Článek přečtete za 2 min.

Dubai Marina a pláž JBR

Dubai Marina je luxusní dubajskou čtvrtí, někdy nazývanou Miami Středního východu. Čtvrť vyrostla v místech, kde dříve byly jen písečné duny, dnes zde najdeme luxusní mrakodrapy a přístav.

Kudy do Dubai Marina

Do Dubai Marina se snadno dostanete červenou linkou metra. Vystoupit můžete na stanicích DMCC nebo Sobha Realty a přestoupit na tramvaj, která vás doveze až do hlavní části Mariny. Z metra není problém dojít pěšky, ze stanice DMCC je to jen 1,5 km.

Luxusní čtvrť plná mrakodrapů

Dubai Marina je postavena na umělém zálivu, který rozšiřuje Perský záliv o celé tři kilometry. Výstavba byla zahájena v roce 2003 a nové mrakodrapy vznikají dodnes.

Centru Dubai Mariny se nazývá “Tallest block” neboli nejvyšší blok – ikonické panorama města Dubaje.

Nejvyššími mrakodrapy jsou Marina, Princess Tower a 23 Marina. 

V mrakodrapech jsou hlavně byty, luxusní apartmány a hotely.

Městský kanál a promenáda dlouhá 7 km

Střed Dubai Mariny tvoří umělý kanál dlouhý 3 km vybudovaný ve tvaru U. Dubai Marina Canal je nejdelším umělě vytvořeným městským kanálem na světě.

Okolo kanálu vede příjemná promenáda, ze které můžete pozorovat nejen vysoké mrakodrapy nejrůznějších tvarů, ale také luxusní jachty a výletní lodě. Promenáda je dlouhá 7 km, hezky se tak projdete.

JBR Beach 

Jumeirah Beach Residence patří k nejkrásnějším plážím na světě. Pláž je obklopena moderními mrakodrapy, bary, restauracemi a obchody. 

Pláž nabízí jemný písek, čisté moře a pozvolný vstup do moře, jen musíte počítat s větším počtem návštěvníků (pro koupání jsme si tak vybrali pláž Jumeirah beach u hotelu Burj Al Arab).

Obchody a restaurace

V Dubai Marina narazíte na několik obchodů s módou (levnější i dražší butiky) a plno restaurací a plážových barů. Kromě klasických fastfoodů, které známe i v Evropě (KFC, MCDonald’s či Burger King) si můžete pochutnat na světových specialitách v luxusnějších restauracích (vřele doporučujeme řeckou restauraci Eat Greek).

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top