Hlavní obrázek

Muzeum Enzo Ferrari Modena

Patříte k milovníkům sportovních vozů Ferrari? Pak určitě musíte navštívit muzeum v Modeně nebo Maranellu. My se vydali do menšího muzea Enza Ferrariho v Modeně.

Parkování u muzea

Přímo u muzea se nachází neplacené parkoviště pro návštěvníky, kde můžete parkovat po celou otevírací dobu.

Otevírací doba a vstupné

Muzeum v Modeně je otevřené:

  • říjen až březen – každý den od 10:00 do 18:00
  • duben až září – každý den od 9:30 do 19:00

Vstup do muzea pro dospělého stojí 17 Euro, pro studenty a seniory 15 Eur a pro děti do 19 let v doprovodu rodičů 7 Euro (ceny v roce 2022).

Ve městě Maranello se nachází druhé muzeum Ferrari (stejná otevírací doba i vstupné). Pokud byste chtěli navštívit obě dvě muzea, můžete si zakoupit vstupenku dohromady za 24 Euro pro dospělého a 10 Euro za děti do 19 let v doprovodu rodičů.

O muzeu

Muzeum bylo v Modeně otevřeno v roce 2012. Na návrhu pracoval známý architekt českého původu Jan Kaplický (jeho poslední práce před smrtí).

Muzeum bylo postaveno vedle zrekonstruovaného rodného domu Enza Ferrariho, který se narodil v roce 1898. 

Celý komplex se rozkládá na ploše 6 000 m2

Muzeum zaujme na první pohled výraznou žlutou barvou. Hlavní vstup najdeme v prosklené stěně. Střecha je vytvořena z hliníku s deseti oblými výstupy, které mají evokovat průduchy chlazení motoru sportovních vozidel.

  • výstavba muzea stála 450 miliónů korun

Na co se můžete těšit

V hale od architekta Kaplického uvidíte 13 sportovních vozů. Nejdražším kouskem je Ferrari 250 GTO, které se vydražilo za 80 milionů dolarů.

V průběhu prohlídky shlédnete krátký film, který vás seznámí s životem Enza Ferrariho a historií jeho značky.

Součástí prohlídky jsou i ukázky motorů vozidel nebo nákresů pro výrobu. Než přejdete do druhé části muzea, můžete si zakoupit suvenýry nebo se občerstvit v místní restauraci.

V rodném domě Enza Ferrariho na vás čekají další vozy, včetně formule Ferrari F2003-GA ,pracovna pana Ferrariho, nebo zobrazení vývoje loga značky Ferrari.

Jaké vozy uvidím?

  • Ferrari 250 GT Competizione
  • Ferrari 250 GT Cabriolet
  • Ferrari 250 GT SWB Competizione
  • Ferrari 166 Inter
  • Ferrari 275 P
  • Ferrari 275 GTB/4
  • Ferrari 250 GTO

Cestujte s námi po Itálii

Verona - město Romea a Julie

Verona je a už navždy bude spjatá s dílem Williama Shakespeara – Romeo a Julie. Město lásky s malebnými uličkami a romantickou atmosférou jsme si nenechali při našich cestách v Itálii ujít ani my. Co všechno jsme viděli? Parkování Verona Ve Veroně jsme zaparkovali na neplaceném parkovišti vedle brány Porta...

Verona - město Romea a Julie Přečíst celé

Bruneck - hrad, město a muzeum špeku

Bruneck je třetím největším městem v Jižním Tyrolsku. Město bylo založeno v roce 1256 a dnes zde žije více jak 15 000 obyvatel. Při cestách po Dolomitech na toto město určitě narazíte, udělejte si tady krátkou zastávku a zajděte třeba do muzea špeku nebo na hrad. Parkování v Brunecku Ve...

Bruneck - hrad, město a muzeum špeku Přečíst celé

Na skok do Benátek - Itálie v březnu

Většina turistů jezdí do Benátek v létě, to jsou pak ulice doslova nabité lidmi s foťáky. Já a Petřík jsme tam byli v březnu 2018. Původní dovolená tedy měla být spíše na lyžích, ale ve známém italském lyžařském středisku Kronplatz byla pořád mlha a hustě sněžilo. Na pokoji dlouho nevydržíme,...

Na skok do Benátek - Itálie v březnu Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru