Hlavní obrázek

Pekelné doly na Českolipsku (Lindava) – ráj motorkářů

Pekelné doly jsou motorkářským klubem v unikátním prostředí pískovcového podzemí v Lužických horách. Nedaleko se nachází třeba Máchovo jezero nebo Sloup v Čechách. Abyste se podívali dovnitř, nemusíte být členem klubu. Za poplatek se do malého “pekla” může podívat každý.

Pekelné doly u Lindavy

Pekelné doly leží v okrese Česká Lípa nedaleko vesnic Svitava, Lindava a Cvikov. Parkovat je možné buď to kousek od vstupu do areálu nebo asi 200 metrů zpět při silnici směr Svitava.

Do areálu se platí vstupné 50 Kč za osobu.

Historie Pekelných dolů

Pekelné doly bývají někdy nazývány Lindavské kostely. Jsou to rozsáhlé podzemní prostory a chodby v údolí říčky Svitávky. Pískovcové umělé vytvořené podzemí vzniklo v 18. století za vlády hraběte Kinského. 

Místo, kde se natáčelo několik pohádek

Mezi filmaři jsou pekelné doly velmi oblíbené. Nejslavnější pohádka, která se zde natáčela je jednoznačně S čerty nejsou žerty. 

Další pohádky:

  • Nejkrásnější hádanka
  • Čertí brko

Jeskyně Pekelné doly – ráj pro motorkáře

Uvnitř Pekelných dolů se každý rok pro motorkáře pořádají různé akce. Na svých strojích můžete vjet až dovnitř a užít si tak nezapomenutelnou atmosféru tohoto doupěte. 

Když motorku zaparkujete zajděte si na teplé nebo studené jídlo do Klubové kuchyně. Stálou nabídkou je smažený sýr, řízek, hermelín nebo klobása, tedy jídla pro pořádné chlapy 🙂 Kromě jídla zde samozřejmě prodávají i nápoje (Kofolu, nealkoholické nebo alkoholické pivo Rohozec).

Pekelné doly jsou v sezóně (duben až říjen) otevřené každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Mimo sezónu je zde zavřeno, při nepříznivém počasí je lepší se raději dopředu informovat. 

Celková plocha jeskyní je 3 500 m2. Teplota uvnitř se pohybuje okolo 12°C.

Cesta do podzemní říše Purgatory

Od roku 2018 je otevřena cesta do podzemní říše nazvaná Purgatory. Na chvíli tak prožijete pár chvil v opravdovém pekle s čertími průvodci. Prohlídku se koná od 5 dospělých osob.

Co vidět v okolí?

Sloup v Čechách (okruh skalami a skalní hrad)

Sloup v Čechách se nachází v okrese Česká Lípa. Díky hradu, nové rozhledně a pěknému turistickému okruhu Sloupskými skalami patří mezi velmi oblíbené místo mezi turisty.  A tak jsme sem vyrazili i my! Parkování u Sloupu Okruh Sloupskými skalami Z parkoviště U Sedmi trpaslíků se vydejte směrem do kopce po...

Sloup v Čechách (okruh skalami a skalní hrad) Přečíst celé

Panská skála - filmové místo z pohádky Pyšná princezna

Máte rádi klasickou českou pohádku Pyšná princezna? Že ano? Pak byste neměli vynechat návštěvu Panské skály u Kamenického Šenova, kde se právě tato pohádka v roce 1952 natáčela. Kudy na Panskou skálu Autem Panská skála leží u obce Kamenický Šenov v Libereckém kraji asi 16 kilometrů od České Lípy. Přímo...

Panská skála - filmové místo z pohádky Pyšná princezna Přečíst celé

Kemp Česká brána: informace a hodnocení

Víkendový výlet do Libereckého a Ústeckého kraje znamenal jediné, bude potřeba najít pěkný kemp na přespání. Pro spaní nepotřebujeme žádný hotel Hilton, ale na druhou stranu, když jsou v kempu umývárny a restaurace je to o poznání příjemnější. Proto mě při hledání noclehu zaujal právě kemp Česká brána. Kde najdu...

Kemp Česká brána: informace a hodnocení Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru