Hlavní obrázek

Dubai Global Village

Dubai Global Village představuje největší sezónní pouť na světě, kterou ročně navštíví více jak 6 milionů návštěvníků. Kromě obchodů, restaurací a kulturního vyžití, zde můžete zažít bláznivou jízdu na některé z atrakcí.

Jak se do Global Village dostanu?

Global Village leží východním směrem od centra Dubaje, prakticky již v poušti. Každých 60 minut sem jede autobus číslo 106 od obchodního centra Mall of the Emirates (autobusové nádraží u linky metra).

My jeli od Mall of the Emirates taxíkem. Cesta nás vyšla asi na 52 AED a trvala asi 45 minut.

Otevírací doba a vstupné

Kvůli vysokým letním teplotám, které v Dubaji panují, je pouť otevřená pouze od října do dubna (přesné datum sledujte na oficiálních stránkách).

  • Od neděle do čtvrtka je otevřeno od 16:00 do 00:00 a v pátek a v sobotu od 16:00 do 01:00.
  • Vstupné do areálu je 15 AED, vstupenky lze zakoupit na místě nebo předem online.
  • Uvnitř se pak navíc platí za různé atrakce.
  • Za vstupy do jednotlivých pavilonů států se neplatí.

Info: V celém areálu je k dispozici wifi zdarma. U vstupu vám zkontrolují tašky a batohy.

Co je to Global Village?

Global Village se rozkládá v 37 obřích pavilonech (na návštěvu si tak vyhraďte alespoň 4 hodiny). Uvnitř pavilonů seženete zboží a potraviny téměř z celého světa za přijatelné ceny (šperky, oblečení, koření, látky, suvenýry). Dubajská vesnice představuje více jak 90 zemí (nejvíce asijské a africké země).

Uvnitř se konají různé kulturní akce, koncerty, představení pro děti a přednášky (sledujte proto program na oficiálních stránkách).

Mezi oblíbené části patří parková část s kolotoči, divokými atrakcemi, vodním kanálem a pouťovými hrami.

Chutě z celého světa

Na atrakce si příliš nepotrpíme a tak nás nejvíce zaujala gastro část. V každém pavilonu je možné zakoupit tradiční pokrmy, které se v dané zemi vaří. Stánky s jídlem jsou umístěné okolo hlavních cest a také ve speciální uličce, kde najdete jen jídlo. Velice se nám líbil vláček a lodičky (prodejci prodávají jídlo z lodiček na umělém vodním kanále) s různými specialitami.

My jsme ochutnali: japonský cheesecake, pizzu v kornoutu, italskou zmrzlinu, řecký gyros a španělské churros

Nejoblíbenější pavilony

Mezi nejoblíbenější pavilony v Global Village patří:

  • Írán
  • Irák
  • Turecko
  • Amerika
  • Japonsko

V Global Village jsme byli od 16:00 do 20:00, vesnici jsme tak viděli jak za světla tak za tmy. Ve tmě všechny pavilony krásně svítí, všude hraje hudba, ze všech koutů se linou nejrůznější vůně koření a připravovaných pokrmů. Atmosféra místa nás naprosto nadchla. I přes velký počet návštěvníků (kteří přichází nejvíce okolo 19. hodiny) jsme nikde nečekali a s nikým se nemačkali. Areál je tak obrovský, že se nějaké tlačenice opravdu bát nemusíte.

Co dál navštívit?

Dubai Safari park

Dubaj Safari park je domovem více než tří tisíc divokých zvířat. Původní dubajská zoo prošla po kritice odborníků zásadní proměnou a tak dnes můžeme obdivovat slony, žirafy, medvědy, šimpanze nebo antilopy v krásných prostorných výbězích. Jak se do parku dostanu? Adresa: Al Warqa 5 – Dubai  Safari park se nachází...

Dubai Safari park Přečíst celé

Dubaj Miracle Garden

Dubajská zahrada zázraků je největší květinovou zahradou na světě (jak jinak když je postavena v Dubaji). Park plný květin by ve vyprahlé poušti asi čekal málokdo. V Dubaji to ale dokázali. Jak se do zahrady dostanu? Adresa: Al Barsha South 3, Dubai K Miracle Garden nejede metro. Pohodlně se sem...

Dubaj Miracle Garden Přečíst celé

Burj Khalifa - At the top

Kromě hotelu Burj Al Arab je další ikonou moderní Dubaje nejvyšší stavba světa (alespoň prozatím) Burj Khalifa vysoká 828 metrů. Najdeme ji u obchodního domu Dubai Mall, který je mimochodem největším obchodním domem na světě. Jak se dostanete k Burj Khalifa Metrem: červená linka metra, zastávka Burj Khalifa/ Dubai Mall....

Burj Khalifa - At the top Přečíst celé

Ski Dubai aneb lyžování v poušti

Lyžování v poušti? Ne nezbláznili jsme se. V Dubaji musí mít všechno nej a tak, když šejk zatoužil po vlastní sjezdovce, jednu si uprostřed obchodního centra Mall of the Emirates postavil. Nevěříte? Věřte! Jak se dostat do Ski Dubai? Sjezdovka je umístěna v obchodním domě Mall of the Emirates, kde...

Ski Dubai aneb lyžování v poušti Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru