Hlavní obrázek

Verona – město Romea a Julie

Verona je a už navždy bude spjatá s dílem Williama Shakespeara – Romeo a Julie. Město lásky s malebnými uličkami a romantickou atmosférou jsme si nenechali při našich cestách v Itálii ujít ani my. Co všechno jsme viděli?

Parkování Verona

Ve Veroně jsme zaparkovali na neplaceném parkovišti vedle brány Porta Palio. Do centra města jsme to měli jen 1,5 kilometru.

Dům Julie – Casa di Giulietta

Všichni turisté (a my také) ve Veroně míří k domu Julie v ulici Via Cappello 23. Brána na nádvoří se otevírá v 9 ráno a již před 9 zde stála poměrně dlouhá fronta. Nicméně dovnitř jsme se nacpali a slavný balkon a sochu Julie si vyfotili.

  • zájemci mohou zajít i do místního muzea a na slavný balkon se podívat (cena za vstupenku je 6 Euro)

Dům Romea

U domu Romea už jsme na davy turistů nenarazili. Dům Romea (který je v soukromém vlastnictví) stojí v ulici Via Arche Scaligere 2. Dům poznáte snadno, na fasádě je umístěna cedulka, která cituje slavné Shakespearovo drama.

Hrobky rodu Scaligerů

Po cestě k domu Romea jsme narazili na hrobky rodu Scaligerů vedle kostela Santa Maria Antica. 

Jedná se o gotické náhrobky středověkých vládců Verony. 

Amfiteátr

V centru města na náměstí Piazza Bra stojí 3. největší římský amfiteátr na světě. I přes své stáří (amfiteátr byl postaven v 1. století našeho letopočtu) je velice zachovalý.

Dříve se zde konaly gladiátorské zápasy, dnes sem můžete zajít třeba na operní festival.

Náměstí Piazza Bra

Na náměstí Piazza Bra najdete kromě amfiteátru městský palác Gran Guardia, radnici Palazzo Barbieri, fontánu Fontana delle Alpi, bránu Portoni della Bra, bronzovou sochu Victora Emanuela II., malý park a spoustu restaurací a barů.

Věž Torre dei Lamberti

84 metrů vysokou věž Torre dei Lamberti si prohlédnete třeba z náměstí Piazza delle Erbe, kde stojí socha Madony (socha sem byla převezena v roce 380).

Shora budete mít krásný výhled na celé město (dospělý 8 Euro, děti a senioři 5 Euro).

  • na vrchol vede 368 schodů

Kamenný most Ponte Pietra

Nejčastěji fotografovanou památkou ve městě je zajisté kamenný most Ponte Pietra postavený z červených cihel, který stojí nad řekou Adige.

Castelvecchio

Hned vedle mostu Ponte Pietra narazíte na středověký hrad Castelvecchio, postavený také z červených cihel v roce 1353 rodem Scalingerů. 

Uvnitř stavby se dnes nachází muzeum.

Římský oblouk Arco dei Gavi

Po cestě k Castelvecchio narazíte na římský oblouk Arco dei Gavi pocházející z prvního století vlády císaře Tiberia.

Info: V roce 1932 byl zrekonstruován a přesunut ke středověkému hradu.

Restaurace, bary a obchody

Ve Veroně je mnoho restaurací, barů, pekáren či zmrzlináren. Hlady tady určitě trpět nebudete 🙂

V centru jsou také obchody s módou a suvenýry, které se orientují zejména na tématiku Romea a Julie.

Ubytování ve Veroně

ARIA DI CASA, Verona

Apartmán Verona
Zjistit dostupnost a cenu

Dimora Santa Lucia, Verona

Apartmán Verona
Zjistit dostupnost a cenu

Arcade House, Verona

Apartmán Verona
Zjistit dostupnost a cenu

Margot Fiera Verona

Apartmán Verona
Zjistit dostupnost a cenu

Tipy na výlet v Itálii

Na skok do Benátek - Itálie v březnu

Většina turistů jezdí do Benátek v létě, to jsou pak ulice doslova nabité lidmi s foťáky. Já a Petřík jsme tam byli v březnu 2018. Původní dovolená tedy měla být spíše na lyžích, ale ve známém italském lyžařském středisku Kronplatz byla pořád mlha a hustě sněžilo. Na pokoji dlouho nevydržíme,...

Na skok do Benátek - Itálie v březnu Přečíst celé

Muzeum Enzo Ferrari Modena

Patříte k milovníkům sportovních vozů Ferrari? Pak určitě musíte navštívit muzeum v Modeně nebo Maranellu. My se vydali do menšího muzea Enza Ferrariho v Modeně. Parkování u muzea Přímo u muzea se nachází neplacené parkoviště pro návštěvníky, kde můžete parkovat po celou otevírací dobu. Otevírací doba a vstupné Muzeum v...

Muzeum Enzo Ferrari Modena Přečíst celé

Bruneck - hrad, město a muzeum špeku

Bruneck je třetím největším městem v Jižním Tyrolsku. Město bylo založeno v roce 1256 a dnes zde žije více jak 15 000 obyvatel. Při cestách po Dolomitech na toto město určitě narazíte, udělejte si tady krátkou zastávku a zajděte třeba do muzea špeku nebo na hrad. Parkování v Brunecku Ve...

Bruneck - hrad, město a muzeum špeku Přečíst celé

Rittenské přírodní pyramidy

Krátký výlet, který zvládnete bez problému i s malými dětmi a kočárkem, to jsou Rittenské přírodní pyramidy nedaleko Bolzana. Budete-li mít cestu kolem, zastavte se tady. O pyramidách Pyramidy najdeme mezi vesnicemi Lengmoos a Mittelberg v provincii Bolzano v Itálii (z Bolzana je to sem jen 19 km).  Pyramidy jsou...

Rittenské přírodní pyramidy Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru