Hlavní obrázek

Italské Benátky – v březnu na pizzu, zmrzlinu a omrknout kanály

Většina turistů jezdí do Benátek v létě, to jsou pak ulice doslova nabité lidmi s foťáky. Já a Petřík jsme tam byli v březnu 2018. Původní dovolená tedy měla být spíše na lyžích, ale ve známém italském lyžařském středisku Kronplatz byla pořád mlha a hustě sněžilo. Na pokoji dlouho nevydržíme, a tak nám nezbývalo nic jiného než vyrazit na výlet.

Benátky jsou od Kronplatzu vzdálené asi 3 hodiny jízdy. Cesta byla docela náročná, protože vedla přes různé průsmyky a všude bylo dost sněhu. Jelikož jsme vyrazili z hotelu asi v 7:30 ráno, kolem 11 už nás vítalo asi nejznámější italské město, to na vodě.

Moře Benátky

Parkování a první kroky po Benátkách

Naše auto jsme nechali stát na parkovišti Garage Comunale AVM S.p.A.. První kroky vedly nejdříve přes část Santa Croce. Chvíli jsme se motali úzkými uličkami, až na nás najednou vykouklo známé náměstí sv. Marka s ikonickou stavbou baziliky sv. Marka. Stavba je to skutečně impozantní a pokud budete mít více času na návštěvu než my, určitě jděte na prohlídku. Čas nás trochu tlačil, a tak jsme udělali jen pár fotek a běželi dál.

Náměstí sv. Marka

Pravá italská pizza a zmrzlina

Být v Benátkách a nedat si pravou italskou pizzu a zmrzlinu? To by byla jistě velká chyba. Na oběd tak určitě zajděte do jedné z několika benátských pizzerií. Nechte si ale trochu místa i na dezert – pravou italskou zmrzlinu – gelato. 

Canal Grande a ponte Rialto

Hlavním benátským kanálem je kanál Grande. Je dlouhý skoro 4 kilometry a místy široký až 70 metrů. Okolo něj můžete pozorovat několik zajímavých staveb postavených mezi 12. a 18. stoletím.

Mezi další známou stavbu v Benátkách patří most – ponte Rialto. Při naší návštěvě se ale bohužel opravoval, a tak jsme z něj moc neviděli.

Ikonické gondoly

Při návštěvě Benátek jsme také viděli několik gondol, které vozí turisty napříč celými Benátkami. Obdivovali jsme jak se jejich řidiči v husté síti kanálů dokáží vyznat. Cena za takovou projížďku se nám zdála ovšem poněkud přemrštěná. Uznejte sami – 1 500 Kč za pár minut na miniloďce, to je přece dost.

Návštěva z rychlíku

Na Benátky nám vyšly asi tři hodiny volného času. Hlavní památky, přádné jídlo a už jsme zase seděli v našem Seatu a spěchali na večeři do hotelu. I za tak krátkou dobu se dá vidět to nejznámější z celého města. Když budete mít na prohlídku alespoň den nebo dva, inspirujte se těmito tipy od Míši, která žije s Italem.

Tak arrivederci Venezia. 

Tipy kde se ubytovat

Appartamento Tipico Veneziano, Benátky

Apartmán Benátky, Itálie
Zjistit dostupnost a cenu

Primaluce, Benátky

Apartmán Benátky, Itálie
Zjistit dostupnost a cenu

Cozy Small Villa with Private Garden, Benátky

Apartmán Benátky, Itálie
Zjistit dostupnost a cenu

Santa Margherita, Benátky

Apartmán Benátky, Itálie
Zjistit dostupnost a cenu
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru