Článek přečtete za 2 min.

Pláž Jumeirah a Burj Al Arab

Hotel Burj Al Arab se stal symbolem Dubaje již před dvěma desetiletími. Stále si ale udržuje svoji kvalitu. My se v hotelu neubytovali, ale alespoň jsme jej okoukli z pláže Jumeirah Beach, kde jsme se na Štědrý den vykoupali.

Jak se dostanete na Jumeirah Beach

K dubajským plážím se metrem nedostanete. Po ulici Jumeirah St. jezdí autobusové linky 8,9, C10 a X28. My chtěli mít cestu na pláž pohodlnější, nechali jsme se od hotelu Rove Dubai Marina odvézt taxíkem. 

Hotel Burj Al Arab

Pětihvězdičkový hotel ve tvaru plachetnice Burj Al Arab najdeme v dubajské čtvrti Jumeirah. Ihned po otevření se stal symbolem města (v době otevření ještě nebyla Dubaj slavná tak jako dnes).

Stavba dosahuje výšky 321 metrů a je vybudována na umělém ostrově spojeném z pevninou 100 metrů dlouhým mostem.

Pokud nejste v hotelu ubytovaní, blíže než k mostu se nedostanete. My si hotel vyfotili alespoň z veřejné pláže Jumeirah beach.

  • nejdražší apartmá o rozloze 670 m2 stojí za jednu noc pro 2 až 5 osob 360 000 Kč

Rekordy hotelu Burj Al Arab a jedna zajímavost

  • nejdražší koktejl na světě, podával se zde v roce 2008 za cenu 27 321 AED
  • v roce 2016 hotelová restaurace vytvořila největší plechovku kaviáru, vážila 17 kg
  • vnitřní výzdoba hotelu je tvořena 24-karátovým zlatem
  • japonská hotelová restaurace se pyšní stropem, který zdobí 21 000 křišťálů od firmy Swarovski

Víte, že při pohledu od moře je na konstrukci hotelu Burj Al Arab viditelný obrovský kříž (jediný v arabské zemi). Zda to byl úmysl architekta, či zda je kříž opravdu důležitý pro nosnou konstrukci hotelu se asi nedozvíme, hotel na oficiálních fotografiích, ale nikdy ze strany od moře neuvidíte 🙂

Veřejná pláž Jumeirah

V Dubaji jsou nádherné pláže s čistým jemným mořem a křišťálově průzračným mořem. Jednou z nich je i veřejná pláž Jumeirah u hotelu Burj Al Arab, která je nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláží Perského zálivu.

Pláž s parkem prošla v roce 2017 rozsáhlou rekonstrukcí. Pláž se nachází v uměle vytvořené zátoce a je vhodná i pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře. 

Písek na pláži je po celý den udržován v perfektní čistotě.

Info: Část moře je zde vyhrazena pro surfaře. Na pláži je vždy přítomno několik plavčíků.

Vybavení pláže a poplatky

Za vstup na pláž se neplatí žádný poplatek. Za cca 100 AED je možné pronajmout dvě lehátka a slunečník.

Na pláž si samozřejmě můžete přinést vlastní deku a najít si volné místečko. My byli v Dubaji v prosinci a tak byla pláž poměrně prázdná. I v prosinci ale bylo moře pěkně teplé.

U pláže je několik kaváren, barů a restaurací. Na pláži Jumeirah jsou i neplacené sprchy a toalety. 

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top