Hlavní obrázek

Co ochutnat v New Yorku

K cestování neodmyslitelně patří i poznávání světové kuchyně. Do New Yorku jsme se obzvlášť těšili. Co všechno jsme vyzkoušeli?

Hot dog – Gray’s Papaya

Hot dogy jsou v New Yorku a v celém USA vyhlášené. Vyzkoušeli jsme jich hned několik – u stánku v Central Parku, u stánku v centru, ve Washingtonu. Zdaleka nejlepší, ale byly ty od Gray’s Papaya v ulici 2090 Broadway, New York. Gray´s Papaya můžete znát ze seriálu HIMYM.

 • cena 2-4 USD

Corn dog

Vyzkoušeli jsme také populární corn dog – párek v kukuřičném těstíčku. Corn dog (ve stánku Two Hands SOHO) nebyl špatný, ale po druhé už jsme si jej nedali. 

Ochutnali jsme klasický, ale v nabídce bylo rovnou několik typů.

 • classic corn dog – 4 USD

Slaný preclík v Central Parku

Slaný preclík chutnal stejně jako u nás, za mě tedy nic speciálního. K Central Parku prý ale patří.

 • cena 4 USD

Egg cream

Čokoládový nápoj, který američané milují. Nejedná se o vaječný drink, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale nápoj z čokoládového sirupu, mléka a sycené vody. 

Egg cream mě vůbec nenadchl, kombinace mléka a sycené vody mi přišla dost zvláštní 🙂

 • 10 USD

Pastrami sendvič

V New Yorku jsou také populární sendviče všeho druhu, zejména Pastrami. Pastrami sendvič se skládá z chleba potřeného hořčicí a velkého množství hovězího Pastrami (speciálně upravené hovězí maso nakládané do octa nakrájené na plátky). K sendviči se podávají kyselé okurky. 

Pastrami sendvič jsme si dali ve vyhlášené lahůdkárně Katz´s Delicatessen v ulici 205 E Houston St, New York.

Sendvič nebyl špatný, ale na mě byl až příliš nacpaný masem, které je poměrně slané a tučné. Nakládané okurky mi nechutnaly vůbec.

 • 1 sendvič 25 USD

Cheesecake

Newyorský cheesecake jsem si dala v baru McGee’s Pub (zde se inspirovali tvůrci seriálu HIMYM). 

Dávat si cheesecake v baru je poměrně zvláštní, ale nikde jinde jsem na něj nenarazila. Byl velice dobrý, hodně tvarohový s tenkou vrstvou těsta.

 • 9 USD

Donuty

Dunkin‘ Donuts a Krispy Kreme – ráj pro všechny milovníky donutů. Na výběr je z několika příchutí (jahodový, vanilkový, čokoládový, s krémem, s marmeládou, kokosový apod.).

Víc nám chutnaly ty u Dunkin‘ Donuts, Krispy Kreme už nám přišly až moc sladké.

Nejhezčí prodejna donutů je určitě na Times Square – Krispy Kreme s malou továrničkou na donuty.

 • většina druhů 1,8 USD

Five Guys

Všemi vychvalovaný fast food nechyběl ani na našem seznamu. Vybrali jsme si hovězí burger s hranolkami. Hranolky byly výborné, burger nás tolik nenadchl, možná jsme jen zvolili špatný typ.

 • burger s hranolkami a pití pro dva – 44 USD

KFC a McDonald’s

Pro srovnání jsme zašli i do KFC a McDonald’s. V “Mekáči” chutnalo všechno stejně jako v ČR, jen měli širší nabídku a nejvýhodnější pití v celém New Yorku. Litrové pití tam stojí jen 1 USD, za vodu v obchodě zaplatíte mnohem více.

V KFC neměli na výběr nic z toho co známe, nakonec vyhrálo menu – sendvič s kuřecím masem, hranolky (lepší než u nás), salát coleslaw a Mac and Cheese.

 • menu pro dva s pitím – 20 – 30 USD

Subway

Subway překvapil, bagety byly pěkně naplněné a výborně vychucené. Na rychlý oběd ideální volba.

 • dvě bagety, dvě pití, cookies – 37 USD

Pizza

Pizzy jsme se trochu báli, ale ukázalo se, že zbytečně. Příjemně nás překvapilo tenké křupavé těsto. Pizzu jsme tak večeřeli hned několikrát 🙂

 • dílek pizzy – 3 – 4 USD

Chipotle

Po všech burgerech, pizzách a donutech přišla chuť i na něco zdravějšího. Zvolili jsme tak Chipotle a ochutnali směs s rýží, zeleninou, kuřecím masem, fazolemi a guacamole – bylo to výborné!

 • 2 porce – 30 USD

Taco Bell

Taco Bell známe už z Barcelony, ale v New Yorku nás to příliš nenadchlo, možná to bylo jen špatným výběrem.

 • 2 malá burrita – 8 USD

*ceny v roce 2022

Nebojte se jíst ani u stánku

V New Yorku často narazíte i na stánky s jídlem. Není třeba se jich bát. My vyzkoušeli třeba kukuřičnou placku se sýrem, nebo smažený banán s máslem.

V New Yorku musíte vidět

ESTA - jak si zařídit vízum do USA

Všichni cestovatelé do USA si musí před cestou zařídit vízum – ESTA. Vyplnění formuláře zabere jen pár minut a nejde o nic složitého. Pokud byste si i přes to nevěděli rady, sepsali jsme pro vás krátký návod. Co je to ESTA? Kolik ESTA stojí a jak dlouho je platná? Kde...

ESTA - jak si zařídit vízum do USA Přečíst celé

Kde jsme byli v New Yorku ubytovaní a na kolik to vyšlo?

Najít vyhovující ubytování v New Yorku za rozumnou cenu je docela oříšek. Naštěstí je tady ale Booking.com, kde rezervujeme většinu našich ubytování na cestách. Fairfield Inn by Marriott New York Manhattan ve Financial District Hotel Fairfield jsem rezervovala přes Booking.com asi 3 měsíce před odletem do New Yorku. Zvolila jsem...

Kde jsme byli v New Yorku ubytovaní a na kolik to vyšlo? Přečíst celé

Filmová místa, která jsme navštívili v New Yorku

V New Yorku se natáčelo a stále natáčí stovky seriálů a filmů. Byla by tak škoda se nepodívat na nějaká filmová místa. Central Park  Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, několik scén se odehrává přímo v Central Parku: Hotel Plaza Zde byl Kevin ubytován v luxusním apartmá. Ve scéně...

Filmová místa, která jsme navštívili v New Yorku Přečíst celé

Metro v New Yorku

Cestovali jste dosud jen metrem v Praze? Pak pro vás může být představa cestování newyorským metrem poměrně děsivá. Není se, ale čeho bát, vše, je velice dobře značené a po prvotním zorientování i logické. O newyorském metru Metro v New Yorku patří mezi nejstarší na světě. Celková délka metra je...

Metro v New Yorku Přečíst celé

Týdenní plán dovolené New York

Každou dovolenou předem pečlivě plánuji. Na každý den vymyslím program, zjistím jak se na daná místa dostat a včas koupím vstupenky online. Někdo radši cestuje spontánně, ale nám se plánování osvědčilo a vyhovuje nám to.  Rozhodla jsem se tak zveřejnit náš týdenní plán dovolené v New Yorku, který mi zabral...

Týdenní plán dovolené New York Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru