Hlavní obrázek

Pláž Jumeirah a Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab se stal symbolem Dubaje již před dvěma desetiletími. Stále si ale udržuje svoji kvalitu. My se v hotelu neubytovali, ale alespoň jsme jej okoukli z pláže Jumeirah Beach, kde jsme se na Štědrý den vykoupali.

Jak se dostanete na Jumeirah Beach

K dubajským plážím se metrem nedostanete. Po ulici Jumeirah St. jezdí autobusové linky 8,9, C10 a X28. My chtěli mít cestu na pláž pohodlnější, nechali jsme se od hotelu Rove Dubai Marina odvézt taxíkem. 

Hotel Burj Al Arab

Pětihvězdičkový hotel ve tvaru plachetnice Burj Al Arab najdeme v dubajské čtvrti Jumeirah. Ihned po otevření se stal symbolem města (v době otevření ještě nebyla Dubaj slavná tak jako dnes).

Stavba dosahuje výšky 321 metrů a je vybudována na umělém ostrově spojeném z pevninou 100 metrů dlouhým mostem.

Pokud nejste v hotelu ubytovaní, blíže než k mostu se nedostanete. My si hotel vyfotili alespoň z veřejné pláže Jumeirah beach.

  • nejdražší apartmá o rozloze 670 m2 stojí za jednu noc pro 2 až 5 osob 360 000 Kč

Rekordy hotelu Burj Al Arab a jedna zajímavost

  • nejdražší koktejl na světě, podával se zde v roce 2008 za cenu 27 321 AED
  • v roce 2016 hotelová restaurace vytvořila největší plechovku kaviáru, vážila 17 kg
  • vnitřní výzdoba hotelu je tvořena 24-karátovým zlatem
  • japonská hotelová restaurace se pyšní stropem, který zdobí 21 000 křišťálů od firmy Swarovski

Víte, že při pohledu od moře je na konstrukci hotelu Burj Al Arab viditelný obrovský kříž (jediný v arabské zemi). Zda to byl úmysl architekta, či zda je kříž opravdu důležitý pro nosnou konstrukci hotelu se asi nedozvíme, hotel na oficiálních fotografiích, ale nikdy ze strany od moře neuvidíte 🙂

Veřejná pláž Jumeirah

V Dubaji jsou nádherné pláže s čistým jemným mořem a křišťálově průzračným mořem. Jednou z nich je i veřejná pláž Jumeirah u hotelu Burj Al Arab, která je nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláží Perského zálivu.

Pláž s parkem prošla v roce 2017 rozsáhlou rekonstrukcí. Pláž se nachází v uměle vytvořené zátoce a je vhodná i pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře. 

Písek na pláži je po celý den udržován v perfektní čistotě.

Info: Část moře je zde vyhrazena pro surfaře. Na pláži je vždy přítomno několik plavčíků.

Vybavení pláže a poplatky

Za vstup na pláž se neplatí žádný poplatek. Za cca 100 AED je možné pronajmout dvě lehátka a slunečník.

Na pláž si samozřejmě můžete přinést vlastní deku a najít si volné místečko. My byli v Dubaji v prosinci a tak byla pláž poměrně prázdná. I v prosinci ale bylo moře pěkně teplé.

U pláže je několik kaváren, barů a restaurací. Na pláži Jumeirah jsou i neplacené sprchy a toalety. 

Dubai Marina a pláž

Dubai Marina je luxusní dubajskou čtvrtí, někdy nazývanou Miami Středního východu. Čtvrť vyrostla v místech, kde dříve byly jen písečné duny, dnes zde najdeme luxusní mrakodrapy a přístav. Kudy do Dubai Marina Do Dubai Marina se snadno dostanete červenou linkou metra. Vystoupit můžete na stanicích DMCC nebo Sobha Realty a...

Dubai Marina a pláž Přečíst celé

Pouštní safari v Dubaji - džípem do písečných dun

Safari v dubajské poušti patří mezi mé největší dosavadní cestovatelské zážitky. Nejsem milovnice adrenalinu, ale jízda v terénních autech v poušti byla jedním slovem skvělá. Že nevíte o co jde? Tak pozorně čtěte. Do SAE nás vyvezla cestovní kancelář Fischer. Na krásných 6 nocí byl naším domovem pětihvězdičkový hotel Marjan...

Pouštní safari v Dubaji - džípem do písečných dun Přečíst celé

Dubai Safari park

Dubaj Safari park je domovem více než tří tisíc divokých zvířat. Původní dubajská zoo prošla po kritice odborníků zásadní proměnou a tak dnes můžeme obdivovat slony, žirafy, medvědy, šimpanze nebo antilopy v krásných prostorných výbězích. Jak se do parku dostanu? Adresa: Al Warqa 5 – Dubai  Safari park se nachází...

Dubai Safari park Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru