Hlavní obrázek

Popradské pleso a Hincovo údolí

Štrbské pleso je výchozím místem hned pro několik krásných túr. My jsme absolvovali hned dvě, jednu na vodopád Skok a druhou na Popradské pleso.Na Štrbském plese je nejlepší parkování na centrálním parkovišti vedle apartmánů Oliver. Celodenní parkování vás tu vyjde na 5,50 Eur a jsou zde také toalety, kde zaplatíte 0,30 Eur.

Cesta na Popradské pleso

Túra ze Štrbského na Popradské pleso vede po červené turistické stezce. Cesta je dlouhá přibližně 5 kilometrů a zabere vám asi hodinu, možná hodinu a půl. Chvíli jdete do kopce, chvíli po rovince – na rozehřátí ideální. 🙂 Vzhledem k terénu – les, kameny – zde přijdou vhod trekingové hole.

Popradské pleso je ledovcovým jezerem a leží v Mengusovské dolině. Usadilo se v nadmořské výšce 1 494 m. n. m. a jeho rozloha je slušných 6,8 ha. V některých místech dosahuje hloubky až 17,6 metru.

Příprava na výšlap

Po pěti kilometrech vám určitě přijde vhod krátký odpočinek na lavičce u Popradského plesa. Občerstvit se můžete ve zdejším hotelu Popradské pleso nebo v rychlém občerstvení přímo u jezera.

Pokud si odpočinout nepotřebujete, stejně se posaďte. Věřte, že za tuhle radu budete ještě rádi. 🙂

Na Hincovo pleso

Naše cesta po krátké pauze pokračovala směrem na Hincovo pleso. Zvolili jsme modrou turistickou stezku, která začíná na rozcestí nad Popradským plesem. Čeká vás dalších 3,5 kilometru do kopce. Cesta zde je ale poněkud náročnější než ze Štrbského plesa na Popradské. Připravit se musíte na velké kameny, překračování Hincova potoka a neustále strmější a strmější stoupání.

Hincovo Pleso - mapy.cz
Hincovo Pleso – mapy.cz

Našim cílem bylo dojít na Hincovo pleso, ale kvůli špatnému počasí jsme to museli vzdát. Pleso nebylo daleko, ale cesta byla stále náročnější, začalo kapat a popravdě musím říct, že jsem z chůze po kluzkých kamenech dostala strach.

Hincovo pleso je největším a nejhlubším karovým jezerem na Slovensku. Rozlohou zaujímá 20 ha a maximální hloubka je 53,7 m. Ani v létě se zde nevykoupete, teplota dosahuje maximálně 7 stupňů. Tentokrát nám jeho návštěva nevyšla, ale rozhodně jsme s Petříkem v Tatrách nebyli naposledy.

Hurá zpět

Vrátili jsme se stejnou turistickou stezkou zpět na Popradské pleso a skočili prozkoumat tajemství parených buchet s lesním ovocem do rychlého občerstvení. Za dvě porce s jednou Kofolou jsme platili 14 Eur.

  • 20 kilometrů
  • 31 000 kroků
  • 6 hodin na cestě

Na Slovensku jsme dále navštívili

Spišský hrad na Slovensku - největší hrad ve střední Evropě

Přírodu máme s Petříkem jednoznačně nejraději, ale když nám počasí zrovna nepřeje, nepohrdneme ani nějakým tím hradem nebo zámkem. Na Slovensku jsme proto navštívili asi ten nejznámější hrad – Spišský. Spišský hrad najdete v obci Spišské Podhradie. Nemusíte se bát, že byste ho přehlédli – vidět je už na míle...

Spišský hrad na Slovensku - největší hrad ve střední Evropě Přečíst celé

Túra z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom a zpět

Rádi chodíte do kopce a z kopce? Pak je tato trasa něco pro vás. Třetí den v Tatrách jsme se rozhodli zdolat Sliezsky dom, kde asi před padesáti lety byli ubytovaní i Petříkovy prarodiče. Naše 300koňové autíčko jsme tentokrát nechali na parkovišti u vlakového nádraží v Tatranské Poliance. Náklady na...

Túra z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom a zpět Přečíst celé

Trasa - Skalnaté pleso - Hrebienok

Hrebienok je výchozím bodem pro několik krásných turistických tras. My jsme zvolili trasu Hrebienok – Obrovský vodopád – Skalnaté pleso – Hrebienok – Starý Smokovec. Túra na Skalnaté pleso začala v 7 hodin na parkovišti ve Starém Smokovci. Zaparkovali jsme na parkovišti pod nádražím, celý den nás vyšel na 5,50...

Trasa - Skalnaté pleso - Hrebienok Přečíst celé

Výlet na vodopád Skok a Štrbské pleso

380 výškových metrů je pro první den dovolené relativně dostupná zahřívačka, kdy máte čas otestovat od své fyzičky po obuv. A když budete mít štěstí, jako my, tak vyzkoušíte i pláštěnku. První celý den na Slovensku Jedním z výletů, které jsme na Slovensku absolvovali, byl výšlap na vodopád Skok a...

Výlet na vodopád Skok a Štrbské pleso Přečíst celé

Bratislava - největší a hlavní město Slovenska

Slovenské hlavní město jsme navštívili po cestě z roadtripu jihovýchodní Evropou. Staré město jsme si bez problému prohlédli za jedno odpoledne.  Jaká místa nás v Bratislavě nejvíce zaujala? Albertova lávka Albertovou lávkou se pohodlně dostanete ze Starého města a hradeb přes hlavní třídu Staroměstská k Bratislavskému hradu. Z lávky je...

Bratislava - největší a hlavní město Slovenska Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru