplatili. 

O městě

Město Bruneck leží v nadmořské výšce 850 m. n. m. na řece Rienz v údolí Pustertal. Do města to není daleko z oblíbeného zimního a letního střediska Kronplatz. 

Zajímavost: ve městě se narodila slavná italská biatlonistka Dorothea Wiererová

Ve městě narazíte na restaurace, kavárny a velký počet obchodů nejen s oblečením. Bruneck je městem, kde poznáte skutečnou jihotyrolskou kulturu. V roce 2009 bylo dokonce město vyhlášeno nejlepším místem pro život v Itálii.

Okolo města je rozsáhlá síť turistických stezek, cyklostezek a stezek pro horská kola. 

Dobrá poloha města, krásná příroda v okolí, vynikající infrastruktura a široký výběr ubytování činí z Brunecku přitažlivou destinaci po celý rok.

Hrad Bruneck

Hrad byl vybudován pravděpodobně v polovině 13. století na pokyn biskupa z Brixenu. Obranné hradby byly postaveny ve 14. a 15. století.

Na hradě Bruneck (letní sídlo knížecích biskupů) sídlí muzeum Reinholda Messnera, které představuje horský lid z Asie, Afriky, Jižní Ameriky a Evropy.

Muzeum špeku – obchod Tito

Na muzeum špeku jsme narazili náhodou. Najdete jej v ulici Stadtgasse – via Centrale 55A. Otevřeno je každý den od 9 do 19 hodin (pozor na siestu od 12:30 do 14:30). 

Součástí muzea je obchod se špekem, sýrem, vínem a dalšími specialitami.

Samotné malé muzeum je umístěné ve sklepě obchodu. Seznámíte se zde s výrobou pravého italského špeku a budete moci přičichnout k různě vyzrálému špeku.

Co vidět v Itálii

Verona - město Romea a Julie

Verona je a už navždy bude spjatá s dílem Williama Shakespeara – Romeo a Julie. Město lásky s malebnými uličkami a romantickou atmosférou jsme si nenechali při našich cestách v Itálii ujít ani my. Co všechno jsme viděli? Parkování Verona Ve Veroně jsme zaparkovali na neplaceném parkovišti vedle brány Porta...

Verona - město Romea a Julie Přečíst celé

Muzeum Enzo Ferrari Modena

Patříte k milovníkům sportovních vozů Ferrari? Pak určitě musíte navštívit muzeum v Modeně nebo Maranellu. My se vydali do menšího muzea Enza Ferrariho v Modeně. Parkování u muzea Přímo u muzea se nachází neplacené parkoviště pro návštěvníky, kde můžete parkovat po celou otevírací dobu. Otevírací doba a vstupné Muzeum v...

Muzeum Enzo Ferrari Modena Přečíst celé

Na skok do Benátek - Itálie v březnu

Většina turistů jezdí do Benátek v létě, to jsou pak ulice doslova nabité lidmi s foťáky. Já a Petřík jsme tam byli v březnu 2018. Původní dovolená tedy měla být spíše na lyžích, ale ve známém italském lyžařském středisku Kronplatz byla pořád mlha a hustě sněžilo. Na pokoji dlouho nevydržíme,...

Na skok do Benátek - Itálie v březnu Přečíst celé

Seiser Alm - túra

Vysokohorská pastvina Seiser Alm láká ročně stovky turistů. Nejoblíbenějším místem je jednoznačně vyhlídka na vrcholy Sassolungo – Belvedere dell´Alpe di Siusi. Jak se na vyhlídku dostat? Návod jak se dostat k vyhlídce Kudy vedla naše trasa Na vysokohorskou pastvinu Seiser Alm jsme se vydali přímo z našeho ubytování Villa Panna...

Seiser Alm - túra Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru