Co ochutnat v New Yorku

K cestování neodmyslitelně patří i poznávání světové kuchyně. Do New Yorku jsme se obzvlášť těšili. Co všechno jsme vyzkoušeli?

Hot dog – Gray’s Papaya

Hot dogy jsou v New Yorku a v celém USA vyhlášené. Vyzkoušeli jsme jich hned několik – u stánku v Central Parku, u stánku v centru, ve Washingtonu. Zdaleka nejlepší, ale byly ty od Gray’s Papaya v ulici 2090 Broadway, New York. Gray´s Papaya můžete znát ze seriálu HIMYM.

 • cena 2-4 USD

Corn dog

Vyzkoušeli jsme také populární corn dog – párek v kukuřičném těstíčku. Corn dog (ve stánku Two Hands SOHO) nebyl špatný, ale po druhé už jsme si jej nedali. 

Ochutnali jsme klasický, ale v nabídce bylo rovnou několik typů.

 • classic corn dog – 4 USD

Slaný preclík v Central Parku

Slaný preclík chutnal stejně jako u nás, za mě tedy nic speciálního. K Central Parku prý ale patří.

 • cena 4 USD

Egg cream

Čokoládový nápoj, který američané milují. Nejedná se o vaječný drink, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale nápoj z čokoládového sirupu, mléka a sycené vody. 

Egg cream mě vůbec nenadchl, kombinace mléka a sycené vody mi přišla dost zvláštní 🙂

 • 10 USD

Pastrami sendvič

V New Yorku jsou také populární sendviče všeho druhu, zejména Pastrami. Pastrami sendvič se skládá z chleba potřeného hořčicí a velkého množství hovězího Pastrami (speciálně upravené hovězí maso nakládané do octa nakrájené na plátky). K sendviči se podávají kyselé okurky. 

Pastrami sendvič jsme si dali ve vyhlášené lahůdkárně Katz´s Delicatessen v ulici 205 E Houston St, New York.

Sendvič nebyl špatný, ale na mě byl až příliš nacpaný masem, které je poměrně slané a tučné. Nakládané okurky mi nechutnaly vůbec.

 • 1 sendvič 25 USD

Cheesecake

Newyorský cheesecake jsem si dala v baru McGee’s Pub (zde se inspirovali tvůrci seriálu HIMYM). 

Dávat si cheesecake v baru je poměrně zvláštní, ale nikde jinde jsem na něj nenarazila. Byl velice dobrý, hodně tvarohový s tenkou vrstvou těsta.

 • 9 USD

Donuty

Dunkin‘ Donuts a Krispy Kreme – ráj pro všechny milovníky donutů. Na výběr je z několika příchutí (jahodový, vanilkový, čokoládový, s krémem, s marmeládou, kokosový apod.).

Víc nám chutnaly ty u Dunkin‘ Donuts, Krispy Kreme už nám přišly až moc sladké.

Nejhezčí prodejna donutů je určitě na Times Square – Krispy Kreme s malou továrničkou na donuty.

 • většina druhů 1,8 USD

Five Guys

Všemi vychvalovaný fast food nechyběl ani na našem seznamu. Vybrali jsme si hovězí burger s hranolkami. Hranolky byly výborné, burger nás tolik nenadchl, možná jsme jen zvolili špatný typ.

 • burger s hranolkami a pití pro dva – 44 USD

KFC a McDonald’s

Pro srovnání jsme zašli i do KFC a McDonald’s. V “Mekáči” chutnalo všechno stejně jako v ČR, jen měli širší nabídku a nejvýhodnější pití v celém New Yorku. Litrové pití tam stojí jen 1 USD, za vodu v obchodě zaplatíte mnohem více.

V KFC neměli na výběr nic z toho co známe, nakonec vyhrálo menu – sendvič s kuřecím masem, hranolky (lepší než u nás), salát coleslaw a Mac and Cheese.

 • menu pro dva s pitím – 20 – 30 USD

Subway

Subway překvapil, bagety byly pěkně naplněné a výborně vychucené. Na rychlý oběd ideální volba.

 • dvě bagety, dvě pití, cookies – 37 USD

Pizza

Pizzy jsme se trochu báli, ale ukázalo se, že zbytečně. Příjemně nás překvapilo tenké křupavé těsto. Pizzu jsme tak večeřeli hned několikrát 🙂

 • dílek pizzy – 3 – 4 USD

Chipotle

Po všech burgerech, pizzách a donutech přišla chuť i na něco zdravějšího. Zvolili jsme tak Chipotle a ochutnali směs s rýží, zeleninou, kuřecím masem, fazolemi a guacamole – bylo to výborné!

 • 2 porce – 30 USD

Taco Bell

Taco Bell známe už z Barcelony, ale v New Yorku nás to příliš nenadchlo, možná to bylo jen špatným výběrem.

 • 2 malá burrita – 8 USD

*ceny v roce 2022

Nebojte se jíst ani u stánku

V New Yorku často narazíte i na stánky s jídlem. Není třeba se jich bát. My vyzkoušeli třeba kukuřičnou placku se sýrem, nebo smažený banán s máslem.

V New Yorku musíte vidět

ESTA - jak si zařídit vízum do USA

Všichni cestovatelé do USA si musí před cestou zařídit vízum – ESTA. Vyplnění formuláře zabere jen pár minut a nejde o nic složitého. Pokud byste si i přes to nevěděli rady, sepsali jsme pro vás krátký návod. Co je to ESTA? Kolik ESTA stojí a jak dlouho je platná? Kde...
Přečíst článek

Filmová místa, která jsme navštívili v New Yorku

V New Yorku se natáčelo a stále natáčí stovky seriálů a filmů. Byla by tak škoda se nepodívat na nějaká filmová místa. Central Park  Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, několik scén se odehrává přímo v Central Parku: když Kevina honí mokří banditi – např. u Bethesda terrace nebo...
Přečíst článek

Metro v New Yorku

Cestovali jste dosud jen metrem v Praze? Pak pro vás může být představa cestování newyorským metrem poměrně děsivá. Není se, ale čeho bát, vše, je velice dobře značené a po prvotním zorientování i logické. O newyorském metru Jak si koupit lístek Typy jízdenek Jak se v metru zorientovat Je newyorské...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít na začátek