Článek přečtete za 2 min.

Dubai Global Village

Dubai Global Village představuje největší sezónní pouť na světě, kterou ročně navštíví více jak 6 milionů návštěvníků. Kromě obchodů, restaurací a kulturního vyžití, zde můžete zažít bláznivou jízdu na některé z atrakcí.

Jak se do Global Village dostanu?

Global Village leží východním směrem od centra Dubaje, prakticky již v poušti. Každých 60 minut sem jede autobus číslo 106 od obchodního centra Mall of the Emirates (autobusové nádraží u linky metra).

My jeli od Mall of the Emirates taxíkem. Cesta nás vyšla asi na 52 AED a trvala asi 45 minut.

Otevírací doba a vstupné

Kvůli vysokým letním teplotám, které v Dubaji panují, je pouť otevřená pouze od října do dubna (přesné datum sledujte na oficiálních stránkách).

  • Od neděle do čtvrtka je otevřeno od 16:00 do 00:00 a v pátek a v sobotu od 16:00 do 01:00.
  • Vstupné do areálu je 15 AED, vstupenky lze zakoupit na místě nebo předem online.
  • Uvnitř se pak navíc platí za různé atrakce.
  • Za vstupy do jednotlivých pavilonů států se neplatí.

Info: V celém areálu je k dispozici wifi zdarma. U vstupu vám zkontrolují tašky a batohy.

Co je to Global Village?

Global Village se rozkládá v 37 obřích pavilonech (na návštěvu si tak vyhraďte alespoň 4 hodiny). Uvnitř pavilonů seženete zboží a potraviny téměř z celého světa za přijatelné ceny (šperky, oblečení, koření, látky, suvenýry). Dubajská vesnice představuje více jak 90 zemí (nejvíce asijské a africké země).

Uvnitř se konají různé kulturní akce, koncerty, představení pro děti a přednášky (sledujte proto program na oficiálních stránkách).

Mezi oblíbené části patří parková část s kolotoči, divokými atrakcemi, vodním kanálem a pouťovými hrami.

Chutě z celého světa

Na atrakce si příliš nepotrpíme a tak nás nejvíce zaujala gastro část. V každém pavilonu je možné zakoupit tradiční pokrmy, které se v dané zemi vaří. Stánky s jídlem jsou umístěné okolo hlavních cest a také ve speciální uličce, kde najdete jen jídlo. Velice se nám líbil vláček a lodičky (prodejci prodávají jídlo z lodiček na umělém vodním kanále) s různými specialitami.

My jsme ochutnali: japonský cheesecake, pizzu v kornoutu, italskou zmrzlinu, řecký gyros a španělské churros

Nejoblíbenější pavilony

Mezi nejoblíbenější pavilony v Global Village patří:

  • Írán
  • Irák
  • Turecko
  • Amerika
  • Japonsko

V Global Village jsme byli od 16:00 do 20:00, vesnici jsme tak viděli jak za světla tak za tmy. Ve tmě všechny pavilony krásně svítí, všude hraje hudba, ze všech koutů se linou nejrůznější vůně koření a připravovaných pokrmů. Atmosféra místa nás naprosto nadchla. I přes velký počet návštěvníků (kteří přichází nejvíce okolo 19. hodiny) jsme nikde nečekali a s nikým se nemačkali. Areál je tak obrovský, že se nějaké tlačenice opravdu bát nemusíte.

Co dál navštívit?

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top