Článek přečtete za 2 min.

Stezka Valaška Pustevny

Jedinečný výhled na beskydskou krajinu vám poskytne stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů na Pustevnách. Nadzemní panoramatická stezka je otevřena po celý rok a těší se na vaši návštěvu.

Parkování a jak se dostat na Valašku?

Stezka Valaška se nachází jen 400 metrů od stanice lanovky Pustevny. Autem sem tedy nedojedete, zaparkovat můžete u dolní stanice lanovky Ráztoka, nebo sem dojít pěšky jako my a výlet spojit také s návštěvou Pusteven, sochy Radegasta a vrcholu Radhošť.

  • lanovka jezdí denně od 8 do 18 hodin každých 30 minut
  • zpáteční jízdné pro dospělého stojí 240 Kč

Otevírací doba a vstupné na Valašku

Stezka Valaška je otevřena celoročně. O hlavních prázdninách mezi 9 a 19 hodinou a v červnu a září mezi 9 až 18 hodinou.

  • dospělý – 230 Kč
  • děti, důchodci a ZTP – 180 Kč
  • rodinné vstupné – 600 Kč

Pokud si vstupenku zakoupíte online, dostanete slevu 10 Kč. Na stezku s vámi může i čtyřnohý mazlíček (vodítko, náhubek nebo v tašce). Stezka je plně bezbariérová.

Zajímavé údaje o stezce

Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů (v lese vede celých 390 metrů). Součástí stavby je vyhlídková plošina (rozhledna) vysoká 22 metrů. Nejvyšší patro věže se nachází ve výšce 1 099 metrů nad mořem a za dobrého počasí tak můžete vidět až na Jeseníky nebo Velkou Fatru.

  • zastavěná plocha: 2 600 m2
  • výška stezky ve stromech: 4 – 15 metrů
  • šířka chodníku: 1,5 – 2 metry
  • vystavena v letech 2017 až 2018
  • montáž probíhala za velmi obtížných podmínek hustého lesního porostu

Části Valašky

Zavěšený himalájský chodník dlouhý 150 metrů, jediný v České republice. Chodník se poměrně kýve, kdo po něm nechce přecházet k vyhlídkové věži, může využít vedlejší pevný chodník.

Skleněná vyhlídka (skywalk), která evokuje pocit, že stojíte ve vzduchu, rozhodně to není pro každého, pokud se někdo bojí výšek, stoprocentně ho tam nedostanete 🙂 Při naší návštěvě se na vyfocení na skywalk stála docela dlouhá fronta.

Stezka ve stromech, je doplněna o informativní tabulky se zvířaty, která se běžně vyskytují v beskydské přírodě. Dozvíte se zajímavé informace o stezce i Beskydech. Stezka je také doplněna o chodník slávy, narazíte zde třeba na otisk nohou a rukou slavného fotbalisty Milana Baroše, hudebníka Richarda Krajča nebo automobilového závodníka Karla Lopraise.

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top