Článek přečtete za 3 min.

Recenze ubytování hotel Rove Dubai Marina

Hotel Rove Dubai Marina pro nás byl ideální volbou. Hledali jsme totiž ubytování v Dubai Marině za rozumnou cenu, poblíž metra a restaurací. 

Rezervace

Hotel jsme rezervovali necelé dva měsíce před odletem na Booking.com. Rozhodující pro nás byla poloha a cena hotelu. V rezervaci jsme poprosili o klidný pokoj s výhledem, který jsme při ubytování dostali.

Důležitá pro nás také byla možnost zaplatit za pokoj až na ubytování v den příjezdu.

Poloha

Hotel Rove je umístěn v klidné části Dubai Mariny v jihozápadní části. Na metro je to pěšky jen necelý 1,5 km, stejně tak k pláži JBR, restauracím a obchodům. Z metra je možné jet tramvají a poté dojít podél nábřeží až k hotelu.

Info: Cesta z letiště nám na stanici metra DMCC trvala necelých 50 minut a poté jsme šli 15 minut pěšky.

Ubytování a pokoj

Na recepci nás mile přivítali, vyřešili s námi veškerou potřebnou administrativu, za pokoj jsme zaplatili a poté nám sdělili všechny potřebné informace (kdy a kde je snídaně, kde najdeme fitness a bazén, kdy jezdí shuttle busy na pláž a k metru apod.).

Pokoj jsme dostali v posledním 16. patře s výhledem na moře. Náš pokoj měl přibližně 20 m2, na které se vešla velká manželská postel, rozkládací gauč, stůl se židlí, trezor, TV, mini lednička a skříň. 

Koupelna byla svou velikostí také dostačující (WC se sprškou, velká sprcha, umyvadlo s velkým zrcadlem).

Na pokoji byl k dispozici fén a rychlovarná konvice.

Info: Pokoj nám každý den uklízeli, měnili ručníky, doplňovali vodu a případně čaj, kávu, cukr a mléko do kávy.

Jídelna a snídaně

V ceně ubytování jsme měli snídani (obědy a večeře bysme nevyužili, jelikož jsme byli stále na cestách). Snídaně byla podávána v přízemí v krásné, moderní (palety, barevné sudy, barely, nápadité dekorace – nalepené barvené talířky na zdi) a barevné restauraci formou švédských stolů.

Na výběr bylo několik druhů ovoce, zeleniny, pečiva (sladké i slané), cereálií, jogurtů, sýrů, uzenin, džusů a horkých nápojů. Kromě klasických jídel na která jsme zvyklý i v Evropě se ke snídani podávali i místní speciality jako je humus, shakshuka, různé rýžové směsi apod. 

Na požádání vám pak v kuchyni připravili omeletu nebo lívance s javorovým sirupem. My si nejvíce oblíbili francouzské tousty 🙂

Info: Jídlo bylo po celou dobu snídaní pravidelně doplňováno.

Fitness a další služby

Tentokrát jsme si na dovolené chtěli užít i fitness. Hotelové fitness je rozděleno na dvě části:

  • kardio zóna – běhací pás, rotoped, TV s videi s kardio cvičením, veslovací trenažér
  • posilovací zóna – jednoručky, tři posilovací stroje – nohy, ruce, břicho a posilovací věž

Velikost fitness je dostatečná jelikož jej příliš hotelových hostů nevyužívá. Z domova jsme zvyklý na jiné stroje, ale na příležitostné protažení a na to abyste nevyšli ze cviku to stačí. 

Hned vedle fitness je bazén s lehátky, který jsme ale nevyzkoušeli. Na stejném patře se pak nachází také konferenční místnosti, různé hry (stolní fotbal, herní konzole, minigolf), relaxační část a dva počítače, které můžete využít.

Další služby: úschovna zavazadel (využili jsme v den odjezdu), prádelna, samozřejmostí je wifi zdarma po celém hotelu.

Celkové hodnocení

Ubytování v hotelu Rove jsme si moc užili. Vše bylo tak, jak bylo uvedeno na Booking.com. Nejvíce se nám líbil moderní styl jakým je hotel vybaven a skvělá poloha vzhledem k metru, restauracím, promenádě a samotné Dubai Marině.

Hotel Rove Dubai Marina tak doporučujeme všemi deseti!

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top