Článek přečtete za 3 min.

Kemp Česká brána: informace a hodnocení

Víkendový výlet do Libereckého a Ústeckého kraje znamenal jediné, bude potřeba najít pěkný kemp na přespání. Pro spaní nepotřebujeme žádný hotel Hilton, ale na druhou stranu, když jsou v kempu umývárny a restaurace je to o poznání příjemnější. Proto mě při hledání noclehu zaujal právě kemp Česká brána.

Kde najdu kemp Česká brána

Kemp Česká brána leží nedaleko Huntířova v obci Stará Oleška v Ústeckém kraji. Přímo u kempu je pěkný Olešský rybník, kde se můžete vykoupat.

Je nutná rezervace?

V kempu je několik chatek (pro dvě osoby i celou rodinu), ty je lepší dopředu rezervovat. My ale spali ve stanu a tak jsme předem nic nedomlouvali. Do kempu jsme přijeli v sobotu v pět hodin odpoledne a místa pro stany bylo ještě hodně.

Příjezd a ubytování

Příjezd do kempu je možný až do 21 hodin. Na recepci předložíte občanku a můžete se ubytovat. Ceny jsou zde více než rozumné. Za stan, dvě osoby a auto jsme na jednu noc platili 270 Kč.

V kempu je možné také zaparkovat s obytným vozem nebo karavanem. Pokud se vám nechce spát v chatce nebo stavět stan, můžete si karavan půjčit a pak ho za 90 Kč zaparkovat v kempu. Užijte si romantiku podle svého.

Stanujeme

Vloni jsme si koupili stan v Decathlonu a nemůžeme si jej vynachválit, postavený jsme jej měli asi za 10 minut.

V kempu je pro stany vyhrazená plocha více jak 1 500 m2. Stanovat se dá jak v přední části za recepcí tak u rybníka.

Info: Svoje auto můžete nechat zaparkované přímo u stanu.

Umývárny, toalety a pitná voda

V areálu kempu jsou umývárny (v každé jsou 3 sprchy pro muže a 3 pro ženy), kde teče teplá voda. Do automatu stačí vhodit 10 Kč a zvolit číslo sprchy. Voda pak teče přibližně 10 minut což pro osprchování bohatě stačí. Hned vedle umýváren najdete toalety a kohoutek s pitnou vodou.

Restaurace Hawai

Přímo v kempu Česká brána je malá restaurace Hawai, která je otevřena každý den od 11 do 22 hodin. Dali jsme si zde večeři a mile nás překvapily ceny i chuť jídla, hovězí líčka s bramborem mě stála 105 Kč. Kuchyně je otevřena ovšem do cca 20:00, tak na nic nečekejte.

Ráno je zde možné zakoupit pečivo a sladké koláčky.

Další dvě restaurace jsou pak v obci Stará Oleška vzdálené asi 500 metrů od kempu. V jedné z nich je malý obchod se základními potravinami (my si zde v neděli ráno koupili koláčky na snídani). Otevřeno mají od sedmé hodiny ranní.

Hodnocení

Než jsem vybrala kemp pro přespání četla jsem si pár recenzí a musím říct, že nelhali. Kemp Česká brána byl pěkně uklizen, nachází se v krásném prostředí, v areálu je vše co potřebujete a ceny zde nejsou přehnané.

Celkově tedy hodnotím 9 body z 10, protože jak se říká, vždycky je prostor pro zlepšení 🙂

Kam na výlet v blízkosti kempu

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top