Článek přečtete za 2 min.

Dubai Safari park

Dubaj Safari park je domovem více než tří tisíc divokých zvířat. Původní dubajská zoo prošla po kritice odborníků zásadní proměnou a tak dnes můžeme obdivovat slony, žirafy, medvědy, šimpanze nebo antilopy v krásných prostorných výbězích.

Jak se do parku dostanu?

Adresa: Al Warqa 5 – Dubai 

Safari park se nachází 30 km od centra Dubaje. K parku nejede metro. Jeli jsme tak od obchodního domu Dubai Mall taxíkem. Cesta do parku nás vyšla na 70 AED a cesta zpět na 50 AED.

Otevírací doba a vstupné

Park je otevřen každý den od 9 do 17 hodin. Poslední vstup do parku je možný v 15:30.

  • vstupné do všech přístupných částí bez projížďky Safari vyjde dospělého na 50 AED (cca 340 Kč), dítě na 20 AED (cca 136 Kč)
  • vstupenka do všech částí plus projížďky safari – dospělý 85 AED, dítě 30 AED (u pokladny je třeba zvolit, jaké okruhy chcete projet, my měli pouze základní vstupenky bez Safari)

O parku Safari Dubai

Na rozloze 119 ha najdeme více jak tři tisíce divokých zvířat. Areál je rozdělen na několik části:

  • Arabská pouštní safari
  • Asijská vesnice
  • Africká vesnice
  • Vesnice objevů
  • Dětská farma
  • Hlavní vstup s pokladnou a suvenýry

Všechny části parku je možné projít pěšky po zpevněných cestách. Okolo cest jsou umístěné ventilátory, které rozprašují vodu, návštěva zoo je tak snesitelná i v horkém počasí.

V každé části je možné jet na Safari speciálními vozy (musíte mít zakoupenou rozšířenou vstupenku).

Uvnitř parku najdete několik občerstvení a obchodů se suvenýry. Po parku se také můžete pohybovat pomocí placených autíček (taxi) do kterých se vejde různý počet osob.

Návštěvu Safari doporučujeme spíše rodinám s dětmi, které si zvířata a atrakce užijí nejvíce.

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top