Článek přečtete za 2 min.

Pekelné doly na Českolipsku (Lindava) – ráj motorkářů

Pekelné doly jsou motorkářským klubem v unikátním prostředí pískovcového podzemí v Lužických horách. Nedaleko se nachází třeba Máchovo jezero nebo Sloup v Čechách. Abyste se podívali dovnitř, nemusíte být členem klubu. Za poplatek se do malého “pekla” může podívat každý.

Pekelné doly u Lindavy

Pekelné doly leží v okrese Česká Lípa nedaleko vesnic Svitava, Lindava a Cvikov. Parkovat je možné buď to kousek od vstupu do areálu nebo asi 200 metrů zpět při silnici směr Svitava.

Do areálu se platí vstupné 50 Kč za osobu.

Historie Pekelných dolů

Pekelné doly bývají někdy nazývány Lindavské kostely. Jsou to rozsáhlé podzemní prostory a chodby v údolí říčky Svitávky. Pískovcové umělé vytvořené podzemí vzniklo v 18. století za vlády hraběte Kinského. 

Místo, kde se natáčelo několik pohádek

Mezi filmaři jsou pekelné doly velmi oblíbené. Nejslavnější pohádka, která se zde natáčela je jednoznačně S čerty nejsou žerty. 

Další pohádky:

  • Nejkrásnější hádanka
  • Čertí brko

Jeskyně Pekelné doly – ráj pro motorkáře

Uvnitř Pekelných dolů se každý rok pro motorkáře pořádají různé akce. Na svých strojích můžete vjet až dovnitř a užít si tak nezapomenutelnou atmosféru tohoto doupěte. 

Když motorku zaparkujete zajděte si na teplé nebo studené jídlo do Klubové kuchyně. Stálou nabídkou je smažený sýr, řízek, hermelín nebo klobása, tedy jídla pro pořádné chlapy 🙂 Kromě jídla zde samozřejmě prodávají i nápoje (Kofolu, nealkoholické nebo alkoholické pivo Rohozec).

Pekelné doly jsou v sezóně (duben až říjen) otevřené každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Mimo sezónu je zde zavřeno, při nepříznivém počasí je lepší se raději dopředu informovat. 

Celková plocha jeskyní je 3 500 m2. Teplota uvnitř se pohybuje okolo 12°C.

Cesta do podzemní říše Purgatory

Od roku 2018 je otevřena cesta do podzemní říše nazvaná Purgatory. Na chvíli tak prožijete pár chvil v opravdovém pekle s čertími průvodci. Prohlídku se koná od 5 dospělých osob.

Co vidět v okolí?

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top