Hlavní obrázek

Kemp Česká brána: informace a hodnocení

Víkendový výlet do Libereckého a Ústeckého kraje znamenal jediné, bude potřeba najít pěkný kemp na přespání. Pro spaní nepotřebujeme žádný hotel Hilton, ale na druhou stranu, když jsou v kempu umývárny a restaurace je to o poznání příjemnější. Proto mě při hledání noclehu zaujal právě kemp Česká brána.

Kde najdu kemp Česká brána

Kemp Česká brána leží nedaleko Huntířova v obci Stará Oleška v Ústeckém kraji. Přímo u kempu je pěkný Olešský rybník, kde se můžete vykoupat.

Je nutná rezervace?

V kempu je několik chatek (pro dvě osoby i celou rodinu), ty je lepší dopředu rezervovat. My ale spali ve stanu a tak jsme předem nic nedomlouvali. Do kempu jsme přijeli v sobotu v pět hodin odpoledne a místa pro stany bylo ještě hodně.

Příjezd a ubytování

Příjezd do kempu je možný až do 21 hodin. Na recepci předložíte občanku a můžete se ubytovat. Ceny jsou zde více než rozumné. Za stan, dvě osoby a auto jsme na jednu noc platili 270 Kč.

V kempu je možné také zaparkovat s obytným vozem nebo karavanem. Pokud se vám nechce spát v chatce nebo stavět stan, můžete si karavan půjčit a pak ho za 90 Kč zaparkovat v kempu. Užijte si romantiku podle svého.

Stanujeme

Vloni jsme si koupili stan v Decathlonu a nemůžeme si jej vynachválit, postavený jsme jej měli asi za 10 minut.

V kempu je pro stany vyhrazená plocha více jak 1 500 m2. Stanovat se dá jak v přední části za recepcí tak u rybníka.

Info: Svoje auto můžete nechat zaparkované přímo u stanu.

Umývárny, toalety a pitná voda

V areálu kempu jsou umývárny (v každé jsou 3 sprchy pro muže a 3 pro ženy), kde teče teplá voda. Do automatu stačí vhodit 10 Kč a zvolit číslo sprchy. Voda pak teče přibližně 10 minut což pro osprchování bohatě stačí. Hned vedle umýváren najdete toalety a kohoutek s pitnou vodou.

Restaurace Hawai

Přímo v kempu Česká brána je malá restaurace Hawai, která je otevřena každý den od 11 do 22 hodin. Dali jsme si zde večeři a mile nás překvapily ceny i chuť jídla, hovězí líčka s bramborem mě stála 105 Kč. Kuchyně je otevřena ovšem do cca 20:00, tak na nic nečekejte.

Ráno je zde možné zakoupit pečivo a sladké koláčky.

Další dvě restaurace jsou pak v obci Stará Oleška vzdálené asi 500 metrů od kempu. V jedné z nich je malý obchod se základními potravinami (my si zde v neděli ráno koupili koláčky na snídani). Otevřeno mají od sedmé hodiny ranní.

Hodnocení

Než jsem vybrala kemp pro přespání četla jsem si pár recenzí a musím říct, že nelhali. Kemp Česká brána byl pěkně uklizen, nachází se v krásném prostředí, v areálu je vše co potřebujete a ceny zde nejsou přehnané.

Celkově tedy hodnotím 9 body z 10, protože jak se říká, vždycky je prostor pro zlepšení 🙂

Kam na výlet v blízkosti kempu

Tiské stěny - ráj pro turisty i horolezce

Při projíždění obcí Tisá v Ústeckém kraji, vás na první pohled zaujme mohutný skalní masiv, který tvoří dlouhou stěnu tyčící se nad městečkem. Uvnitř areálu Tiských stěn se nachází další stovka zajímavých skalních útvarů, které byste měli prozkoumat. Kde zaparkovat Naši Cupru jsme nechali stát na neplaceném parkovišti pod turistickou...

Tiské stěny - ráj pro turisty i horolezce Přečíst celé

Výlet na horu Děčínský Sněžník

Při krátké jarní dovolené v Českém Švýcarsku byl na našem seznamu Děčínský Sněžník. Místo doslova zrozené k fotografování. Krásný výhled na českou krajinu si nesmíte nechat ujít ani vy. Jak se tam dostanu? Autem Děčínský Sněžník leží 7 kilometrů od města Děčín. Parkovat je nejlepší na parkovišti Sněžník vedle hotelu...

Výlet na horu Děčínský Sněžník Přečíst celé

Panská skála - filmové místo z pohádky Pyšná princezna

Máte rádi klasickou českou pohádku Pyšná princezna? Že ano? Pak byste neměli vynechat návštěvu Panské skály u Kamenického Šenova, kde se právě tato pohádka v roce 1952 natáčela. Kudy na Panskou skálu Autem Panská skála leží u obce Kamenický Šenov v Libereckém kraji asi 16 kilometrů od České Lípy. Přímo...

Panská skála - filmové místo z pohádky Pyšná princezna Přečíst celé

Sloup v Čechách (okruh skalami a skalní hrad)

Sloup v Čechách se nachází v okrese Česká Lípa. Díky hradu, nové rozhledně a pěknému turistickému okruhu Sloupskými skalami patří mezi velmi oblíbené místo mezi turisty.  A tak jsme sem vyrazili i my! Parkování u Sloupu Okruh Sloupskými skalami Z parkoviště U Sedmi trpaslíků se vydejte směrem do kopce po...

Sloup v Čechách (okruh skalami a skalní hrad) Přečíst celé

Pekelné doly na Českolipsku (Lindava) - ráj motorkářů

Pekelné doly jsou motorkářským klubem v unikátním prostředí pískovcového podzemí v Lužických horách. Nedaleko se nachází třeba Máchovo jezero nebo Sloup v Čechách. Abyste se podívali dovnitř, nemusíte být členem klubu. Za poplatek se do malého “pekla” může podívat každý. Pekelné doly u Lindavy Pekelné doly leží v okrese Česká...

Pekelné doly na Českolipsku (Lindava) - ráj motorkářů Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru